Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Terytorialsi przywieźli żywność do Karlina. Trafi do osób w kwarantannie

Data publikacji: 2020-03-25 18:17
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 18:21
Terytorialsi przywieźli żywność do Karlina. Trafi do osób w kwarantannie
 

14. Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej przewiozła w środę (25 marca) transport żywności do Karlina. Trafi do osób objętych kwarantanną, spełniających kryterium dochodowe.

Zachodniopomorscy terytorialsi, zluzowani w ubiegłym tygodniu przez żołnierzy 12. Dywizji Zmechanizowanej z posterunków i patroli na granicy, obecnie pomagają administracji publicznej i samorządom. Organizują transporty żywności dla ośrodków pomocy społecznej czy Caritas, pomagają także weteranom i kombatantom Armii Krajowej.

- Nasi żołnierze są w stałej gotowości, aby nieść pomoc organizując transporty dla potrzebujących ośrodków pomocy społecznej, czy organizacji pozarządowych - od tego jesteśmy. Oddają także krew, opiekują się weteranami i kombatantami. Do dyspozycji jest także nasz psycholog, który pomaga osobom w izolacji przetrwać ten ciężki czas - mówi dowódca 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Grzegorz Kaliciak.

Transport do Karlina terytorialsi przywieźli z Banku Żywności. To jedna z pierwszych gmin w Zachodniopomorskiem, które otrzymały takie pomoc. 

- Wsparcie, jakie otrzymujemy jest bardzo ważne, szczególnie dla jednostki, jaką jest Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Karlinie, o ograniczonych zasobach finansowych – mówi Katarzyna Oryszewska, kierownik MGOPS.

Żywność trafi do osób objętych kwarantanną, spełniających kryterium dochodowe.

(ip)

Fot. UM Karlino

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ