Środa, 29 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Kolejny statek samowyładowczy w Gryfii

Data publikacji: 18 marca 2016 r. 07:35
Ostatnia aktualizacja: 18 listopada 2017 r. 19:33
Kolejny statek samowyładowczy w Gryfii
 

Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” po raz kolejny wykonuje zlecenie dla CSL Europe. Tym razem w doku nr 1 w Szczecinie trwają prace na jednostce samowyładowczej „CSL Rhine”.

– Prace obejmują m.in. konserwację kadłuba i remont systemu samowyładowczego – informuje Natalia Soldecka z MS Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych – właściciela funduszu MARS, do którego należy większość akcji „Gryfii”. – Wykonywane są też prace stalowe, maszynowe, rurarskie, ślusarskie i elektryczne.

Wszystkie prace prowadzone są pod nadzorem towarzystwa klasyfikacyjnego DNV.

Jednostka „CSL Rhine” ma prawie 118 m długości i ponad 20 m szerokości, została wybudowana w 1983 r. Wyposażona jest w system przenośników taśmowych do rozładunku towarów sypkich. Wydajność statku podczas rozładunku wynosi 1800 ton na godzinę.

CSL Europe regularnie zleca remonty „Gryfii”. Podobny statek z jego floty był w stoczni w październiku ubiegłego roku. „CSL Trimnes” przeszedł wtedy przegląd klasowy. CSL Europe zarządza flotą statków samowyładowczych, przystosowanych do przewozu różnego rodzaju ładunków: produktów chemicznych, energetycznych i mineralnych. Armator operuje głównie w rejonie Morza Północnego oraz w zachodniej części Morza Śródziemnego. (ek)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA