poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > "Ta konstytucja dobrze działa"

"Ta konstytucja dobrze działa" [GALERIA]

"Ta konstytucja dobrze działa"
Data publikacji: 2017-09-22 17:49
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:28
Wywietleń: 1211 293306

Politycy Platformy Obywatelskiej rozdawali szczecinianom tekst konstytucji - aby przekonać ich, że wcale nie trzeba jej radykalnie zmieniać. Poruszyli także temat organizacji pozarządowych.

- Dziś Kancelaria Prezydenta w Szczecinie organizuje konsultacje, które mają dotyczyć referendum konstytucjnego - mówił poseł Stanisław Gawłowski, przewodniczący PO w regionie. - Mają dotyczyć swobody zrzeszania się obywateli. To jest dobry moment, aby o tym rozmawiać, ponieważ bodajże na ostatnim posiedzeniu Sejmu partia rządząca przeprowadziła projekt ustawy, który w naszym przekonaniu bardzo utrudni funkcjonowanie organizacji pozarządowych. Ten projekt centralizuje ich działalność, tworzy centralny budżet, który będzie w dyspozycji rządu. To oznacza, że minister kultury i jego ludzie będą decydować, na jaki cel przeznaczyć pieniądze, jaka organizacja jest prawomyślna a jaka nie.

Wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska opowiadała, że PO rozdaje konstytucję szczecinianom po to, aby poznali jej wszystkie zapisy.

- Przed rozważaniami, co można w niej zmienić, warto  dobrze ją poznać, szczególnie te zapisy, które dotyczą naszych praw i obowiązków - dodawała. - Ta konstytucja dobrze działa. Z drugiej strony prezydent powinien zawetować ustawę o organizacjach pozarządowych, jeśli Senat nie wprowadzi poprawek, o które apelujemy, ponieważ ta ustawa wprowadza całkowitą centralizację. A my chcemy być społeczeństwem obywatelskim.

Według niej termin wyborów samorządowych nie powinien pokrywać się ze Świętem Niepodległości, tych bytów nie należy mieszać. Zapowiedziała, że PO w październiku przedstawi program na wybory samorządowe.

Reakcje mieszkańców na aktywność polityków Platformy?

Rozmaite. Jedna ze szczecinianek była tak rozentuzjazmowana, że wyznała, że chętnie by pocałowała posła Norberta Obryckiego. Z kolei pewien wściekły szczecinianin oskarżył PO o to, że to ta partia łamie konstytucję. ©℗

Alan Sasinowski

Fot. Ryszard Pakieser

"Ta konstytucja dobrze działa" "Ta konstytucja dobrze działa" "Ta konstytucja dobrze działa" "Ta konstytucja dobrze działa" "Ta konstytucja dobrze działa" "Ta konstytucja dobrze działa" "Ta konstytucja dobrze działa" "Ta konstytucja dobrze działa" "Ta konstytucja dobrze działa" "Ta konstytucja dobrze działa" "Ta konstytucja dobrze działa" "Ta konstytucja dobrze działa" "Ta konstytucja dobrze działa" "Ta konstytucja dobrze działa" "Ta konstytucja dobrze działa" "Ta konstytucja dobrze działa" "Ta konstytucja dobrze działa" "Ta konstytucja dobrze działa" "Ta konstytucja dobrze działa" "Ta konstytucja dobrze działa" "Ta konstytucja dobrze działa" "Ta konstytucja dobrze działa"

Komentarze

kwach
Bartusia nikt nie rusia, ;-) już tam OP zadba, żeby mu się krzywda nie działa i żeby wypełniał polecone zadania.
2017-09-23 09:51:35
kibic
jak widzę tych zdrajców z po to mam delikatnie naztwając ... odruchy wymiotne.
2017-09-22 22:49:15
@M.Dem
To co piszesz to zwykła demagogia. Konstytucja musi być dla ludzi a nie dla wybranych. Musi bronić każdego obywatela. Ta co jest teraz to gniot okrągłego stołu. Naród nie może być niewolnikiem prawników i rządzących jak było do tej pory. Nie może być tak ,że sędziowie sobie zagwarantowali ponadludzkie przywileje jak w starożytności.W demokracji jest zasada ,że to ludzie wybierają co dla nich najlepsze a nie elity. To o czym piszesz to system totalitarny.
2017-09-22 21:43:42
M.Dem.
Gdzie mozna ten tekst konstutucyjny dostac? Prawa obywateli nie moga wykraczac poza ramy postepowania dopuszczone prawem stanowionym dla kazdego jednakowo. Czyli stanowionym centralnie, jednakowo wszystkich obywateli obowiazujace. Stosownie do charakterystyki społeczenstwa jaka chcemy osiagnac. Czy chcemy spoleczenstwa madrego i dobrze zorganizowanego etycznie i umyslowo, gdzie zbrodnia jest zbrodnia z istoty czynu, jednakowo dla kazdego obywatela niezaleznie od wieku oprawcy, jego plci, narodowosci, miejsca posadowienia społeczenego? Czy tez takiego spoleczenstwa gdzie zbrodnia jest zbrodnia wedlug "widzimisie" obywateli czyli woli ludu? Czy tez stworzymy rojowisko gorsze od zwierzat, glupawe i zbrodnicze bo "WOLA LUDU NAJWYZSZYM PRAWEM" czyli ponad prawem stanowionym sprawiedliwie czyli obowiazujacym wszystkich?
2017-09-22 21:11:59
.
Aż przykro patrzeć :(
2017-09-22 20:52:30
Abc
Dlaczego oni nie pierdza jeszcze w pasiaki???
2017-09-22 20:16:47
Jan Glowacki
A nasz doktorek Arlukowicz schudl biedaczyna.Martwi sie cosik. Byl ekspertem of wykluczonych,a teraz sam jest wykluczony z wladzy. Cienko przedzie biedaczyna.
2017-09-22 19:29:07
Hajka Salomon
A mi tych platfusów to żal. Zobaczcie : marynarka i wyszmelcowane dzinsy, a u marchewki to telefon chyba mały odbiera. Z fotografii tak wynika. A babcia (zapomniałem nazwiska...Kochanowska, Koch...nie to chyba prątek, jakoś tak na ka*, mniejsza z tym), zamiast siedzieć w domku i pić herbatkę to agituje, szaleje i po co jej to ?
2017-09-22 18:12:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy