czwartek, 27 lutego 2020.
Strona główna > Świat > Polak uciekł z więzienia w Neapolu, to pierwsza ucieczka od stu lat

Polak uciekł z więzienia w Neapolu, to pierwsza ucieczka od stu lat [FILM] (akt. 1)

Polak uciekł z więzienia w Neapolu, to pierwsza ucieczka od stu lat
Data publikacji: 2019-08-25 22:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-31 12:06
Wywietleń: 1988 410602

32-letni Polak, który uciekł z więzienia Poggioreale w Neapolu, został schwytany w poniedziałek w tym mieście przez policjantów i karabinierów - podały wieczorem włoskie media. Jego ucieczka trwała nieco ponad dobę.

Mężczyzna został dostrzeżony przez funkcjonariuszy na ulicy, w odległości kilku kilometrów od więzienia. Polak zbiegł w niedzielę z zakładu karnego zjeżdżając na prześcieradle po więziennym murze w chwili, gdy skazani udawali się na mszę do kaplicy. To była pierwsza ucieczka z tego zakładu karnego od 100 lat - podkreślały media.

Robert L. osadzony był w areszcie śledczym w Poggioreale od grudnia zeszłego roku i czekał na proces oskarżony o zabójstwo murarza z Ukrainy.

Służby porządkowe prowadziły intensywne poszukiwania zbiega podkreślając, że jest on bardzo niebezpieczny.

Neapolitańskie więzienie uchodzi za najbardziej przepełnione w Europie. Panują w nim bardzo ciężkie warunki, a kary odbywają tam między innymi mafiosi.

(pap)

 

***

Wcześniejsza informacja:

32-letni Polak uciekł w niedzielę z więzienia Poggioreale w Neapolu - podały włoskie media. Więzień zbiegł zjeżdżając na prześcieradle, gdy skazani udawali się na mszę do kaplicy. To pierwsza ucieczka z tego zakładu karnego od 100 lat.

Neapolitańskie Poggioreale ma ponurą sławę jako więzienie najbardziej przepełnione w Europie, w którym panują ciężkie warunki, a kary odbywają tam między innymi mafiozi.

Media podały, że Polak Robert L., oczekujący w areszcie śledczym na proces za zabójstwo murarza z Ukrainy, zrobił sznur z prześcieradła i przeskoczył na drugą stronę muru. W więzieniu przebywał od grudnia zeszłego roku.

To pierwsza udana ucieczka z tego więzienia od stulecia - odnotowano w relacjach telewizyjnych. Przed kilkoma laty, gdy jeden z więźniów próbował uciec, odniósł ciężkie obrażenia.

Szef związku zawodowego pracowników straży więziennej z Neapolu Luigi Castaldo stwierdził, że przyczyną niedzielnego zdarzenia są braki w personelu w więzieniu, w którym około 200 funkcjonariuszy pilnuje 2500 osadzonych. Więźniów jest tam, jak przypomniał, o 800 więcej niż jest tam miejsc.

(PAP)

Fot. policja

Film: Facebook/Il Meridiano News

Polak uciekł z więzienia w Neapolu, to pierwsza ucieczka od stu lat

Komentarze

Znam go
Jestem blisko związany z rodziną tego chlopaka . Ambasada nie została poinformowana że ten chłopak został zatrzymań. Dopiero rodzina poinformowała ambasadę o fakcie zatrzymania roberta. I nic z tym nie zrobili
2019-08-31 11:53:25
rodak
no i teraz wlosi beda musieli liczyc od nowa bo co 100 lat ktos ucieka
2019-08-29 18:07:54
obywatel
a gdzie sa nasze wladze na zewnatrz kraju reprezentujace Nas. Przeciez to jest POLAK i te wladze maja OBOWJAZEK zainteresowac sie tym czlowiekiem i go bronic, a moze tak by zaplacic za chlopaka KAUCJE!!!! juz tam byl POWAZNY powod kiedy ten chlopak uciekal!!!! Ambasadorze we Wloszech, zejdz z plazy i zainteresuj sie Rodakiem!!!!
2019-08-28 19:43:00
Ojj
Czego to i Polak nie potrafi...???
2019-08-27 14:23:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz decyzję radnych o wydzierżawieniu gruntu kościołowi na osiedlu „Nad Rudzianką”?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie