Wtorek, 18 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Taaakie kwiatki! [GALERIA]

Data publikacji: 25 maja 2019 r. 10:44
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:40
Taaakie kwiatki!
 

Zapełniają się miejskie kwietniki. W najbardziej reprezentacyjnych i znaczących punktach miasta: od pomnika Czynu Polaków, przez „Złoty Szlak" i pl. Hołdu Pruskiego, część ul. Wyszyńskiego, po pl. Tobrucki i rondo Giedroycia.

W sumie ma być blisko 60 tysięcy kwiatów: aksamitek, begonii, pelargonii, niecierpków i wilców, które wraz z koleusami, starcami, dąbrówkami i żeniszkami w sezonie mają ozdobić Szczecin. Utworzą barwne wzorzyste dywany. Nie zawsze da się dostrzec w nich walor kompozycyjny. Stąd Centrum Informacji Miasta podpowiada, jak je „czytać":

„Na kwietniku w al. Papieża Jana Pawła II, na pierwszy rzut oka, widać tylko wielokolorową mozaikę niecierpków, koleusów i irezyny. Z pewnej wysokości można jednak zauważyć, że wzór inspirowany jest naszym miastem. Poszczególne części kwietnika ukazują wycinki siatki ulic Szczecina. Środkowy kwietnik jest najłatwiejszy do odgadnięcia - to gwiaździsty układ ulic m.in. z pl. Grunwaldzkim. Kwietnik skrajny, w kierunku pl. Grunwaldzkiego, ukazuje fragment Wałów Chrobrego oraz pl. Mickiewicza. Kwietnik najbliżej urzędu wzorowany jest na fragmencie Pogodna z pl. Jakuba Wujka".

Miejskie kwietniki miały być obsadzone do 21 maja, ale w niektórych miejscach prace wciąż trwają. Na ulice jeszcze nie trafiły ani wieże kwiatowe (51 szt.), ani też blisko 100 ampli. To w nich mają się pojawić - jak jeszcze w kwietniu zapowiadał „Kurier" - kompozycje z begonii 'Belina Orange', pelargonii 'Ivy Arctic Rose' oraz wilców 'Marguerite'.

Przypomnijmy: sezonowe kwiaty ozdobią również kwietniki Teatru Letniego, Cmentarza Centralnego, miejskie kąpieliska, pracownię edukacyjną przy ul. Miodowej, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt oraz ekoport przy ul. Leszczynowej. Będą to głównie kompozycje z begonii i aksamitek. Pod tym względem ciekawiej będzie się prezentowała tylko Arkonka, na której klombie znajdą się - oprócz zestawu podstawowego - również alstromemeria, dąbrówki oraz w tęczowym zestawie kolorów osteospermum.

Rozkwit Szczecina będzie kosztował ponad 195,7 tysięcy złotych.

(an)

Fot. Mirosław Winconek, UM Szczecin

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

123
2019-05-26 20:44:27
A w centrum na każdym trawniku,przystanku itd. tony kiepów od śmierdzieli tytoniowych beneficjentow raka niestety z opoznieniem ,ktorzy troją siebie i innych biernie, sluzby nie reaguja zero mandatow mimo ze np palenie papierosow na przystankach komunikacji miejskiej to mandat do 500zl- ile za to mozna by stadionow sfinansowac bo w tm miescie pali ok 100 tys osob ale wez otworz piwo ktore nikomu nie szkodzi to nagle afera,patrole i mandat 200 zl,chory kraj, smierdziel tytoniowe apel-nie palcie tylko żryjcie to gowno ,do obiadu, do sałatki, nie palcie to nie bedzie trocja innych i powietrza, to takze przyczynia sie do smogu ale co ich to obchodzi a niektore madki ti pala prowadzac wozek od razu aplikuja rakotworczy dym na ponad 100 substacji swojemu bombelkowi buhahaha i kto im bedzie wode na starosc dawal jak bombelek tez rakulca dostanie przez madke, 100 lat planowania, homo soviecticus.
Marek
2019-05-26 18:44:59
Super aranżacja tych rabatek, fajnie że znalazła się Pelargonia.
A tym
2019-05-25 22:49:56
Komunistycznym z PRL-u czarnym orlom bez Korony... zadne kwiatki sie nie naleza - wystarczy tylko trawa ! I najpierw przeprowadzic dzisiejsze Prokuratorskie Sledztwa i Wyroki - za tamte lata...!!
Wojtek
2019-05-25 20:34:25
Piękne Szacun dla ZUK-u w Szczecinie Ładniejsze niż w Poznaniu!!!
Niuniek
2019-05-25 12:13:41
O takie same zdjęcia widziałem u radnego Patryka Jaskulskiego na FB. Ciekawe?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA