Piątek 22 października 2021r. 
REKLAMA

Oferował policjantom 500 zł, stanie przed sądem

Data publikacji: 2020-01-26 16:06
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-27 12:28
Oferował policjantom 500 zł, stanie przed sądem
 

Goleniowscy policjanci podczas przeszukania mieszkania, znaleźli susz roślinny mogący być środkiem odurzającym. Za odstąpienie od służbowych czynności, lokator zaoferował im 500 zł. Propozycji nie przyjęli, a podejrzany stanie przed sądem.

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu Rejonowego w Goleniowie akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w listopadzie 2019 r. w Goleniowie, podczas interwencji Policji złożył funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie obietnicę udzielenia korzyści majątkowej w postaci 500 zł, „w celu skłonienia ich do naruszenia przepisów prawa poprzez odstąpienie od wykonania czynności służbowych podjętych w związku z ujawnieniem środków odurzających w mieszkaniu”.

Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, był wcześniej karany sądownie. W toku postępowania prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji połączonego z zakazem opuszczania kraju.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

(reg)

Fot. Sylwia Dudek

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ