Niedziela 28 listopada 2021r. 
REKLAMA

Polak uciekł z więzienia w Neapolu, to pierwsza ucieczka od stu lat [FILM] (akt. 1)

Data publikacji: 2019-08-25 22:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-31 12:06
Polak uciekł z więzienia w Neapolu, to pierwsza ucieczka od stu lat
 

32-letni Polak, który uciekł z więzienia Poggioreale w Neapolu, został schwytany w poniedziałek w tym mieście przez policjantów i karabinierów - podały wieczorem włoskie media. Jego ucieczka trwała nieco ponad dobę.

Mężczyzna został dostrzeżony przez funkcjonariuszy na ulicy, w odległości kilku kilometrów od więzienia. Polak zbiegł w niedzielę z zakładu karnego zjeżdżając na prześcieradle po więziennym murze w chwili, gdy skazani udawali się na mszę do kaplicy. To była pierwsza ucieczka z tego zakładu karnego od 100 lat - podkreślały media.

Robert L. osadzony był w areszcie śledczym w Poggioreale od grudnia zeszłego roku i czekał na proces oskarżony o zabójstwo murarza z Ukrainy.

Służby porządkowe prowadziły intensywne poszukiwania zbiega podkreślając, że jest on bardzo niebezpieczny.

Neapolitańskie więzienie uchodzi za najbardziej przepełnione w Europie. Panują w nim bardzo ciężkie warunki, a kary odbywają tam między innymi mafiosi.

(pap)

 

***

Wcześniejsza informacja:

32-letni Polak uciekł w niedzielę z więzienia Poggioreale w Neapolu - podały włoskie media. Więzień zbiegł zjeżdżając na prześcieradle, gdy skazani udawali się na mszę do kaplicy. To pierwsza ucieczka z tego zakładu karnego od 100 lat.

Neapolitańskie Poggioreale ma ponurą sławę jako więzienie najbardziej przepełnione w Europie, w którym panują ciężkie warunki, a kary odbywają tam między innymi mafiozi.

Media podały, że Polak Robert L., oczekujący w areszcie śledczym na proces za zabójstwo murarza z Ukrainy, zrobił sznur z prześcieradła i przeskoczył na drugą stronę muru. W więzieniu przebywał od grudnia zeszłego roku.

To pierwsza udana ucieczka z tego więzienia od stulecia - odnotowano w relacjach telewizyjnych. Przed kilkoma laty, gdy jeden z więźniów próbował uciec, odniósł ciężkie obrażenia.

Szef związku zawodowego pracowników straży więziennej z Neapolu Luigi Castaldo stwierdził, że przyczyną niedzielnego zdarzenia są braki w personelu w więzieniu, w którym około 200 funkcjonariuszy pilnuje 2500 osadzonych. Więźniów jest tam, jak przypomniał, o 800 więcej niż jest tam miejsc.

(PAP)

Fot. policja

Film: Facebook/Il Meridiano News

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Znam go
2019-08-31 11:53:25
Jestem blisko związany z rodziną tego chlopaka . Ambasada nie została poinformowana że ten chłopak został zatrzymań. Dopiero rodzina poinformowała ambasadę o fakcie zatrzymania roberta. I nic z tym nie zrobili
rodak
2019-08-29 18:07:54
no i teraz wlosi beda musieli liczyc od nowa bo co 100 lat ktos ucieka
obywatel
2019-08-28 19:43:00
a gdzie sa nasze wladze na zewnatrz kraju reprezentujace Nas. Przeciez to jest POLAK i te wladze maja OBOWJAZEK zainteresowac sie tym czlowiekiem i go bronic, a moze tak by zaplacic za chlopaka KAUCJE!!!! juz tam byl POWAZNY powod kiedy ten chlopak uciekal!!!! Ambasadorze we Wloszech, zejdz z plazy i zainteresuj sie Rodakiem!!!!
Ojj
2019-08-27 14:23:54
Czego to i Polak nie potrafi...???

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ