Poniedziałek, 22 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Wielkie mycie Teatru Letniego. Przed otwarciem sezonu

Data publikacji: 12 maja 2024 r. 13:23
Ostatnia aktualizacja: 14 maja 2024 r. 15:03
Wielkie mycie Teatru Letniego. Przed otwarciem sezonu
Powierzchnia dachu wynosi 4253 m.kw. Usługę umycia wykonywała specjalistyczna firma zewnętrzna z uprawnieniami alpinistycznymi.  

Od otwarcia zmodernizowanego Teatru Letniego w Szczecinie minęły już prawie dwa lata. Jest to jeden z największych tego typu obiektów w Polsce. Jednorazowo może pomieścić prawie trzy tysiące gości.

Przez swoją architekturę stał się bardzo rozpoznawalny nie tylko w mieście, ale także w całym kraju. Teatr Letni przebudowała firma Adamietz Sp. z o.o. według projektu biura architektonicznego Flanagan Lawrence z Londynu. Koszt całej inwestycji wynosił ponad 33 mln zł brutto. Kompleksową przebudowę rozpoczęto w czerwcu 2020 roku. Dokonano szeregu zmian, w ramach których obiekt zadaszono.

Całością obiektów na terenie Teatru Letniego zarządza Szczecińska Agencja Artystyczna. Obecnie, zanim w pełni ruszy sezon, trwają prace mające na celu konserwację Amfiteatru. Sprawdzany jest również dach. Przy okazji odbywa się jego mycie.

- Powierzchnia dachu wynosi 4253 metrów kwadratowych i został on w całości umyty – mówi Marcin Adamczyk, zastępca kierownika ds. produkcji Szczecińskiej Agencji Artystycznej. - Oprócz dachu umyte też zostały jego filary oraz rynna. Usługę wykonywała specjalistyczna firma zewnętrzna z uprawnieniami alpinistycznymi.

Od momentu oddania obiektu do użytku, było to trzecie gruntowne mycie - pierwsze, jeszcze przed przekazaniem, zrobił wykonawca. Dach wymaga przynajmniej jednego mycia w roku.

Amfiteatr od samego początku, jeszcze w czasach przed przebudową, pełnił rolę miejsca, gdzie odbywały się wydarzenia ważne dla miasta i regionu. Wśród nich m.in. w roku 1962 przegląd zespołów big-beatowych w ramach Festiwalu Młodych Talentów. Obecnie teatr nosi imię Heleny Majdaniec – szczecińskiej gwiazdy ery bigbitu, nazywanej „królową twista”. Na terenie Amfiteatru stoi jej pomnik. Autorką rzeźby jest Dorota Dziekiewicz-Pilich. ©℗

Krzysztof ŻURAWSKI 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dewastacja Parku Kas
2024-05-14 13:53:55
Biały potwór będzie jeszcze bielszy, jeszcze bardziej będzie w sprzeczności z piękną zielenią, pięknego Parku Kasprowicza. Hańba (no, ale szmal).
@Monia
2024-05-12 15:34:47
Nowe budynki, szczególnie tych gabarytów mają przeważnie takie usterki. Nie bój już zlikwidowane.
Monia
2024-05-12 14:04:30
Myją dach który podobno przecieka?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA