Niedziela, 01 października 2023 r. 
11 szczecin
REKLAMA

Nowa rekreacyjna strefa w Wielgowie

Data publikacji: 20 stycznia 2019 r. 08:33
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:30
Nowa rekreacyjna strefa w Wielgowie
 

Mieszkańcy Wielgowa mogą już bez utrudnień korzystać z nowych atrakcji, które ustawione zostały w ich dzielnicy. W rejonie ulic Bałtyckiej, Wiślanej oraz Zawrotnej odbył się odbiór strefy rekreacyjnej.

Nowy rok i nowe inwestycje. Pierwsza z nich, prowadzona przez Zakład Usług Komunalnych, została właśnie zakończona. Mowa o wyczekiwanej przez mieszkańców Wielgowa strefie rekreacyjnej. Od wtorku mogą oni bez utrudnień korzystać z wielu atrakcji.

– W pierwszej kolejności teren w rejonie ulic Bałtyckiej, Wiślanej i Zawrotnej został uprzątnięty, a istniejące nawierzchnie oraz podbudowy rozebrane. Wymieniono je na bezpieczne podłoże. Następnie wybudowano nową alejkę. W pobliżu powstał plac zabaw dla najmłodszych, który obejmuje m.in. huśtawki i piramidę linową. Z myślą o starszych mieszkańcach ustawiono dodatkowe urządzenia siłowni pod chmurką: koła tai chi, wioślarza oraz orbitreka. Na terenie strefy znalazły się także ławki, kosze na śmieci oraz tablice informacyjno-edukacyjne – informuje Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.

Prace przeprowadziła firma Usługi Budowlane Wiesław Furtak. Koszt zadania to 357 tysięcy złotych. 

(p)

Fot. ZUK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wiadomość jest nie pełna.
2019-01-20 08:50:14
Nie podano ile drzew wycięto w tym celu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA