piątek, 02 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pisma na mogiłach niczym ulotki

Pisma na mogiłach niczym ulotki

Pisma na mogiłach niczym ulotki
Data publikacji: 2015-11-05 16:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:44
Wywietleń: 2102 35638

Na czym powinno polegać porządkowanie zieleni największej szczecińskiej nekropolii -„parku, co pochował umarłych"? Raczej nie na straszeniu ludzi. Nie na pociąganiu do odpowiedzialności jednych za szkody innych. Tym bardziej nie na rozrzucaniu pism urzędowych - niczym ulotek - po mogiłach zmarłych.

Pani Danuta od 22 lat odwiedza mogiłę męża na Cmentarzu Centralnym (kwatera 84C). Tylko w tygodniu poprzedzającym Wszystkich Świętych, trzykrotnie. Pamięć, modlitwa, znicze, kwiaty. A teraz na tej mogile... pismo Zakładu Usług Komunalnych.

- Siostra męża znalazła wilgotną od mgły, pomiętą kartkę. Okazała się pismem Wydziału Zieleni Miejskiej ZUK. Bez nagłówka, z którego wynikałoby nazwisko adresata. Tyle że zatytułowane: „Dotyczy: usunięcia nasadzeń znajdujących się w pasie zieleni al. Grabowa na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie" - wspomina p. Danuta (nazwisko do wiadomości redakcji). - Gdy mi je przeczytała, od razu skoczyło mi ciśnienie, choć i tak mam je bardzo wysokie. Jak można tak straszyć ludzi? Do tego ten styl przekazania informacji... nieprofesjonalny, zdradzający brak kultury i społecznej wrażliwości, by nie być bardziej dosadną.

Co tak bardzo - poza niedopuszczalną formą rozrzucania korespondencji urzędowej po grobach - zbulwersowało p. Danutę? ©℗

Cały artykuł w weekendowym „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 6 listopada 2015 roku.

Arleta NALEWAJKO

 

Komentarze

ala66
Klikam na artykuł o autobusach a jest o cmentarzu :)
2017-03-29 09:58:13
o 10 lat za późno
Szkoda że dopiero teraz Panie z ZUK wzięły się do roboty, ale lepiej późno niż wcale.
2015-11-06 19:19:33
żenada
Moja sąsiadka z Al. Leszczynowej dostała taką samą wiadomość i z tego co przeczytałem nikt nikogo nie straszy. Jak ktoś nie umie czytać ze zrozumieniem, to instrukcja obsługi może być straszna. Z resztą , na dole pisma było imię i nazwisko oraz numer telefonu, można zadzwonić, mamy XIX wiek. Poza tym, istnieje coś takiego jak ochrona danych osobowych… proponuje wrócić do szkoły osobie która pisała ten artykuł …. brak profesjonalizmu…
2015-11-05 20:37:24
W końcu
Nasadzone wszystkiego, że przejść do grobu nie można, bo ktoś drzewko sobie posadził. Może w końcu zrobią z tym porządek.
2015-11-05 20:19:51

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie