wtorek, 17 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Taaakie kwiatki!

Taaakie kwiatki! [GALERIA]

Taaakie kwiatki!
Data publikacji: 2019-05-25 10:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Wywietleń: 915 392879

Zapełniają się miejskie kwietniki. W najbardziej reprezentacyjnych i znaczących punktach miasta: od pomnika Czynu Polaków, przez „Złoty Szlak" i pl. Hołdu Pruskiego, część ul. Wyszyńskiego, po pl. Tobrucki i rondo Giedroycia.

W sumie ma być blisko 60 tysięcy kwiatów: aksamitek, begonii, pelargonii, niecierpków i wilców, które wraz z koleusami, starcami, dąbrówkami i żeniszkami w sezonie mają ozdobić Szczecin. Utworzą barwne wzorzyste dywany. Nie zawsze da się dostrzec w nich walor kompozycyjny. Stąd Centrum Informacji Miasta podpowiada, jak je „czytać":

„Na kwietniku w al. Papieża Jana Pawła II, na pierwszy rzut oka, widać tylko wielokolorową mozaikę niecierpków, koleusów i irezyny. Z pewnej wysokości można jednak zauważyć, że wzór inspirowany jest naszym miastem. Poszczególne części kwietnika ukazują wycinki siatki ulic Szczecina. Środkowy kwietnik jest najłatwiejszy do odgadnięcia - to gwiaździsty układ ulic m.in. z pl. Grunwaldzkim. Kwietnik skrajny, w kierunku pl. Grunwaldzkiego, ukazuje fragment Wałów Chrobrego oraz pl. Mickiewicza. Kwietnik najbliżej urzędu wzorowany jest na fragmencie Pogodna z pl. Jakuba Wujka".

Miejskie kwietniki miały być obsadzone do 21 maja, ale w niektórych miejscach prace wciąż trwają. Na ulice jeszcze nie trafiły ani wieże kwiatowe (51 szt.), ani też blisko 100 ampli. To w nich mają się pojawić - jak jeszcze w kwietniu zapowiadał „Kurier" - kompozycje z begonii 'Belina Orange', pelargonii 'Ivy Arctic Rose' oraz wilców 'Marguerite'.

Przypomnijmy: sezonowe kwiaty ozdobią również kwietniki Teatru Letniego, Cmentarza Centralnego, miejskie kąpieliska, pracownię edukacyjną przy ul. Miodowej, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt oraz ekoport przy ul. Leszczynowej. Będą to głównie kompozycje z begonii i aksamitek. Pod tym względem ciekawiej będzie się prezentowała tylko Arkonka, na której klombie znajdą się - oprócz zestawu podstawowego - również alstromemeria, dąbrówki oraz w tęczowym zestawie kolorów osteospermum.

Rozkwit Szczecina będzie kosztował ponad 195,7 tysięcy złotych.

(an)

Fot. Mirosław Winconek, UM Szczecin

Taaakie kwiatki! Taaakie kwiatki! Taaakie kwiatki! Taaakie kwiatki! Taaakie kwiatki! Taaakie kwiatki! Taaakie kwiatki! Taaakie kwiatki!

Komentarze

123
A w centrum na każdym trawniku,przystanku itd. tony kiepów od śmierdzieli tytoniowych beneficjentow raka niestety z opoznieniem ,ktorzy troją siebie i innych biernie, sluzby nie reaguja zero mandatow mimo ze np palenie papierosow na przystankach komunikacji miejskiej to mandat do 500zl- ile za to mozna by stadionow sfinansowac bo w tm miescie pali ok 100 tys osob ale wez otworz piwo ktore nikomu nie szkodzi to nagle afera,patrole i mandat 200 zl,chory kraj, smierdziel tytoniowe apel-nie palcie tylko żryjcie to gowno ,do obiadu, do sałatki, nie palcie to nie bedzie trocja innych i powietrza, to takze przyczynia sie do smogu ale co ich to obchodzi a niektore madki ti pala prowadzac wozek od razu aplikuja rakotworczy dym na ponad 100 substacji swojemu bombelkowi buhahaha i kto im bedzie wode na starosc dawal jak bombelek tez rakulca dostanie przez madke, 100 lat planowania, homo soviecticus.
2019-05-26 20:44:27
Marek
Super aranżacja tych rabatek, fajnie że znalazła się Pelargonia.
2019-05-26 18:44:59
A tym
Komunistycznym z PRL-u czarnym orlom bez Korony... zadne kwiatki sie nie naleza - wystarczy tylko trawa ! I najpierw przeprowadzic dzisiejsze Prokuratorskie Sledztwa i Wyroki - za tamte lata...!!
2019-05-25 22:49:56
Wojtek
Piękne Szacun dla ZUK-u w Szczecinie Ładniejsze niż w Poznaniu!!!
2019-05-25 20:34:25
Niuniek
O takie same zdjęcia widziałem u radnego Patryka Jaskulskiego na FB. Ciekawe?
2019-05-25 12:13:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie