Sobota 04 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Certyfikacja misji Afganistan na 5! [GALERIA]

Data publikacji: 2019-10-12 15:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-12 16:02
Certyfikacja misji Afganistan na 5!
 

Przez cztery dni żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej oraz oddelegowani z innych jednostek wojskowych byli poddani bardzo szczegółowej certyfikacji, której efektem końcowym jest ocena bardzo dobra.

Przez wiele miesięcy żołnierze uczestniczyli w bardzo wytężonym szkoleniu, a w tym tygodniu (8-11 października br.) stanęli do sprawdzianu końcowego, przeprowadzonego przez Zespół Certyfikujący z Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Głównym celem certyfikacji było potwierdzenie przygotowania do udziału w XI zmianie Polskiego Kontyngentu Wojskowego Resolute Support Mission Afganistan. Dodatkowo oceniano zdolność do prowadzenia działań zgodnie z mandatem misji.

- Z tych powodów w pierwszej kolejności sprawdzano dokumenty oraz znajomość procedur, następnie oceniano prowadzenie działań, które odzwierciedlają możliwe sytuacje i potencjalne zagrożenia w rejonie misji - wyjaśnia kpt. Błażej Łukaszewski, oficer prasowy 12BZ.

Podczas zbiórki z żołnierzami wyznaczonymi do XI zmiany PKW Afganistan zastępca dowódcy kontyngentu podpułkownik Krzysztof Karczewski zaznaczył: - Zespół Certyfikujący przeprowadził bardzo szczegółowy sprawdzian. Wykazano pewne obszary, gdzie jeszcze musimy przeprowadzić drobne zmiany, szkolenia i uzupełnienia, ale najważniejsze jest to, że razem otrzymaliśmy ocenę ogólną bardzo dobrą z naszego przygotowania do tej misji. W imieniu dowódcy kontyngentu dziękuję Wam bardzo za profesjonalizm i zaangażowanie.

(g)

Fot. kpt. Błażej Łukaszewski/szer. Piotr Pytel

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA