wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Autobusy z USB

Autobusy z USB

Autobusy z USB
Data publikacji: 2016-04-19 08:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:00
Wywietleń: 2017 128715

Na początku przyszłego roku w Szczecinie pojawią się przynajmniej 4 nowe autobusy. Przetarg na tyle pojazdów rozpisało właśnie Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe "Dąbie". Pojazdy mają być fabrycznie nowe i jak to SPAD ma w zwyczaju - zaoferują pasażerom kolejne nowości.

Firma chce zakupić dwa autobusy krótkie i dwa przegubowe. Niska podłoga, klimatyzacja czy miejsce na wózki inwalidzkie to standard, który nikogo już nie zaskakuje. Niespodzianką będą jednak... porty USB, by w czasie jazdy pasażerowie mogli sobie podładować telefon lub tablet. Gniazda będą zamontowane na poręczy przy każdych drzwiach.

Zakup finansowany będzie z posiadanych i bieżących środków własnych spółki. SPAD informuje, że obok już standardowo stosowanych urządzeń wyposażenia przez spółkę, jak np. alkomat, system automatycznego wykrywania i gaszenia pożaru w komorze silnika (system detekcji i gaszenia pożaru), wprowadzone zostaną nowe elementy. Oprócz wspomnianych już portów USB będą to urządzenia działające na zasadzie obserwacji autobusu w zakresie 360° w tzw. „Systemie 360° VIU”.

Na oferty spółka czeka do 31 maja. Dostawy autobusów możemy spodziewać się do połowy lutego 2017 roku.

ToT

Fot. R.STACHNIK

Na zdj.: SPA Dąbie jako pierwszy przewoźnik w Szczecinie wprowadził system automatycznego gaszenia pożaru silnika, alkomaty dla kierowców czy klimatyzację dla pasażerów. Teraz zaproponuje pasażerom ładowanie telefonów podczas jazdy.

Komentarze

lil
Zamiast portów USB może dyrekcja zadbałaby o czystość autobusów-brud kabiny kierowców zasłonięte starymi szmatami, punktualność kierowców,synchronizację czasu w autobusach,zwrócenie uwagi na zachowanie kierowców(wczoraj po 17ej wracałam autobusem A w kierunku prawobrzeża kierowca ze słuchawkami na uszach całą drogę rozmawiał i zaśmiewał się-gdzie bezpieczeństwo?)jedzą w trakcie jazdy piszą i odbierają sms-y co opóźnia czas przejazdu i również zagraża bezpieczeństwu,zwiększenie ilości autobusów A i B w godzinach szczytu,sprawność biletomatów itd itd
2016-04-20 23:36:22
Czytelnik Łukasz
Umiejscowienie gniazd jest nieprzemyślane, bo kable i ludzie będą blokować przejście. Rozsądnie byłoby umocować te gniazda w ŚCIANACH. Byłoby ich znacznie więcej, przy wszystkich siedziskach. A tak to ile drzwi, tyle gniazd. No i już widzę te sceny: "Wysiadam, posuń się pan/pani! Nie mogę, ładuję tablet!" Pomysł dobry, wykonanie BEZNADZIEJNE. No i większość jedzie autobusem tylko dwa/trzy przystanki, czyli nie ma po co rozsiadać się z tabletem. W pociągach ma to sens, bo nimi podróżuje się GODZINAMI.
2016-04-19 12:06:03
USB
Oby tylko nie było tak, że porty usb owszem będą, ale w ilości 2 sztuk na cały autobus.
2016-04-19 09:02:59

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie