Czwartek, 23 maja 2024 r. 
REKLAMA

Teatr Letni zaczyna sezon

Data publikacji: 14 maja 2024 r. 09:51
Ostatnia aktualizacja: 14 maja 2024 r. 13:15
Teatr Letni zaczyna sezon
Fot. Ryszard Pakieser  

Koncerty, kabarety, wydarzenia artystyczne, stand-upy. W repertuarze m.in. Vito Bambino, Wielki Turniej Tenorów, zwycięzca Eurowizji, członek kultowego zespołu The Kelly Family i wielu innych. Wydarzenia dla dzieci i dla dorosłych, dla tych, którzy - jak mawiał klasyk - lubią tylko te piosenki, które dobrze znają, ale i dla tych, którzy szukają nowych wrażeń, nie tylko muzycznych. Tak sezon w Teatrze Letnim zapowiada Szczecińska Agencja Artystyczna.

Galeria Amfiteatr

Rozpoczęło się nowością - Galerią Amfiteatr, która zainaugurowała działalność 6 maja na tarasie Teatru Letniego. To kuratorski projekt duetu Katarzyna Zimnoch i Paweł Kleszczewski (Konik Studio), który ma na celu promocję artystów ze Szczecina i Pomorza Zachodniego. Zaprezentowane prace zostały wyłonione w konkursie i wybrane przez profesjonalne jury.

- Galeria Amfiteatr to przestrzeń plenerowa otwierająca się na spektakularną bryłę Teatru Letniego. Idea otwartości zawarta w bryle obiektu, jest także myślą przewodnią galerii - wyjaśnia Katarzyna Zimnoch, kuratorka projektu.

Sand-up i kabarety

18 maja Amfiteatr zostanie oddany we władanie stand-upu. Wystąpi czołówka polskich standuperów, m.in. Kacper Ruciński – jeden z prekursorów tego gatunku w Polsce i Wiolka Walaszczyk – jedna z najpopularniejszych standuperek, także Adam Van Bendler, Błażej Krajewski, Tomasz Boras, Czarek Sikora czy Tomek Kołecki. 25 maja na widzów czeka komediowa i satyryczna uczta, czyli Polska Noc Kabaretowa 2024. Tym razem wystąpi Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret K2, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Paranienormalni, Kabaret Smile.

Kabaretowe występy powrócą we wrześniu. 8.09 wystąpi Kabaret Hrabi z programem „Lubię to” - swoim „the best of”, czyli kompilacją skeczów i piosenek ze wszystkich programów kabaretu.

Muzyka, muzyka  

Sezon koncertowy rozpocznie się 29 maja lokalnym akcentem. Szczecińscy muzycy zapraszają na „Wielką Galę Muzyki z Bajek”. Ponad 200 artystów na scenie wykona największe hity z ulubionych bajek Walta Disney'a. Dwa dnia później odbędzie się spektakl „Mamma Mia” – to prawdziwa rewia musicalowa z tancerzami i muzyką „na żywo”.

A już 31 maja Michael Patrick Kelly zaprezentuje swój koncert „BOATS”. Piosenki inspirowane prawdziwymi wydarzeniami tworzą show z wyjątkową oprawą.

Lipiec przyniesie m.in. symfoniczne interpretacje hitów legendarnego zespołu ABBA. Sierpień rozpocznie się koncertem (7 sierpnia) szwedzkiego wokalisty popowego - Måns Zelmerlöw. Zadebiutował w 2007 roku albumem pod tytułem „Stand by For...”, który w
Szwecji pokrył się złotem. W 2015 roku Måns Zelmerlöw zwyciężył w 60. Konkursie Piosenki Eurowizji w Wiedniu z piosenką „Heroes”.

10 sierpnia w amfiteatrze szykuje się gratka dla wszystkich wielbicieli muzyki francuskiej, czyli „Chansons de Paris!”.
W wykonaniu gwiazd Royal Orkiestry Jarosława Barowa będzie można usłyszeć największe przeboje takich artystów, jak m.in. Dalida, Alizze, Celine Dion, Joe Dassin, Charles Aznavour, Edith Piaf czy Mireille Mathieu.

30 sierpnia na scenie Teatru Letniego Vito Bambino. Usłyszymy i zobaczymy także Rosalie (Rosalie Hoffman)- polsko-niemiecką piosenkarkę i kompozytorkę reprezentująca nurt współczesnego R&B.

14 września w Amfiteatrze wystąpi Bajm. Do Szczecina dotrze trasa przygotowana z okazji 45-lecia tego zespołu.

Natomiast 1 czerwca w Dzień Dziecka na najmłodszych czekać będzie przygotowany specjalnie show artystów z międzynarodowej grupy Champions of Illusion.

- Staramy się zapewnić naszym widzom bardzo zróżnicowaną ofertę, tak, aby dotrzeć do jak najszerszego odbiorcy.
Od występów topowych artystów grup teatralnych i kabaretowych, po gwiazdy muzyczne. Chcemy, aby Teatr Letni był miejscem wypoczynku, relaksu, ale i dobrej rozrywki dla każdego – zapewnia Anna Lemańczyk, dyrektor Szczecińskiej Agencji Artysatycznej.
 
Pełen program wydarzeń na www.teatrletni.pl (K)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Stasiu Kał
2024-05-14 12:59:40
podejmę interwencję u prezydenta żeby sezon został zakończony w odpowiednim momencie. Rozpoczęcie sezonu dzięki mnie. Pozdrawiam serdecznie
Biały potwór
2024-05-14 12:48:37
urodzi mysz.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA