Wtorek, 18 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Teatr Letni z nagrodą w kategorii „Inwestycje”

Data publikacji: 19 maja 2024 r. 10:36
Ostatnia aktualizacja: 19 maja 2024 r. 19:20
Teatr Letni z nagrodą w kategorii „Inwestycje”
To kolejna nagroda dla Teatru Letniego w Szczecinie Fot. Dariusz GORAJSKI  

Teatr Letni im. Heleny Majdaniec w Szczecinie z nagrodą Top Builder 2024. Statuetka została przyznana w kategorii „Inwestycje” podczas gali w siedzibie SARP w Warszawie. Nagrodę odebrał Przemysław Kołodziej, który stworzył projekt przebudowy Teatru Letniego w Szczecinie wspólnie z Jasonem Flanaganem z londyńskiej firmy Flanagan Lawrence.

– Jesteśmy bardzo dumni z tej nagrody. Wyróżnienie przez kapitułę konkursową, które otrzymaliśmy, pokazuje, że ambitne i niekonwencjonalne podejście do architektury może tworzyć przestrzenie kulturo- i miastotwórcze – mówi Przemysław Kołodziej. – Dzięki polityce miasta nastawionej na promowanie odważnej architektury, tworzy się przestrzenie, które służą mieszkańcom i promują miasto.

– Jesteśmy dumni z kolejnej nagrody, to dowód na to, że Teatr Letni jest perłą architektury Szczecina – dodaje Anna Lemańczyk, dyrektor Szczecińskiej Agencji Artystycznej, która zarządza tym obiektem. – To przede wszystkim miejsce, w którym spotykamy kulturę, sztukę, rozrywkę, a czasami nawet wydarzenia sportowe. Zapraszam na najbliższe wydarzenia organizowane w naszym amfiteatrze. Każdy na pewno znajdzie tutaj coś dla siebie.

TopBuilder to prestiżowe wyróżnienie – jak tłumaczą organizatorzy – za najwyższej jakości produkty i usługi, a także za obiekty budowlane odznaczające się wysoką jakością projektowanej architektury, często ponadczasową formą, rzetelnością wykonania, wymagające niecodziennych kwalifikacji oraz specjalizacji branżowej, o gwarantowanej certyfikatami jakości stosowanych materiałów. Doceniono również inwestycje i rozwiązania sprawdzone w eksploatacji.

Gala odbyła się 9 maja w siedzibie SARP w Warszawie. W tym roku przyznano 44 statuetki. W kategorii „Inwestycje” – 17 nagród. „BUILDER” to ogólnopolski miesięcznik dla budownictwa, architektury i biznesu, wydawany od 25 lat.

Przypomnijmy, że Teatr Letni otrzymał nagrodę w kategorii „Przestrzeń publiczna” w Polsce w konkursie Property Design Awards. Nominowane były inwestycje zakończone w 2022 roku. Został również nominowany w kategorii kultura do nagrody określanej „architektonicznym Oscarem” – World Architecture Festival.

Gruntowna przebudowa Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec w Szczecinie rozpoczęła się 10 czerwca 2020, a zakończyła 15 czerwca dwa lata później. Otwarcie obiektu odbyło się 29 lipca 2022 r.

Amfiteatr przebudowała firma Adamietz Sp. z o.o. według projektu biura architektonicznego Flanagan Lawrence z Londynu.

(K)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@ FIGO
2024-05-20 14:23:59
nie "dico polo" a dziko polo.
Milczeć trolle
2024-05-20 12:56:52
Dziwne że kurier Szczeciński pozwala tym ruskim trollom i agentom pisać obraźliwe komentarze.
FIGO
2024-05-20 12:25:09
Taki Amfiteatr ma sens ! Jedyny problem to zebrać stosowne kworum na koncert " gwiazd " , co by pięknie i porywająco zagrali i nie " oskukabali " organizatora .Zresztą , teraz ludzie mają wszystko w dupie . Zrobisz coś : skrytykują , nie zrobisz , też skrytykują . Ogólnie , wszyscy jacyś negatywni ! W dawnych czasach , to były koncerty ! Teraz zaprosisz gwiazdę , to nie przyjdą , bo im politycznie się nie zgadza ! Moim zdaniem , aby się opłacało , robić to cyklicznie i niech chociażby dico polo!
Firma Olways
2024-05-20 11:27:44
za tą reklamę powinna łożyć roczne na tego potworka ciężką forsę.
@ mają wprawę
2024-05-20 10:57:53
Nikt się nie przyzna ile kosztuje roczna eksploatacja tego potwora. Ciężkie pieniądze. To się NIGDY nie zrekompensuje. A prześliczny park zdewastowany na stałe.
1,2,3
2024-05-20 10:57:53
ładna ta podpaska z lotu ptaka . Kojarzy się , oj kojarzy się ! Co do nagrody . Jak dają to brać ! Kto daje i nie zabiera do większości dociera !
Mają wprawę.
2024-05-19 18:04:58
Jak po głosach oburzenia na biały blaszak z blachy falistej postawiony wśród cudem zachowanej starej architektury (Filharmonia) co jakiś czas (a często) pisano, że jest uznany za najładniejszy na świecie, tak teraz będzie z białym potworem ustawionym wśród przepięknej zieleni pięknego Parku Kasprowicza. Popatrzcie na zdjęcia jak ta wielka, biała bryła wygląda pośród drzew. No, ale kasa wzięta. A finansowo zwróci się (jeśli wogóle) za 50 lat.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA