poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Komenda już w czerwcu

Komenda już w czerwcu

Komenda już w czerwcu
Data publikacji: 2016-02-08 12:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 2418 116166

Na budowie powiatowej komendy policji w Gryfinie trwają prace wykończeniowe. Budynek spełniać ma nowe, wyższe standardy, które kilka lat temu przyjął resort spraw wewnętrznych w Programie Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. Inwestycja oddana ma być do użytku już w czerwcu br.

Obecnie ponad 150 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie pracuje w starym budynku, w bardzo trudnych warunkach.
Nowa siedziba KPP w Gryfinie powstaje na terenie dawnej betoniarni przy ul. Łużyckiej. Nie licząc kondygnacji podziemnej budynek składa się z dwóch pięter. W nowym obiekcie w przyszłości może pracować nawet około 200 policjantów. Inwestycja finansowana jest ze środków Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. Koszt przedsięwzięcia wyniesie w sumie około 22 mln zł.

Umowę zakładającą porozumienie trzech stron - gminy Gryfino, która przekazała działkę, powiatu gryfińskiego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie podpisano w 2013 roku. Budowę rozpoczęto w 2015 roku.

Jak nas poinformował Przemysław Kimon, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, nowa komenda powiatowa policji w Gryfinie podobnie jak nowe obiekty w Choszcznie, Stargardzie, Szczecinku czy Myśliborzu, powstaje w oparciu o wspomniany wyżej program standaryzacji. Zakłada on, że wszystkie nowe komendy policji spełniać będą wyższe standardy dotyczące tak warunków pracy policjantów jak i obsługi interesantów. Dotyczy to między innymi pokojów przesłuchań. W podziemnej części komendy zaplanowano stworzenie strzelnicy.
Na program standaryzacji przeznaczono - a chodzi tu o inwestycje na terenie całego kraju - ponad 1 mld złotych. ©℗

(r.c.)

Fot. R. CIEPLIŃSKI

Na zdj.: Nowa Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie oddana zostanie do użytku już w czerwcu br. Zbudowana została zgodnie z Programem Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. Fundusz tego programu to ponad 1 mld złotych. Standaryzacja dotyczy nie tylko norm i warunków pracy policjantów ale także estetyki budynków. Elewacje wszystkich nowych komend są utrzymane w szarościach i czerniach. 

 

Komentarze

Ciekawski
Może ktoś odpowie na pytanie dlaczego ta budowa nie została zakończona zgodnie z umową tzn w listopadzie 2015 roku? Czyżby to nie był ten sam wykonawca który został wyrzucony z budowy w Szczecinie za nieterminową realizacje ( dotyczy Szkoły Podstawowej nr 59.
2016-02-08 21:32:50

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie