wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Trzecie podejście

Trzecie podejście

Trzecie podejście
Data publikacji: 2016-04-05 11:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:58
Wywietleń: 864 126936

Już trzecia firma pracuje na tej budowie. Do końca sierpnia powinna zakończyć się modernizacja Szkoły Podstawowej nr 59 przy ul. Dąbskiej w Szczecinie. Inwestycja trwa trzy lata. 

Przebudowa placówki przy ul. Dąbskiej rozpoczęła się w 2013 roku. Inwestycja zakłada stworzenie nowej sali gimnastycznej i części dydaktycznej oraz łącznika z dotychczasową siedzibą, która również ma zostać zmodernizowana. Pierwotnie prace miały się skończyć na przełomie 2014/2015, ale przedłużają się do dziś. Na opóźnienia złożyły się najpierw błędy w projekcie, potem z placu budowy schodzili kolejni wykonawcy. W marcu 2014 roku upadłość ogłosił Grinbud, a w sierpniu 2015 zrezygnował BGW Ebit. Ostatnia firma rozwiązała umowę tłumacząc, że nie miała dostępu do dokumentacji, podczas gdy miasto wyrażało swoje wątpliwości co do postępów prac. Jesienią ogłoszono kolejny przetarg, inwentaryzowano dotychczasową sytuację na placu budowy.

Co teraz się dzieje przy Dąbskiej? W lutym magistrat podpisał umowę z kolejną firmą - Ciroko sp. z o.o. Przedsiębiorstwo ma pół roku na wykonanie prac. Od kilku tygodniu trwają tam intensywne roboty.©℗

(szymw)

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z dn. 5.04.2016 r.

Na zdjęciu: już trzecia firma pracuje nad modernizacją SP 59 przy ul. Dąbskiej.

Fot. Szymon WASILEWSKI

 

Komentarze

Bubel goni bubel a Władze Miasta mają się dobrze!
Dziwił bym się gdyby w Szczecinie coś zostało wykonane w terminie (to nie możliwe!) i bez usterek.Wykonawcy podobnie jak i Władze Miasta do "niczego".
2016-04-05 13:12:44

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie