piątek, 03 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Tomasz Trawiński nowym szefem zachodniopomorskiej policji

Tomasz Trawiński nowym szefem zachodniopomorskiej policji

Tomasz Trawiński nowym szefem zachodniopomorskiej policji
Data publikacji: 2020-02-20 19:38
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-21 13:06
Wywietleń: 1385 443858

W czwartek (20 lutego) komendant główny policji powierzył nadinspektorowi Tomaszowi Trawińskiemu pełnienie obowiązków szefa zachodniopomorskich policjantów.

W uroczystości wziął udział wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz, zastępca komendanta głównego policji nadinsp. Dariusz Augustyniak, parlamentarzyści, przedstawiciele duchowieństwa, instytucji i służb współdziałających z policją oraz kadra kierownicza garnizonu zachodniopomorskiego.

Nadinsp. Augustyniak podkreślił profesjonalizm i doświadczenie nowego komendanta wojewódzkiego. Jak zaznaczył, były one podstawą do powołania go na to stanowisko. Wyraził również przekonanie, że kompetencje i doświadczenie w służbie pozwolą na realizację postawionych przed nim zadań w garnizonie zachodniopomorskim.

* * *

Nadinsp. Tomasz Trawiński służbę w policji rozpoczął 1 grudnia 1991 r. jako aplikant w Komendzie Rejonowej Policji Poznań Nowe Miasto. Przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej. Był dzielnicowym, kierownikiem referatu, naczelnikiem Wydziału Prewencji i Sztabu Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. W 2006 r. awansował na stanowisko zastępcy komendanta miejskiego poznańskiej policji. W 2010 r. został komendantem powiatowym policji w Rawiczu, a w kwietniu 2012 r. zastępcą komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy. W lutym 2016 r. powołano go na stanowisko komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu. Od maja 2017 roku zajmował zaś stanowisko komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu.

Z wykształcenia nadinsp. Trawiński jest magistrem prawa i administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Ukończył także studia na poznańskiej Akademii Ekonomicznej - kierunek: zarządzanie oraz Akademię Obrony Narodowej - kierunek: organizacja systemu obronnego i bezpieczeństwa Rzeczpospolitej Polskiej.

(ip)

Fot. policja

Tomasz Trawiński nowym szefem zachodniopomorskiej policji Tomasz Trawiński nowym szefem zachodniopomorskiej policji Tomasz Trawiński nowym szefem zachodniopomorskiej policji Tomasz Trawiński nowym szefem zachodniopomorskiej policji Tomasz Trawiński nowym szefem zachodniopomorskiej policji

Komentarze

Wacek Rondelek
A ten gender w długiej czarnej sukience i śmiesznej czerwonej czapeczce ma pilnować aby nie wszczynano spraw o pedofilię w wiadomym środowisku?
2020-02-21 13:03:16
Nowy
A widzę tam jednego nowego w długiej sukience nie znam pewnie nie dawno przyjęty i jeszcze munduru mu nie wydali
2020-02-21 12:33:46
Stańczyk
Hm wstąpił w 1991 roku-? Jak to IPN teraz określa w myśl ustawy funkcjonariuszy z tego okresu-?
2020-02-21 09:53:23
Rychu
Może w końcu zrobi porządek z jednym komendantem miejskim...i kilkoma naczelnikami w kwp
2020-02-21 07:44:27
????
A co ze starym Komendantem Wojewódzkim ?
2020-02-20 22:13:33
Widzę,że...
Pan Trawiński jakoś nie ma szczęścia do miejsc pełnienia służby.W ostatnim czasie zmienił kilka garnizonów i w żadnym na dłużej się nie "zaaklimatyzował" Może w końcu misja powiedzie się w szczecińskim i nie zakończy jej po 2 latach odejściem na zasłużoną i z własnej nieprzymuszonej woli emeryturę.Z uwagą wsłucham się w to jakie sobie wyznaczył cele i co zrobi z Komendantami Miejskimi Policji w Szczecinie.
2020-02-20 20:53:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie