poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Autobusy z USB

Autobusy z USB

Autobusy z USB
Data publikacji: 2016-04-19 08:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:00
Wywietleń: 1893 128715

Na początku przyszłego roku w Szczecinie pojawią się przynajmniej 4 nowe autobusy. Przetarg na tyle pojazdów rozpisało właśnie Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe "Dąbie". Pojazdy mają być fabrycznie nowe i jak to SPAD ma w zwyczaju - zaoferują pasażerom kolejne nowości.

Firma chce zakupić dwa autobusy krótkie i dwa przegubowe. Niska podłoga, klimatyzacja czy miejsce na wózki inwalidzkie to standard, który nikogo już nie zaskakuje. Niespodzianką będą jednak... porty USB, by w czasie jazdy pasażerowie mogli sobie podładować telefon lub tablet. Gniazda będą zamontowane na poręczy przy każdych drzwiach.

Zakup finansowany będzie z posiadanych i bieżących środków własnych spółki. SPAD informuje, że obok już standardowo stosowanych urządzeń wyposażenia przez spółkę, jak np. alkomat, system automatycznego wykrywania i gaszenia pożaru w komorze silnika (system detekcji i gaszenia pożaru), wprowadzone zostaną nowe elementy. Oprócz wspomnianych już portów USB będą to urządzenia działające na zasadzie obserwacji autobusu w zakresie 360° w tzw. „Systemie 360° VIU”.

Na oferty spółka czeka do 31 maja. Dostawy autobusów możemy spodziewać się do połowy lutego 2017 roku.

ToT

Fot. R.STACHNIK

Na zdj.: SPA Dąbie jako pierwszy przewoźnik w Szczecinie wprowadził system automatycznego gaszenia pożaru silnika, alkomaty dla kierowców czy klimatyzację dla pasażerów. Teraz zaproponuje pasażerom ładowanie telefonów podczas jazdy.

Komentarze

lil
Zamiast portów USB może dyrekcja zadbałaby o czystość autobusów-brud kabiny kierowców zasłonięte starymi szmatami, punktualność kierowców,synchronizację czasu w autobusach,zwrócenie uwagi na zachowanie kierowców(wczoraj po 17ej wracałam autobusem A w kierunku prawobrzeża kierowca ze słuchawkami na uszach całą drogę rozmawiał i zaśmiewał się-gdzie bezpieczeństwo?)jedzą w trakcie jazdy piszą i odbierają sms-y co opóźnia czas przejazdu i również zagraża bezpieczeństwu,zwiększenie ilości autobusów A i B w godzinach szczytu,sprawność biletomatów itd itd
2016-04-20 23:36:22
Czytelnik Łukasz
Umiejscowienie gniazd jest nieprzemyślane, bo kable i ludzie będą blokować przejście. Rozsądnie byłoby umocować te gniazda w ŚCIANACH. Byłoby ich znacznie więcej, przy wszystkich siedziskach. A tak to ile drzwi, tyle gniazd. No i już widzę te sceny: "Wysiadam, posuń się pan/pani! Nie mogę, ładuję tablet!" Pomysł dobry, wykonanie BEZNADZIEJNE. No i większość jedzie autobusem tylko dwa/trzy przystanki, czyli nie ma po co rozsiadać się z tabletem. W pociągach ma to sens, bo nimi podróżuje się GODZINAMI.
2016-04-19 12:06:03
USB
Oby tylko nie było tak, że porty usb owszem będą, ale w ilości 2 sztuk na cały autobus.
2016-04-19 09:02:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie