piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Taka (bez)troska

Taka (bez)troska

Taka (bez)troska
Data publikacji: 2015-11-18 09:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 920 38159

Cięli zieleń na potęgę. Teraz mówią, że planują... nasadzenia zastępcze. To, co Ewa Fundament-Karśnicka - wielki autorytet w sprawach szczecińskiej zieleni - nazywa cięciem beztroskim, Zakład Usług Komunalnych tłumaczy „odpowiednimi decyzjami".

Na skarpie między ul. Janosika i Piotra Skargi rosły drzewa: tworząc zieloną ścianę, przez lata. Czas przeszły-dokonany. Po nich już tylko resztki pni pozostały.
- Zbulwersowała mnie ta wycinka: ZUK beztrosko wyciął 8 zdrowych drzew - mówi Ewa Fundament-Karśnicka, szczecińska dziennikarka telewizyjna znana m.in. z „Agroszkoły", „Tele-Ziele" oraz „Zielonym do góry", z wykształcenia mgr. inż. rolnictwa. - Zawsze rosły tam krzewy i drzewa, bo w przeciwnym razie przy pierwszym większym deszczu cała ziemia ze skarpy spłynie, a wtedy zagrożony będzie chodnik i ulica Janosika.

Andrzej Kus, rzecznik ZUK odpowiada: - Drzewa rzeczywiście zostały wycięte, ale nie beztrosko, a na podstawie odpowiednich decyzji. ©℗

Więcej czytaj w „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu.

Arleta NALEWAJKO

Fot. arch.: Ryszard PAKIESER

Komentarze

botanik
Za wycinką stoi lobby powiązane z władzą, które robi biznas na nasadzeniach. A w okresie braku zieleni wielu ludzie z braku dobrych warnków oddychania umrze. Takich szkodników Szczecin nie miał od odzyskania miasta.
2016-02-04 15:07:26
Magdalena
To jest bezmyślna decyzja podjęta przez ZUK. Oczywiście rzecznik ma rację, że drzewa wycięto na podstawie DECYZJI. Dupochron zawsze sobie zapewnią!!!
2015-11-18 10:02:40
leon 69
Dewastacja zielonego Szczecina jest faktem martwi mnie że nikt jeszcze za to nie odpowiedział beztroska w dokonywaniu masakry na drzewostanie miasta jest przerażająca podobnie kilka dni na terenie ZUT od strony ul. Sikorskiego na skarpie wycięto zdrowe drzewa nie wiem czy tam też dokonane zostaną "nasadzenia" czyli wetknie się w ziemię kilka patyków które uschną w najbliższym czasie czy "tylko" skarpę się uporządkuje, jakiś czas temu dyrektor Teatru Współczesnego przy Wałach Chrobrego wyciął piękny kasztan, na tym miejscu miały stanąć "estetyczne " blaszane budy na narzędzia, drzewo wycięto a stare pordzewiałe budy zostały!. Bezmyślność tych ludzi jest niesamowita, ciekawi mnie za co bierze pieniądze tzw. ogrodnik miasta bo na pewno nie za pilnowanie stanu zieleni!.
2015-11-18 08:51:04
nick
bo drzewa powinny rosnąć w lesie, a ne w pasie drogowym; skoro auta nie jeżdżą po lesie, to niech się drzewa po drogach nie szwendają
2015-11-18 08:25:22

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie