sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Policjanci pobili pijanego w Nowym Czarnowie

Policjanci pobili pijanego w Nowym Czarnowie

Policjanci pobili pijanego w Nowym Czarnowie
Data publikacji: 2020-01-14 15:20
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-15 17:26
Wywietleń: 1734 437843

Gryfińscy policjanci zaatakowali nietrzeźwego mężczyznę w Nowym Czarnowie. 

Sprawę nagłośnił portal igryfino.pl. Na nagraniu zarejestrowanym 6 stycznia przez monitoring przy pobliskim sklepie widać, jak mężczyzna siedzący samotnie pod drzewem na widok zatrzymującego się radiowozu, próbuje się oddalić. Policjant dogania go i po chwili zaczyna okładać pięściami. Dołącza do niego drugi funkcjonariusz, który także wymierza ciosy pijanemu 27-latkowi. 

Nagranie nie pozostawia żadnych wątpliwości, co do karygodnego zachowania policjantów.

Specjalne oświadczenie w tej sprawie wydała Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie. Według niej zebrany w tej sprawie materiał dowodowy i wykonana analiza wskazują, że funkcjonariusze niewłaściwie użyli siły fizycznej podczas przeprowadzonej interwencji.

"Na tej podstawie szef gryfińskich policjantów podjął decyzję o wszczęciu przeciwko obu funkcjonariuszom postępowań dyscyplinarnych i zawieszeniu ich w służbie. Czynności prowadzone są w kierunku wydalenia policjantów ze służby. O sprawie powiadomiona została prokuratura oraz Biuro Spraw Wewnętrznych Policji. Zachowanie funkcjonariuszy jest nieakceptowalne. Dla osób, które nie przestrzegają przepisów prawa nie ma miejsca w szeregach Policji" - można przeczytać w oświadczeniu.

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, która  prowadzi postępowanie w tej sprawie, postawiła funkcjonariuszom zarzuty przekroczenia uprawnień. Obaj zostali tymczasowo aresztowani.

(reg)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

Komentarze

do @ rep
- pamiętam Goędziniaków!
2020-01-15 12:19:02
teść pasierba do @ Jerry
"Dżerry", ty pier..isz smutki o polskiej policji... "USA: Młodych ludzi zabijają rak, choroby serca i policja. Działania policji są szóstą najczęstszą przyczyną zgonów mężczyzn w wieku 25-29 lat w USA - wynika z badań, które opisano w magazynie "PNAS". Z badań wynika, że czarnoskórzy mężczyźni mają o 2,5 raza większą szansę niż biali mężczyźni na śmierć z rąk policjanta. O 1,5 raza częściej niż białe kobiety z rąk policjantów giną rdzenne Amerykanki. Czarnoskóre kobiety, rdzenni Amerykanie i Latynosi mają o 1,4 razy większą szanse na to, że zginą z rąk policjantów niż biali - czytamy w omówieniu badania opublikowanego przez amerykański "Newsweek". Na szóstym miejscu znalazły się działania policji. Statystyczny mężczyzna w USA ma szansę jak 1 do 2 tysięcy, że zginie z ręki policjanta. W przypadku kobiet szansa ta wynosi znacznie mniej - zaledwie 1 do 33 tysięcy. Autorzy zwracają uwagę, że policjanci w USA zabijają więcej ludzi niż policjanci w jakimkolwiek rozwiniętym demokratycznym kraju. Do PO_czytania na ; https://www.rp.pl/Przestepczosc/190809626-USA-Mlodych-ludzi-zabijaja-rak-choroby-serca-i-policja.html
2020-01-15 09:50:46
do @ abc
- piszesz; "A co w tym dziwnego? Bezkarność milicji w naszym kraju,....." Milicji w naszym kraju już nie ma od nastania demokracji liberalnej!.....Jesteś PO_tomkiem UB-atela, świadka p. Grodzkiego ?
2020-01-15 09:35:19
rep
przykro stwierdzić, ale za prl-u też tak bywało, że do policji tudzież milicji ograniczone typy szły a resortowe dzieci podtrzymują tradycję.
2020-01-15 09:18:51
Proste
Jaki rząd taka policja
2020-01-14 18:46:06
SromotnikBezwstydny
Zaczyna się kacza "normalność"... Nie ma w kaczystowskiej PRLce Żydów , to narodowo-katolickie siły mundurowe walą piąchami podchmielonych Polaków-katolików!!!I tak ma być!!! Wszak to "najlepsza zmiana!"
2020-01-14 17:30:05
marco
Jakby nie kamerka chłopak miałby postawione zarzuty zniesławienia funkcjonariusza, nie wykonywania poleceń, ucieczkę z miejsca zdarzenia, może jeszcze pobicie by się mu przyklepało. Policjanci, prokuratorzy, urzędnicy - każdy powinien chodzić z kamerą. Każda interwencja powinna być nagrywana na wzór amerykański. Skończyłaby się bezkarność bandytów w mundurach.
2020-01-14 16:55:26
krzychu
Na 100 proc. nie wiedzieli że tam jest kamera, w innym przypadku nagranie by zaginęło, lub nie dało się odtworzyć, a tak jest przypał.
2020-01-14 16:49:43
Janusz
Państwo z przegniłej dykty. Zaczyna się od języka nienawiści a kończy na biciu. Suweren tak chciał
2020-01-14 16:33:39
abc
A co w tym dziwnego? Bezkarność milicji w naszym kraju, to przykład raka toczącego nasz kraj. Silni wobec słabych, odważni wobec pieszych przechodzących na czerwonym świetle czy wciągający przypadkowych ludzi do radiowozów w celu rewizji, szukających " materiałów wybuchowych i pirotechnicznych" w oprawie od telefonu czy w portfelu.
2020-01-14 15:59:52
Jerry
W USA „chronić i służyć” w polandii „bić i mordować”.
2020-01-14 15:58:29
JP na 99%
a ile było sytuacji w których nie było monitoringu/nagrań/nagrania zaginęły?
2020-01-14 15:55:35
PAŁA
Widać debile Psów się naoglądali, a nie zauważyli, że są pod okiem wielkiego brata. W kiciu dostaną za swoje, zwłaszcza pod prysznicem