Piątek 21 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Atrakcje w parku Brodowskim

Data publikacji: 2018-12-27 06:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:28
Atrakcje w parku Brodowskim
 

Place zabaw z wieloma urządzeniami, ścieżka sensoryczna dla najmłodszych, boisko i siłownia – to tylko niektóre atrakcje, które czekają na szczecinian w parku Brodowskim.

Dobiegła końca realizacja inwestycji pn. „Budowa Parku Brodowskiego – Żelechowa – sensoryczny ogród zabaw, strefa sportu i rekreacji w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego”. Prawie 2 hektary parku w pobliżu ulicy Axentowicza przemieniły się w miejsce odpoczynku i zabawy dla mieszkańców.

Wśród parkowej zieleni pojawiły się place zabaw dla dzieci młodszych i starszych, na których oprócz tradycyjnych urządzeń do zabawy znalazły się m.in. "tyrolka" czy zjeżdżalnie ułożone na skarpie. Strefa sportu to przede wszystkim wielofunkcyjne miniboisko oraz przyrządy do street workoutu. Jest tam także ścieżka sensoryczna, czyli o zróżnicowanej nawierzchni, stymulująca rozwój młodszych dzieci. Jej uzupełnieniem jest kompozycja rozmaitych roślin. Dla miłośników aktywnego wypoczynku, oprócz typowych urządzeń do ćwiczeń, ustawiono stoły do gry w szachy i chińczyka, piłkarzyki oraz tenisa stołowego.

Nie brakuje też miejsca do odpoczynku: ławek i wiat piknikowych. Elementami ozdobnymi są zegar słoneczny i pergole. W ramach realizacji projektu przewidziano również wzbogacenie zieleni parkowej o nowe nasadzenia krzewów, pnączy oraz bylin i traw ozdobnych.

- Zgodnie z regulaminem parku, na placach zabaw i obiektach sportowych obowiązuje zakaz wprowadzania psów i innych zwierząt. Teren będzie patrolowany przez Straż Miejską, a osoby nieprzestrzegające zakazu karane mandatami - przypomina Centrum Informacji Miasta.

(isz)

Fot. UM

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

endi z Reska
2018-12-27 21:14:32
CZY KTOŚ WIE SKĄD WZIĘŁA SIĘ NAZWA TEGOŻ PARKU

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA