piątek, 05 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Trwa załadunek wojskowych pojazdów na statek do Libanu

Trwa załadunek wojskowych pojazdów na statek do Libanu [GALERIA, FILM]

Trwa załadunek wojskowych pojazdów na statek do Libanu
Data publikacji: 2019-10-21 10:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-22 09:19
Wywietleń: 1488 423604

Trzynaście Rosomaków, 7 Hummerów i 15 specjalistycznych pojazdów zabezpieczenia na wyposażeniu polskiej armii, zostanie przewiezionych statkiem w rejon misji w Libanie. Załadunek z Nabrzeża Czeskiego w Porcie Szczecin rozpoczął się w nocy z niedzieli na poniedziałek.

O zaplanowanym załadunku pojazdów będących na wyposażeniu polskiej armii na statek zacumowany przy Nabrzeżu Czeskim w Porcie Szczecin poinformował w oficjalnym komunikacie oficer prasowy 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina kpt. Błażej Łukaszewski.

Załadunek z użyciem ciężkiego sprzętu ma potrwać nawet do 20 godzin. Jak podał kpt. Łukaszewski, 13 kołowych transporterów opancerzonych Rosomak, 7 pojazdów opancerzonych HMMWV (Hummer) oraz 15 specjalistycznych pojazdów zabezpieczenia umieszczonych zostanie na pokładzie statku, którym transportowane będą w rejon misji w Libanie. Służyć one będą żołnierzom Polskiego Kontyngentu Wojskowego.

I Polski Kontyngent Wojskowy sformowany do udziału w misji w Libanie wyleci 10 listopada z lotniska w Goleniowie. Cztery dni wcześniej w koszarach 12. Brygady Zmechanizowanej planowane jest jego uroczyste pożegnanie.

Jak poinformował kpt. Łukaszewski, dowódcą I zmiany PKW Liban będzie dowodzący 3. batalionem piechoty zmotoryzowanej w Stargardzie ppłk Paweł Bednarz. Ponad 200 żołnierzy pozostanie na misji pół roku. Następnie ich zadanie przejmie na kolejne pół roku równie liczna II zmiana.

Zadanie sformowania obu zmian PKW Liban otrzymała 12. Brygada Zmechanizowana ze Szczecina. Kontyngenty powstają na bazie 3. batalionu piechoty zmotoryzowanej ze Stargardu. W ich skład, jak poinformował kpt. Łukaszewski, wejdą również specjaliści m.in. łączności, logistyki i spraw personalnych z innych jednostek wojskowych.

W Libanie Polacy będą przede wszystkim wspólnie działać z irlandzkimi oraz węgierskimi żołnierzami (I zmiana PKW wejdzie w skład irlandzkiego batalionu).

Wojsko Polskie, decyzją MON i polskiego rządu, po 10 latach nieobecności, powraca do udziału w misji budowania pokoju i bezpieczeństwa w Libanie w ramach mandatu ONZ jako Tymczasowe Siły ONZ w Libanie.

(pap)

Fot. Fot. ZMPSiŚ  i PAP/Marcin Bielecki

Trwa załadunek wojskowych pojazdów na statek do Libanu Trwa załadunek wojskowych pojazdów na statek do Libanu Trwa załadunek wojskowych pojazdów na statek do Libanu Trwa załadunek wojskowych pojazdów na statek do Libanu Trwa załadunek wojskowych pojazdów na statek do Libanu Trwa załadunek wojskowych pojazdów na statek do Libanu Trwa załadunek wojskowych pojazdów na statek do Libanu Trwa załadunek wojskowych pojazdów na statek do Libanu Trwa załadunek wojskowych pojazdów na statek do Libanu Trwa załadunek wojskowych pojazdów na statek do Libanu Trwa załadunek wojskowych pojazdów na statek do Libanu Trwa załadunek wojskowych pojazdów na statek do Libanu

Komentarze

wszytko jasne
planowo mają być Beirut 2019-11-05 15:00
2019-10-22 04:15:27
PiS przekazuje Rydzykowi ogromne pieniądze publiczne, Które miały.....do @ Jaki Liban?
Cyt. "ale co jeśli znowu będzie, że Polacy zrobili za mało??"...Ty jesteś niedzisiejszy - Polacy ZAWSZE dla "judoków" robią za mało! Gdyby robili "dobrze" i dużo to "judocy" by nie pyskowali, pyskują o tej ustawie w "Jułesłej" i jak dostaną "dulary" (wszystkie) to wymyślą coś nowego.
2019-10-21 23:54:48
Jaki Liban?
@PiS przekazuje... Jeśli będzie wdzięczność, to rzeczywiście się wygłupiłem z drugą częścią wpisu, ale co jeśli znowu będzie, że Polacy zrobili za mało??
2019-10-21 22:54:32
PiS przekazuje Rydzykowi ogromne pieniądze publiczne, Które miały.....do @ Jaki Liban?
- "judoki" pragną tylko pokoju i spokoju w swej wymarzonej ojczyźnie więc zamilcz. Te "kilka groszy" dla zapewnienia "judokom" spokonego snu to pestka w porównaniu wdzięczności którą nam okażą.
2019-10-21 21:39:21
Jaki Liban?
Jadą pilnować żydowskiej granicy. Nie wiem po co!
2019-10-21 19:43:46
blk
Czy to pośrednio z tego powodu ŻW zablokowało 3 pojazdami bez sygnałów świetlnych i dźwiękowych chodnik i ścieżkę rowerową na Rondzie Gierosa ok 8:00, a potem ok 12/13 kolejna załoga urządziła sobie postój na placu pewnej firmy na przy ul. Spiskiej żeby zjeść posiłek ?
2019-10-21 15:23:57
Hmm
W Wielkiej Afryce jest masssa innych Krajow - ktore te Pomoc powinny wykonac !! A My jako Europejczycy pilnujmy lepiej swoich Europejskich Granic... by wkrotce Milionowa polowa Afrykanskiego Islamu nie naplynela jako nachodzcy... po-przez Grecje, Wlochy czy Hiszpanie do Calej EU-ropy !!!
2019-10-21 11:21:34
mydlenie oczu
nie o Liban chodzi lecz o Syrię
2019-10-21 11:17:13

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie