Poniedziałek, 04 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Autobusy z USB

Data publikacji: 19 kwietnia 2016 r. 08:16
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:51
Autobusy z USB
 

Na początku przyszłego roku w Szczecinie pojawią się przynajmniej 4 nowe autobusy. Przetarg na tyle pojazdów rozpisało właśnie Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe "Dąbie". Pojazdy mają być fabrycznie nowe i jak to SPAD ma w zwyczaju - zaoferują pasażerom kolejne nowości.

Firma chce zakupić dwa autobusy krótkie i dwa przegubowe. Niska podłoga, klimatyzacja czy miejsce na wózki inwalidzkie to standard, który nikogo już nie zaskakuje. Niespodzianką będą jednak... porty USB, by w czasie jazdy pasażerowie mogli sobie podładować telefon lub tablet. Gniazda będą zamontowane na poręczy przy każdych drzwiach.

Zakup finansowany będzie z posiadanych i bieżących środków własnych spółki. SPAD informuje, że obok już standardowo stosowanych urządzeń wyposażenia przez spółkę, jak np. alkomat, system automatycznego wykrywania i gaszenia pożaru w komorze silnika (system detekcji i gaszenia pożaru), wprowadzone zostaną nowe elementy. Oprócz wspomnianych już portów USB będą to urządzenia działające na zasadzie obserwacji autobusu w zakresie 360° w tzw. „Systemie 360° VIU”.

Na oferty spółka czeka do 31 maja. Dostawy autobusów możemy spodziewać się do połowy lutego 2017 roku.

ToT

Fot. R.STACHNIK

Na zdj.: SPA Dąbie jako pierwszy przewoźnik w Szczecinie wprowadził system automatycznego gaszenia pożaru silnika, alkomaty dla kierowców czy klimatyzację dla pasażerów. Teraz zaproponuje pasażerom ładowanie telefonów podczas jazdy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

lil
2016-04-20 23:36:22
Zamiast portów USB może dyrekcja zadbałaby o czystość autobusów-brud kabiny kierowców zasłonięte starymi szmatami, punktualność kierowców,synchronizację czasu w autobusach,zwrócenie uwagi na zachowanie kierowców(wczoraj po 17ej wracałam autobusem A w kierunku prawobrzeża kierowca ze słuchawkami na uszach całą drogę rozmawiał i zaśmiewał się-gdzie bezpieczeństwo?)jedzą w trakcie jazdy piszą i odbierają sms-y co opóźnia czas przejazdu i również zagraża bezpieczeństwu,zwiększenie ilości autobusów A i B w godzinach szczytu,sprawność biletomatów itd itd
Czytelnik Łukasz
2016-04-19 12:06:03
Umiejscowienie gniazd jest nieprzemyślane, bo kable i ludzie będą blokować przejście. Rozsądnie byłoby umocować te gniazda w ŚCIANACH. Byłoby ich znacznie więcej, przy wszystkich siedziskach. A tak to ile drzwi, tyle gniazd. No i już widzę te sceny: "Wysiadam, posuń się pan/pani! Nie mogę, ładuję tablet!" Pomysł dobry, wykonanie BEZNADZIEJNE. No i większość jedzie autobusem tylko dwa/trzy przystanki, czyli nie ma po co rozsiadać się z tabletem. W pociągach ma to sens, bo nimi podróżuje się GODZINAMI.
USB
2016-04-19 09:02:59
Oby tylko nie było tak, że porty usb owszem będą, ale w ilości 2 sztuk na cały autobus.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA