czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szybka reakcja przypadkowych osób

Szybka reakcja przypadkowych osób

Szybka reakcja przypadkowych osób
Data publikacji: 2016-02-11 10:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:54
Wywietleń: 1683 117709

Pracownicy jednej z firm remontowych złapali na gorącym uczynku dwóch sprawców kradzieży z włamaniem. Uwagę mężczyzn zwróciły wyważone drzwi w jednym z mieszkań. Ich szybka interwencja doprowadziła do zatrzymania 29- i 40-latka. Włamywaczom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

– Do zdarzenia doszło na jednym ze szczecińskich osiedli. Pracownicy firmy budowlanej prowadzili prace remontowe w wieżowcu. Mieli wydzielone pomieszczenie, w którym przechowywali narzędzia. Kiedy weszli na 11 piętro po niezbędny sprzęt, zauważyli wyłamane drzwi wejściowe do jednego z mieszkań – informuje st. asp. Irena Kornicz.

Bez wahania postanowili sprawdzić co się stało. Kiedy weszli do środka zobaczyli dwóch mężczyzn z przygotowanym do wyniesienia łupem. Włamywacze byli bardzo zaskoczeni obrotem sprawy. Pracownicy firmy ujęli sprawców na gorącym uczynku i powiadomili o tym fakcje Policję.

– 29- i 40-latek zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Przygotowane do wyniesienia przedmioty i pieniądze pochodzące z kradzieży zostały odzyskane i będą przekazane właścicielom. Na podstawie zebranego przez policjantów z Pogodna materiału dowodowego obaj szczecinianie usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Zgodnie z kodeksem karnym za popełniony czyn grozi im do 10 lat pozbawienia wolności – podaje st. asp. Irena Kornicz.

Obaj zatrzymani znani są policji, wcześniej byli już notowani. Wobec 29-latka prokurator zastosował dozór policji, a 40-latek trafił do Aresztu Śledczego. Mężczyzna był poszukiwany. Ma bowiem do do odbycia karę roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności. (p)


Fot. Robert Stachnik

Komentarze

A może na chleb
dla rodziny nie mieli; dzięki Solidaruchom, co zniszczyli polski przemysł i stocznię w Szczecinie także.
2016-02-12 01:30:46
Czytelniczka,
Kolejne 2 "czubki" w akcji ! Ciekawym jest, ilu jeszcze takich pozostaje na wolnosci ? I przy okazji PODZIEKWANIE dla odwaznych pracownikow z Firmy remontowej !!
2016-02-12 01:01:02
emeryt
Ech gdzie te czasy, że książkę lub gazetę można było brać za przykład poprawnej pisowni, np: jak chcieliśmy zobaczyć co się dzieje u sąsiada za drzwiami to po prostu ,,sprawdzaliśmy" a teraz? odp. w 5 linijce artykułu, (...-,,Bez wahania postanowili sprowadzić co się stało."-...) Kiedyś to się ,,sprowadzało" osobę starszą po schodach...
2016-02-11 17:56:14
Chłopakom należy się podziękowanie
Bardzo ładnie.
2016-02-11 11:23:58
Gagatki
Ładna para kochasi. Nie można było szybciej ich przekazać policji, bo z 11 piętra najlepiej to chyba przez okno :)
2016-02-11 11:01:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie