sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Odprawa policji. W województwie bezpieczniej

Odprawa policji. W województwie bezpieczniej

Odprawa policji. W województwie bezpieczniej
Data publikacji: 2016-02-10 16:35
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:18
Wywietleń: 1247 117661

Niespełna trzydziestoma sześcioma tysiącami przestępstw zajmowała się w ubiegłym roku policja w Zachodniopomorskiem. To oznacza, że było ich o ponad trzy tysiące mniej niż w 2014 r. W środę komendanci z powiatów pod okiem wojewody Piotra Jani i szefa zachodniopomorskiej policji nadinsp. Jarosława Sawickiego podsumowywali to, co wydarzyło się w minionych dwunastu miesiącach.

W szczecińskiej odprawie uczestniczyli także przedstawiciele sądów i prokuratur.

Znaczny spadek liczby przestępstw kryminalnych, więcej ujawnionych przez policjantów przestępstw gospodarczych, a także wysoka wykrywalność sprawców przestępstw - takie wnioski z narady przedstawiło biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.  

Co istotne dla mieszkańców województwa, mniej było tych najbardziej uciążliwych sytuacji łamania prawa, czyli bójek i pobić, rozbojów, uszkodzeń rzeczy, kradzieży z włamaniem, kradzieży ( w tym przypadku spadek wyniósł aż 19 proc.), zgwałceń.  

Bezpieczniej było również na drogach zachodniopomorskiego, doszło tutaj do 1280 wypadków, czyli o 141 mniej niż w 2014 r. Zginęły 124 osoby.

To tylko „suche" statystyki; tym razem bowiem - jak było to w latach poprzednich - po naradzie nie odbyło się spotkanie z dziennikarzami. 

(kol).

Fot. arch. Policji 

 

 

Komentarze

Tak się świetnie w zeszłym roku spisali i wykrywalność jest tak wielka
że jak mi dwukrotnie uszkodzono auto pod domem na przestrzeni kilku miesięcy, to jedna sprawa została umorzona po 1 (jednym dniu), a druga wisi. Panowie podobno się nią zajęli, ale nie raczyli o tym poinformować przez 4 miesiące. Sam dzwoniłem, to się do prowadzącego sprawę nie mogłem dodzwonić przez kilka dni wydzwaniania na komisariat o różnych porach. Teraz znowu cisza od 1,5 miesiąca. Żadnej komunikacji. Brawo panowie policjanci. U mnie macie wielki plus.
2016-02-11 11:29:13
einstein
Jest juz tak bezpiecznie ze drogowka z buta chodzi. Ale pewnie szybko biegaja
2016-02-11 07:32:36
Darek
Bezpieczniej na drogach! Powiedzcie to komendantowi Piotrowi
2016-02-10 20:26:28
STOP islamskiemu najazdowi
Dobra, dobra obstawiać granicę, bo wam zaraz statystyki poszybują pod niebiosa.
2016-02-10 19:16:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”