Piątek 22 października 2021r. 
REKLAMA

„Błękitna Brygada” dostarcza żywność i wodę ludziom, którzy utknęli na granicy [GALERIA]

Data publikacji: 2020-03-20 23:09
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-06 12:07
„Błękitna Brygada” dostarcza żywność i wodę ludziom, którzy utknęli na granicy
 

Strzegą zachodniej granicy RP, udzielają pomocy medycznej i transportowej, a teraz żołnierze 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina dostarczają również żywność i wodę pitną kierowcom, którzy oczekują na przekroczenie granicy państwowej.

- Przywrócenie kontroli na granicach RP doprowadziło do powstania korków, ale było to konieczne z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Kierowcy więc przez kilka godzin oczekują na przekroczenie granicy, dlatego z inicjatywy wojewody zachodniopomorskiego rozpoczęto akcję dystrybucji żywności oraz wody pitnej dla kierowców - mówi kpt. Błażej Łukaszewski, oficer prasowy 12 BZ.

Z tego powodu starostowie powiatów przygranicznych w zakresie Powiatowych Centrów Zarządzania Kryzysowego pilnie zorganizowali dla kierowców potrzebną pomoc. Z kolei żołnierze „Błękitnej” Brygady w kooperacji ze Strażą Graniczną przystąpili do rozdawania przygotowanych paczek z posiłkami oraz wodą.

- Prowiant będzie dostarczany trzy razy na dobę, aby dotrzeć do możliwie każdego kierowcy. Pomimo dość trudnej sytuacji na przejściach granicznych żołnierze 12. Brygady Zmechanizowanej, a także funkcjonariusze Straży Granicznej i policji dają kolejny przykład bardzo dobrej współpracy na granicy państwowej z administracją lokalną - dodaje kpt. Łukaszewski.

(ip)

Fot. kpt. Błażej Łukaszewski 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Nie ośmieszajcie się Kurierze :)))
2020-03-21 20:33:14
Taka sytuacja ,że wszystko stało na Kołbaskowie to ubiegły tydzień do czwartku - pomoc wojska od środy :)))od czwartku LuuuuuuuuuZZZZ, a wy sprzyjacie propagandzie PIS ??
KGHM Polska miedź
2020-03-21 13:27:32
A gdzie maski? Gdzie rękawiczki? Oni zamiast pomagać mogą zarażać.
Myśl
2020-03-21 09:22:43
I to jest dobre działanie wojska. Wojsko ma bronić i pomagać cywilom, a nie straszyć karabinami. Pomoc stojącym na granicy w długich kolejkach jest niezbędna.
Co za propaganda !!
2020-03-21 07:51:57
Zdjęcia stojących tirów pochodzą z początku tygodnia , bo od północy w czwartek ruch odbywa się płynnie, jeżdżę tędy codziennie więc wiem!
Niech mi ktoś wyjaśni
2020-03-21 02:18:47
Nic nie rozumiem z tego artykułu. Gdzie oni tę pomoc rozdzielają? W NRD? Bo tam przecież stoją samochody ciężarowe. Do niedawna nawet na głębokość 60Km. Polskie wojsko wniknęło tak głęboko na terytorium wroga? Nic tylko przyklasnąć! Druga sprawa, to po co polscy żołnierze mają jakieś maski na twarzach? Przecież wyraźnie było powiedziane, że maskę nosi osoba potencjalnie zarażająca, a nie ktoś kto chce się przed zarażeniem uchronić. Jeśli maskę nosi zdrowy człowiek, to raczej zbiera nią wszystkie drobnoustroje z otoczenia niż się przed nimi broni. Dlaczego nasi żołnierze są niepotrzebnie narażani?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ