czwartek, 23 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Szpitale dostaną dodatkowo ponad 10 mln zł na operacje stawów

Szpitale dostaną dodatkowo ponad 10 mln zł na operacje stawów

Szpitale dostaną dodatkowo ponad 10 mln zł na operacje stawów
Data publikacji: 2019-03-21 17:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:35
Wywietleń: 1142 381878

Ponad 10,3 mln złotych trafi do 10 zachodniopomorskich szpitali na dodatkowe operacje endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego. Te pieniądze mają skrócić czas oczekiwania i pozwolić szybciej zoperować prawie 700 pacjentów.

Na wcześniejszy termin operacji czekają setki pacjentów zapisanych do oddziałów ortopedii i traumatologii narządu ruchu w Szczecinie, Kołobrzegu, Koszalinie, Pyrzycach, Wałczu, Gryfiach i Drawsku Pomorskim.

- W ubiegłym roku Zachodniopomorski Oddział NFZ również otrzymał ekstra pieniądze na skrócenie kolejek do operacji, dzięki czemu średni rzeczywisty czas oczekiwania na endoprotezoplastykę skrócił się w stanach pilnych o prawie 5 miesięcy, a w stanach stabilnych, np. w Szpitalu Wojewódzkim w Zdunowie - o ponad rok, a w Kołobrzegu – o 80 dni - wylicza Małgorzata Koszur, rzecznik prasowy ZO NFZ. -  W roku 2018 Zachodniopomorski Oddział sfinansował wszystkie wykonane operacje endoprotezoplastyki. Żaden ze szpitali nie pozostał bez wynagrodzenia za dodatkową pracę - zapewnia rzecznik.

Zwiększone środki pochodzą z ostatniej zmiany planu finansowego NFZ. Dzięki temu na skrócenie kolejek, do wszystkich oddziałów funduszu w całym kraju ma niedługo trafić prawie 680 mln złotych z przeznaczeniem na: kontynuację zmniejszania liczby oczekujących i czasu oczekiwania na operacje endoprotezoplastyki stawu kolanowego lub biodrowego (240 mln zł) oraz na sfinansowanie świadczeń gwarantowanych udzielonych ponad kwoty zobowiązań wynikających z zawartych umów (440 mln zł).

(k)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

NFZ
Dlaczego w Polsce firma ubezpieczeniowa nie finansuje kosztow leczenia ? tylko NFS "sfinansowal" Co to jest NSF Firma ubezpieczeniowa czy posrednik miedzy Panstwem ,firmami ubezbieczeniowymi i obywatelami?
2019-03-22 13:15:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie