Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Trzy przetargi na S11 Koszalin – Bobolice

Data publikacji: 16 marca 2019 r. 23:13
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:35
Trzy przetargi na S11 Koszalin – Bobolice
 

Rozpoczęły się postępowania przetargowe, w których zostaną wybrani wykonawcy S11 od Koszalina do Bobolic. Fragment ten został podzielony na trzy odcinki realizacyjne: Koszalin – Zegrze Pomorskie (o długości 16,8 km), Zegrze Pomorskie – Kłanino (19,28 km) i Kłanino – Bobolice (11,6 km).

Dla każdego z tych odcinków S11 Koszalin – Bobolice ogłoszono odrębne przetargi.

– Rozpoczęcie postępowań przetargowych było możliwe dzięki decyzji ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka zwiększającej finansowanie dla tej inwestycji – przypomina Łukasz Lendner, dyrektor szczecińskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Ogłoszone przetargi są postępowaniami nieograniczonymi (jednoetapowymi). Termin składania ofert wyznaczono na 9 kwietnia. 

– Jeżeli procedura będzie przebiegała sprawnie i nie będzie odwołań, to umowy powinniśmy podpisać jeszcze w III kwartale tego roku – dodaje Łukasz Lendner.

Wykonawcy będą mieli 36–39 miesięcy na realizację inwestycji, w tym 17 miesięcy na projektowanie i uzyskanie decyzji ZRID (Zezwolenie na realizację inwestycji drogowej). S11 na tym odcinku powinna być gotowa w 2023 roku.

Inwestycja polegać będzie na budowie dwujezdniowej drogi ekspresowej na odcinku Koszalin – Bobolice o długości 47,7 km. W ramach zadania powstaną 4 nowe węzły drogowe, a węzeł Koszalin Zachód realizowany w ramach obwodnicy Koszalina i Sianowa zostanie rozbudowany. Trasa w większości będzie poprowadzona nowym przebiegiem, w oddaleniu od obecnej drogi krajowej nr 11. Ten odcinek umożliwi całkowite ominięcie Koszalina, włączając się w budowaną obwodnicę tego miasta i Sianowa na węźle Koszalin Zachód. Droga wyprowadzi ruch tranzytowy z wielu miejscowości przy obecnej DK11. W ramach inwestycji powstanie również łącznik S11 z DK25 na południe od Bobolic.

W okresie wakacyjnym na obecnej DK11 często tworzą się korki, gdyż ruch wzrasta nawet trzykrotnie. Nowa S11 znacząco usprawni dojazd nad Bałtyk i skomunikowanie Pomorza Środkowego z resztą Polski.

(g)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA