Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Coś nowego dla mieszkańców Kijewa

Data publikacji: 14 stycznia 2019 r. 09:11
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:30
Coś nowego dla mieszkańców Kijewa
Mieszkańcy Kijewa już niebawem będą mogli korzystać z nowych atrakcji. Zakończył się I etap zagospodarowania placu rekreacyjno-sportowego przy ul. Tarpanowej. Fot. ZUK  

Mieszkańcy Kijewa już niebawem będą mogli korzystać z nowych atrakcji. Zakończył się I etap zagospodarowania placu rekreacyjno-sportowego przy ulicy Tarpanowej.

– W ramach zadania wybudowana została alejka, przy której ustawiono ławki oraz kosze na śmieci. Przy istniejącym boisku rekreacyjnym zamontowany został wielostanowiskowy stojak na rowery. Dla najmłodszych powstał natomiast nowy plac zabaw, na którym znalazły się: wielofunkcyjna zabawka – „zamek”, podwójna huśtawka, w tym jedno siedzisko przeznaczone dla osób niepełnosprawnych – informuje Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.

Z obiektu będzie można korzystać po uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Nastąpi to maksymalnie do końca stycznia. Zadanie zrealizowano w porozumieniu z Radą Osiedla Kijewo. Prace zostały sfinansowane z budżetu miasta w ramach programu współfinansowania inwestycji rad osiedli. Kosztowały 175 500 złotych brutto.

Kolejny, drugi etap inwestycji, zakłada wybudowanie następnej alejki, przy której ustawiona zostanie mała architektura. Na placu znajdą się stoły do gry w szachy oraz przyrząd do podciągania się. Cały teren, wraz z istniejącym boiskiem, zostanie oświetlony. Termin realizacji uzależniony jest od możliwości finansowych.

(p)

Fot. ZUK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Szczecinianin
2019-01-14 10:05:18
A co z dziurawymi alejkami w Parku Żeromskiego w śródmieściu?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA