Wtorek 18 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Szpitale dostaną dodatkowo ponad 10 mln zł na operacje stawów

Data publikacji: 2019-03-21 17:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:35
Szpitale dostaną dodatkowo ponad 10 mln zł na operacje stawów
 

Ponad 10,3 mln złotych trafi do 10 zachodniopomorskich szpitali na dodatkowe operacje endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego. Te pieniądze mają skrócić czas oczekiwania i pozwolić szybciej zoperować prawie 700 pacjentów.

Na wcześniejszy termin operacji czekają setki pacjentów zapisanych do oddziałów ortopedii i traumatologii narządu ruchu w Szczecinie, Kołobrzegu, Koszalinie, Pyrzycach, Wałczu, Gryfiach i Drawsku Pomorskim.

- W ubiegłym roku Zachodniopomorski Oddział NFZ również otrzymał ekstra pieniądze na skrócenie kolejek do operacji, dzięki czemu średni rzeczywisty czas oczekiwania na endoprotezoplastykę skrócił się w stanach pilnych o prawie 5 miesięcy, a w stanach stabilnych, np. w Szpitalu Wojewódzkim w Zdunowie - o ponad rok, a w Kołobrzegu – o 80 dni - wylicza Małgorzata Koszur, rzecznik prasowy ZO NFZ. -  W roku 2018 Zachodniopomorski Oddział sfinansował wszystkie wykonane operacje endoprotezoplastyki. Żaden ze szpitali nie pozostał bez wynagrodzenia za dodatkową pracę - zapewnia rzecznik.

Zwiększone środki pochodzą z ostatniej zmiany planu finansowego NFZ. Dzięki temu na skrócenie kolejek, do wszystkich oddziałów funduszu w całym kraju ma niedługo trafić prawie 680 mln złotych z przeznaczeniem na: kontynuację zmniejszania liczby oczekujących i czasu oczekiwania na operacje endoprotezoplastyki stawu kolanowego lub biodrowego (240 mln zł) oraz na sfinansowanie świadczeń gwarantowanych udzielonych ponad kwoty zobowiązań wynikających z zawartych umów (440 mln zł).

(k)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

NFZ
2019-03-22 13:15:33
Dlaczego w Polsce firma ubezpieczeniowa nie finansuje kosztow leczenia ? tylko NFS "sfinansowal" Co to jest NSF Firma ubezpieczeniowa czy posrednik miedzy Panstwem ,firmami ubezbieczeniowymi i obywatelami?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA