poniedziałek, 30 marca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Tablica pamiątkowa w 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej

Tablica pamiątkowa w 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej

Tablica pamiątkowa w 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej
Data publikacji: 2019-07-02 21:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:44
Wywietleń: 1159 400631

Z okazji setnej rocznicy bitwy pod Złoczowem w dowództwie 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej  im. Bolesława Krzywoustego odsłonięta została tablica pamiątkowa.  

W uroczystej zbiórce z okazji odsłonięcia tablicy, która dzięki uprzejmości Instytutu Pamięci Narodowej znalazła się w "Dwunastce", brali udział żołnierze dowództwa i pracownicy resortu obrony narodowej. Aktu odsłonięcia dokonał dowódca 12 SDZ generał dywizji Maciej Jabłoński wraz z dyrektorem Oddziału IPN w Szczecinie dr. Pawłem Skubiszem.

Tablica ta upamiętnia wydarzenia sprzed 100 lat, kiedy to podczas wojny polsko – ukraińskiej pułki 6. Dywizji Strzelców Polskich, w obecności naczelnika państwa polskiego marszałka Józefa Piłsudskiego, przełamały front pod Złoczowem i przeszły swój chrzest bojowy.  W rocznicę tej daty 12. Szczecińska Dywizja Zmechanizowana obchodzi corocznie swoje święto.

(g)

Fot. st. chor. sztab. Artur Walento

Tablica pamiątkowa w 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej Tablica pamiątkowa w 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej Tablica pamiątkowa w 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej Tablica pamiątkowa w 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej Tablica pamiątkowa w 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej Tablica pamiątkowa w 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej Tablica pamiątkowa w 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej Tablica pamiątkowa w 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej Tablica pamiątkowa w 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej Tablica pamiątkowa w 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej Tablica pamiątkowa w 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej Tablica pamiątkowa w 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej Tablica pamiątkowa w 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej Tablica pamiątkowa w 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej Tablica pamiątkowa w 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej Tablica pamiątkowa w 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej Tablica pamiątkowa w 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej Tablica pamiątkowa w 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej

Komentarze

nn
Tak
2019-07-03 14:58:41
Kombatant
A jest tam jeszcze kącik pamięci najwybitniejszego żołnierza 12DZ generała Wojciecha Jaruzelskiego?
2019-07-02 22:24:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Koronawirus w Szczecinie

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie