poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Trójka na Głębokie

Trójka na Głębokie

Trójka na Głębokie
Data publikacji: 2015-10-11 12:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 1946 27553

Dopiero w piątym z wyznaczonych, bo przekładanym z tygodnia na tydzień, terminie urzędnikom szczecińskiego magistratu udało się znaleźć chętnych na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy pętli autobusów i tramwajów na osiedlu Głębokie wraz ze skrzyżowaniem ulic Emila Zegadłowicza, Hieronima Kupczyka i Miodowej. Do przetargu ogłoszonego jeszcze w lipcu dopiero 7 bm. pojawiły się firmy zainteresowane tym zleceniem.

Swoje oferty złożyły dwie firmy z Gdańska Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego SA oraz Highway sp. z o.o., a także spółka Schuessler-Plan Inżynierzy z Warszawy. Trwa ocena ofert przez komisję przetargową. Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego SA w Gdańsku zaprpnowało, że przygotuje ją za 1 057 800 zł. Warszawska spółka Schuessler-Plan Inżynierzy skalkulowała swoje usługi na 996 152,40 zł. Najtańszą ofertę złożyła spółka Highway z Gdańska z ceną 811 800 zł.Według zapisów specyfikacji istotnych warunków zamówienia, sporządzonej na potrzeby tego przetargu, projekt miał powstać w 15 miesięcy, ale w skorygowanej wersji teraz przewiduje, że zwycięzca będzie miał na jego opracowanie termin o miesiąc krótszy. Sama budowa z uwagi na fakt, że potem trzeba będzie jeszcze urządzić osobny przetarg na wykonawcę robót, nie ruszy zapewne wcześniej niż w 2017 roku. Według wstępnych szacunków całe przedsięwzięcie to wydatek na poziomie ponad 15 mln zł. ©℗

Więcej w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu

Mirosław WINCONEK

Komentarze

waldeksp
tu głównie chodzi o przebudowę skrzyżowania, bo "wieśniaki" z Wołczkowa, Dobrej, Grzepnicy nie mogą dojechać i wrócić z pracy w Szczecinie, tamując jednocześnie ruch "państwu " z Głębokiego i Osowa. Ta przebudowa wymusi zmiany pętli autobusowej i tramwajowej, ale to jest sprawa wtórna.
2015-10-11 13:34:18
elka
Nie mam nic do Głębokiego,lubię tam bywać ale wiele ważniejsza jest przebudowa pętli na Pomorzanach: ruch tramwajów jest tu o wiele większy i tramwaje często wypadają z szyn blokując ruch tramwajowy w mieście!
2015-10-11 12:34:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie