Środa, 22 marca 2023 r. 
15 szczecin
REKLAMA

Gryf Turystyczny dla Do Góry Dnem

Data publikacji: 24 marca 2018 r. 11:03
Ostatnia aktualizacja: 08 listopada 2018 r. 02:48
Gryf Turystyczny dla Do Góry Dnem
Grupa Do Góry Dnem na 15-leciu ZROT. Fot. ZROT  

W sobotę 24 marca 40-lecie działalności będzie obchodzić szczeciński zespół Do Góry Dnem. Z okazji jubileuszu Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna przyzna mu wyróżnienie Honorowego Gryfa Turystycznego. Jego wręczenie odbędzie się na koncercie grupy w Domu Kultury 13 Muz o godz.18.

Zespół Do Góry Dnem zadebiutował na Ogólnopolskim Studenckim Przeglądzie Piosenki Turystycznej YAPA ‘78, gdzie wyśpiewał nagrodę piosenką "Przypowieść o maku". Tworzyli go wtedy: Alina Tomczak, Jacek Żurawski i Przemek Niwiński. Przez 40 lat pojawiło się w nim wielu muzyków. Obecnie grupa występuje najczęściej w składzie: Przemek Niwiński, Marek Kuc, Ola Kiełb Szawuła lub Justyna Wojtkowiak, Anna Dębicka, Wojtek Maziakowski i Monika Kobayashi.

Szczeciński zespół zdobył wiele nagród na różnych festiwalach piosenki turystycznej, nagrał trzy płyty i przymierza się do czwartej. Występuje na scenach w całym kraju, zawsze dumnie reprezentując Pomorze Zachodnie. Grupa jest też organizatorem corocznego koncertu „Śpiewające Żagle” w Szczecinie.

(g)

Fot. ZROT

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA