piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Komenda już w czerwcu

Komenda już w czerwcu

Komenda już w czerwcu
Data publikacji: 2016-02-08 12:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 2235 116166

Na budowie powiatowej komendy policji w Gryfinie trwają prace wykończeniowe. Budynek spełniać ma nowe, wyższe standardy, które kilka lat temu przyjął resort spraw wewnętrznych w Programie Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. Inwestycja oddana ma być do użytku już w czerwcu br.

Obecnie ponad 150 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie pracuje w starym budynku, w bardzo trudnych warunkach.
Nowa siedziba KPP w Gryfinie powstaje na terenie dawnej betoniarni przy ul. Łużyckiej. Nie licząc kondygnacji podziemnej budynek składa się z dwóch pięter. W nowym obiekcie w przyszłości może pracować nawet około 200 policjantów. Inwestycja finansowana jest ze środków Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. Koszt przedsięwzięcia wyniesie w sumie około 22 mln zł.

Umowę zakładającą porozumienie trzech stron - gminy Gryfino, która przekazała działkę, powiatu gryfińskiego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie podpisano w 2013 roku. Budowę rozpoczęto w 2015 roku.

Jak nas poinformował Przemysław Kimon, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, nowa komenda powiatowa policji w Gryfinie podobnie jak nowe obiekty w Choszcznie, Stargardzie, Szczecinku czy Myśliborzu, powstaje w oparciu o wspomniany wyżej program standaryzacji. Zakłada on, że wszystkie nowe komendy policji spełniać będą wyższe standardy dotyczące tak warunków pracy policjantów jak i obsługi interesantów. Dotyczy to między innymi pokojów przesłuchań. W podziemnej części komendy zaplanowano stworzenie strzelnicy.
Na program standaryzacji przeznaczono - a chodzi tu o inwestycje na terenie całego kraju - ponad 1 mld złotych. ©℗

(r.c.)

Fot. R. CIEPLIŃSKI

Na zdj.: Nowa Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie oddana zostanie do użytku już w czerwcu br. Zbudowana została zgodnie z Programem Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. Fundusz tego programu to ponad 1 mld złotych. Standaryzacja dotyczy nie tylko norm i warunków pracy policjantów ale także estetyki budynków. Elewacje wszystkich nowych komend są utrzymane w szarościach i czerniach. 

 

Komentarze

Ciekawski
Może ktoś odpowie na pytanie dlaczego ta budowa nie została zakończona zgodnie z umową tzn w listopadzie 2015 roku? Czyżby to nie był ten sam wykonawca który został wyrzucony z budowy w Szczecinie za nieterminową realizacje ( dotyczy Szkoły Podstawowej nr 59.
2016-02-08 21:32:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie