wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Trójka na Głębokie

Trójka na Głębokie

Trójka na Głębokie
Data publikacji: 2015-10-11 12:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 2079 27553

Dopiero w piątym z wyznaczonych, bo przekładanym z tygodnia na tydzień, terminie urzędnikom szczecińskiego magistratu udało się znaleźć chętnych na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy pętli autobusów i tramwajów na osiedlu Głębokie wraz ze skrzyżowaniem ulic Emila Zegadłowicza, Hieronima Kupczyka i Miodowej. Do przetargu ogłoszonego jeszcze w lipcu dopiero 7 bm. pojawiły się firmy zainteresowane tym zleceniem.

Swoje oferty złożyły dwie firmy z Gdańska Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego SA oraz Highway sp. z o.o., a także spółka Schuessler-Plan Inżynierzy z Warszawy. Trwa ocena ofert przez komisję przetargową. Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego SA w Gdańsku zaprpnowało, że przygotuje ją za 1 057 800 zł. Warszawska spółka Schuessler-Plan Inżynierzy skalkulowała swoje usługi na 996 152,40 zł. Najtańszą ofertę złożyła spółka Highway z Gdańska z ceną 811 800 zł.Według zapisów specyfikacji istotnych warunków zamówienia, sporządzonej na potrzeby tego przetargu, projekt miał powstać w 15 miesięcy, ale w skorygowanej wersji teraz przewiduje, że zwycięzca będzie miał na jego opracowanie termin o miesiąc krótszy. Sama budowa z uwagi na fakt, że potem trzeba będzie jeszcze urządzić osobny przetarg na wykonawcę robót, nie ruszy zapewne wcześniej niż w 2017 roku. Według wstępnych szacunków całe przedsięwzięcie to wydatek na poziomie ponad 15 mln zł. ©℗

Więcej w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu

Mirosław WINCONEK

Komentarze

waldeksp
tu głównie chodzi o przebudowę skrzyżowania, bo "wieśniaki" z Wołczkowa, Dobrej, Grzepnicy nie mogą dojechać i wrócić z pracy w Szczecinie, tamując jednocześnie ruch "państwu " z Głębokiego i Osowa. Ta przebudowa wymusi zmiany pętli autobusowej i tramwajowej, ale to jest sprawa wtórna.
2015-10-11 13:34:18
elka
Nie mam nic do Głębokiego,lubię tam bywać ale wiele ważniejsza jest przebudowa pętli na Pomorzanach: ruch tramwajów jest tu o wiele większy i tramwaje często wypadają z szyn blokując ruch tramwajowy w mieście!
2015-10-11 12:34:53

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie