wtorek, 10 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Trzy przetargi na S11 Koszalin – Bobolice

Trzy przetargi na S11 Koszalin – Bobolice

Trzy przetargi na S11 Koszalin – Bobolice
Data publikacji: 2019-03-16 23:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:35
Wywietleń: 1365 378364

Rozpoczęły się postępowania przetargowe, w których zostaną wybrani wykonawcy S11 od Koszalina do Bobolic. Fragment ten został podzielony na trzy odcinki realizacyjne: Koszalin – Zegrze Pomorskie (o długości 16,8 km), Zegrze Pomorskie – Kłanino (19,28 km) i Kłanino – Bobolice (11,6 km).

Dla każdego z tych odcinków S11 Koszalin – Bobolice ogłoszono odrębne przetargi.

– Rozpoczęcie postępowań przetargowych było możliwe dzięki decyzji ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka zwiększającej finansowanie dla tej inwestycji – przypomina Łukasz Lendner, dyrektor szczecińskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Ogłoszone przetargi są postępowaniami nieograniczonymi (jednoetapowymi). Termin składania ofert wyznaczono na 9 kwietnia. 

– Jeżeli procedura będzie przebiegała sprawnie i nie będzie odwołań, to umowy powinniśmy podpisać jeszcze w III kwartale tego roku – dodaje Łukasz Lendner.

Wykonawcy będą mieli 36–39 miesięcy na realizację inwestycji, w tym 17 miesięcy na projektowanie i uzyskanie decyzji ZRID (Zezwolenie na realizację inwestycji drogowej). S11 na tym odcinku powinna być gotowa w 2023 roku.

Inwestycja polegać będzie na budowie dwujezdniowej drogi ekspresowej na odcinku Koszalin – Bobolice o długości 47,7 km. W ramach zadania powstaną 4 nowe węzły drogowe, a węzeł Koszalin Zachód realizowany w ramach obwodnicy Koszalina i Sianowa zostanie rozbudowany. Trasa w większości będzie poprowadzona nowym przebiegiem, w oddaleniu od obecnej drogi krajowej nr 11. Ten odcinek umożliwi całkowite ominięcie Koszalina, włączając się w budowaną obwodnicę tego miasta i Sianowa na węźle Koszalin Zachód. Droga wyprowadzi ruch tranzytowy z wielu miejscowości przy obecnej DK11. W ramach inwestycji powstanie również łącznik S11 z DK25 na południe od Bobolic.

W okresie wakacyjnym na obecnej DK11 często tworzą się korki, gdyż ruch wzrasta nawet trzykrotnie. Nowa S11 znacząco usprawni dojazd nad Bałtyk i skomunikowanie Pomorza Środkowego z resztą Polski.

(g)

Trzy przetargi na S11 Koszalin – Bobolice

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie