Środa 07 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Takiego placu zabaw nie ma żadna szkoła [GALERIA]

Data publikacji: 2019-03-18 15:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:35
Takiego placu zabaw nie ma żadna szkoła
 

Takiego placu zabaw nie ma żadna szczecińska szkoła. Posiada on specjalne dostosowania do potrzeb dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, jak nawierzchnię z litej gumy. W poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 63 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Grodzkiej odbyło się oficjalne otwarcie z udziałem prezydenta Szczecina Piotra Krzystka.

- Podoba nam się nowy plac zabaw, bo ma dużo fajnych sprzętów - mówili uczniowie, którzy podczas otwarcia placu wypuścili balony i zaraz chętnie skorzystali nowej szkolnej atrakcji.

Plac zabaw oprócz tradycyjnych zjeżdżalni, huśtawek, drabinek posiada elementy tzw. małpiego gaju - skałę do wspinaczki, drążki i specjalną siatkę. Zabawy na nim służą usprawnianiu się już najmłodszych uczniów. Podłoże wykonano ze specjalnej amortyzującej, litej gumy, która przez dwa tygodnie od zamontowania nie mogła być używana. Modernizacja kosztowała 500 tys. zł.

- Reforma wymusiła tworzenie w szkołach oddziałów przedszkolnych, jednak brakowało nam placu zabaw - powiedziała Joanna Połeć-Trusiuk, dyrektor SP63 z OI. - Nasze dzieci do niedawna chodziły na plac zabaw do pobliskiego przedszkola "Hejnałek", teraz razem z nimi cieszymy się, że mają już własny.

W szkole rozpoczęły się obecnie prace termomodernizacyjne, których koszt opiewa na 5,7 mln zł. Polegają one nie tylko na zewnętrznym ociepleniu budynku i położeniu nowej elewacji, ale także wewnętrznej przebudowie systemu grzewczego, wymiany okien a także przebudowy wejścia. Prace zakończą się w grudniu. W planach jest także budowa nowego boiska szkolnego. W najbliższym czasie ma zostać ogłoszony przetarg.

- To będzie chyba jedna z najładniejszych szkół w Szczecinie - stwierdził prezydent Piotr Krzystek podczas wizyty w SP63 z OI.

Oprócz nowego placu zabaw, prezydent zwiedził także kilka innych miejsc, m.in. salę do dogoterapii. Zajęcia z psem mają w niej uczniowie, zgodnie ze wskazaniami terapeuty. Dzieci zadawały prezydentowi pytania do czego służą różne psie akcesoria, jednak prezydent był znakomicie zorientowany, gdyż jak się okazało też ma psa w dodatku tej samej rasy - golden retriever. Uczestnicząca w zajęciach suczka Luna chętnie podała prezydentowi łapę. Podczas lekcji języka niemieckiego Piotr Krzystek rozmawiał z uczniami o egzaminach językowych, a na języku polskim o nowych lekturach i egzaminie ósmoklasisty, odwiedził także uczniów na lekcji matematyki i wuefu. Dyrektor SP63 podkreśliła, że mimo trudnych warunków na sali gimnastycznej, uczniowie zdobywają złote i srebrne medale w zawodach lekkoatletycznych. W ubiegłym roku szkolnym szczeciński Urząd Miasta na remonty i modernizacje placówek oświatowych wydał 200 mln zł. ©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Matka
2019-03-22 07:45:17
Żeby to tak wszystko pięknie w środku wyglądało. Szkoła moze i ładna ale poziom nauki i organizacji średni
@Lodatnik
2019-03-19 08:59:05
Masz 100 procent racji. Fałszowanie rzeczywistości pod z góry wskazany sukces. Krzystek już zabiega o kolejną kadencję.
Podatnik
2019-03-18 19:59:52
Lepiej Pikuś zastanów się o się stało że starymi schodami przy sali gimnastycznej w sąsiedztwie nowo otwartego placu zabaw. Zauważcie, że reporter nie zrobił fotek z każdej strony tylko jakby miał wytyczne, żeby w prawa stronę nawet nie spojrzał. Nie wierzysz to przejdź się w okolice pl. zabaw i spójrz co pozostawiła firma wykonująca izolacje sali gimnastycznej. Czyżby Prezydent nie zauważył i reporter także??? Może kurier zrobi na ten temat jakiś materiał wyjaśniając okoliczności tego bałaganu na terenie szkoły??
Pikuś
2019-03-18 16:58:07
Ciekawe co będzie z tą specjalną nawierzchnią, skoro szkoła jest w trakcie ocieplania. Specjalnie zwijana będzie? I znów Krzystek będzie otwierał?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA