środa, 08 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Atrakcje w parku Brodowskim

Atrakcje w parku Brodowskim

Atrakcje w parku Brodowskim
Data publikacji: 2018-12-27 06:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:28
Wywietleń: 1031 368573

Place zabaw z wieloma urządzeniami, ścieżka sensoryczna dla najmłodszych, boisko i siłownia – to tylko niektóre atrakcje, które czekają na szczecinian w parku Brodowskim.

Dobiegła końca realizacja inwestycji pn. „Budowa Parku Brodowskiego – Żelechowa – sensoryczny ogród zabaw, strefa sportu i rekreacji w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego”. Prawie 2 hektary parku w pobliżu ulicy Axentowicza przemieniły się w miejsce odpoczynku i zabawy dla mieszkańców.

Wśród parkowej zieleni pojawiły się place zabaw dla dzieci młodszych i starszych, na których oprócz tradycyjnych urządzeń do zabawy znalazły się m.in. "tyrolka" czy zjeżdżalnie ułożone na skarpie. Strefa sportu to przede wszystkim wielofunkcyjne miniboisko oraz przyrządy do street workoutu. Jest tam także ścieżka sensoryczna, czyli o zróżnicowanej nawierzchni, stymulująca rozwój młodszych dzieci. Jej uzupełnieniem jest kompozycja rozmaitych roślin. Dla miłośników aktywnego wypoczynku, oprócz typowych urządzeń do ćwiczeń, ustawiono stoły do gry w szachy i chińczyka, piłkarzyki oraz tenisa stołowego.

Nie brakuje też miejsca do odpoczynku: ławek i wiat piknikowych. Elementami ozdobnymi są zegar słoneczny i pergole. W ramach realizacji projektu przewidziano również wzbogacenie zieleni parkowej o nowe nasadzenia krzewów, pnączy oraz bylin i traw ozdobnych.

- Zgodnie z regulaminem parku, na placach zabaw i obiektach sportowych obowiązuje zakaz wprowadzania psów i innych zwierząt. Teren będzie patrolowany przez Straż Miejską, a osoby nieprzestrzegające zakazu karane mandatami - przypomina Centrum Informacji Miasta.

(isz)

Fot. UM

Atrakcje w parku Brodowskim Atrakcje w parku Brodowskim Atrakcje w parku Brodowskim

Komentarze

endi z Reska
CZY KTOŚ WIE SKĄD WZIĘŁA SIĘ NAZWA TEGOŻ PARKU
2018-12-27 21:14:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Wojsko dla szpitala

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zakaz wstępu do lasów pomaga zwalczać epidemię koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie