Poniedziałek, 15 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Promocja lokalnych artystów. Będzie galeria w Amfiteatrze

Data publikacji: 17 kwietnia 2024 r. 06:37
Ostatnia aktualizacja: 17 kwietnia 2024 r. 06:37
Promocja lokalnych artystów. Będzie galeria w Amfiteatrze
Prace będą prezentowane na tarasie Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec. Fot. SAA  

W Teatrze Letnim w Szczecinie powstanie Galeria Amfiteatr. Rusza otwarty nabór prac.

Szczecińska Agencja Artystyczna zaprasza do naboru projektów, które zawisną w Galerii Amfiteatr. Ta nowa inicjatywa kulturalna ma na celu promocję artystów ze Szczecina i Pomorza Zachodniego.

Prace będą prezentowane na tarasie Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec w parku Kasprowicza. Galeria Amfiteatr to kuratorski projekt duetu Katarzyna Zimnoch i Paweł Kleszczewski (Konik Studio).

– To przestrzeń plenerowa otwierająca się na spektakularną bryłę Teatru Letniego. Idea otwartości zawarta w bryle obiektu jest także myślą przewodnią galerii – wyjaśnia Katarzyna Zimnoch, kuratorka projektu. – Prace wyłonione w naborze konkursowym zostaną zaprezentowane na wystawie w Galerii Amfiteatr.

Nabór skierowany jest do artystów profesjonalnych, związanych w szerokim rozumieniu ze Szczecinem i regionem Pomorza Zachodniego. Dopuszczane jest także uczestnictwo duetów i grup artystycznych. Na prace organizatorzy czekają do 22 kwietnia. Już dziś zapraszają na wernisaż, który odbędzie 6 maja. Wystawa potrwa do sierpnia 2024. Zasady naboru na www.teatrletni.pl.

(K)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Sztuka
2024-04-17 08:18:02
Znając kreatywność wandali, należałoby równolegle ogłosić konkurs na monitoring i ochronę.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA