Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Taka (bez)troska

Data publikacji: 18 listopada 2015 r. 09:01
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:34
Taka (bez)troska
 

Cięli zieleń na potęgę. Teraz mówią, że planują... nasadzenia zastępcze. To, co Ewa Fundament-Karśnicka - wielki autorytet w sprawach szczecińskiej zieleni - nazywa cięciem beztroskim, Zakład Usług Komunalnych tłumaczy „odpowiednimi decyzjami".

Na skarpie między ul. Janosika i Piotra Skargi rosły drzewa: tworząc zieloną ścianę, przez lata. Czas przeszły-dokonany. Po nich już tylko resztki pni pozostały.
- Zbulwersowała mnie ta wycinka: ZUK beztrosko wyciął 8 zdrowych drzew - mówi Ewa Fundament-Karśnicka, szczecińska dziennikarka telewizyjna znana m.in. z „Agroszkoły", „Tele-Ziele" oraz „Zielonym do góry", z wykształcenia mgr. inż. rolnictwa. - Zawsze rosły tam krzewy i drzewa, bo w przeciwnym razie przy pierwszym większym deszczu cała ziemia ze skarpy spłynie, a wtedy zagrożony będzie chodnik i ulica Janosika.

Andrzej Kus, rzecznik ZUK odpowiada: - Drzewa rzeczywiście zostały wycięte, ale nie beztrosko, a na podstawie odpowiednich decyzji. ©℗

Więcej czytaj w „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu.

Arleta NALEWAJKO

Fot. arch.: Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

botanik
2016-02-04 15:07:26
Za wycinką stoi lobby powiązane z władzą, które robi biznas na nasadzeniach. A w okresie braku zieleni wielu ludzie z braku dobrych warnków oddychania umrze. Takich szkodników Szczecin nie miał od odzyskania miasta.
Magdalena
2015-11-18 10:02:40
To jest bezmyślna decyzja podjęta przez ZUK. Oczywiście rzecznik ma rację, że drzewa wycięto na podstawie DECYZJI. Dupochron zawsze sobie zapewnią!!!
leon 69
2015-11-18 08:51:04
Dewastacja zielonego Szczecina jest faktem martwi mnie że nikt jeszcze za to nie odpowiedział beztroska w dokonywaniu masakry na drzewostanie miasta jest przerażająca podobnie kilka dni na terenie ZUT od strony ul. Sikorskiego na skarpie wycięto zdrowe drzewa nie wiem czy tam też dokonane zostaną "nasadzenia" czyli wetknie się w ziemię kilka patyków które uschną w najbliższym czasie czy "tylko" skarpę się uporządkuje, jakiś czas temu dyrektor Teatru Współczesnego przy Wałach Chrobrego wyciął piękny kasztan, na tym miejscu miały stanąć "estetyczne " blaszane budy na narzędzia, drzewo wycięto a stare pordzewiałe budy zostały!. Bezmyślność tych ludzi jest niesamowita, ciekawi mnie za co bierze pieniądze tzw. ogrodnik miasta bo na pewno nie za pilnowanie stanu zieleni!.
nick
2015-11-18 08:25:22
bo drzewa powinny rosnąć w lesie, a ne w pasie drogowym; skoro auta nie jeżdżą po lesie, to niech się drzewa po drogach nie szwendają

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA