sobota, 11 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Oddziały ratunkowe z nowym sprzętem

Oddziały ratunkowe z nowym sprzętem

Oddziały ratunkowe z nowym sprzętem
Data publikacji: 2018-10-04 15:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:21
Wywietleń: 1016 354586

– To miejsca, gdzie liczy się szybkość działania, dlatego wspieramy ich funkcjonowanie – powiedział Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia, który w czwartek (4 października) podpisał umowy o dofinansowaniu zakupów sprzętu dla szpitalnych oddziałów ratunkowych (SOR) w lecznicach w Koszalinie i Gryficach.

Dotacja pochodzi z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Szpital w Gryficach otrzyma 156 tys. zł, a szpital wojewódzki w Koszalinie zyska 357,5 tys. zł. Pieniądze umożliwią nabycie m.in. respiratora, kardiomonitora, defibrylatora i pomp infuzyjnych. SOR w Koszalinie dzięki dotacji kupi też USG. Pomoc jest niezbędna.

– Przez nasz oddział przewija się rocznie 40 tysięcy pacjentów, a sprzęt musi podlegać systematycznej wymianie – mówi Magdalena Sikora, zastępca dyrektora ds. techniczno-administracyjnych w koszalińskiej lecznicy.

W Gryficach z pomocy korzysta 20 tysięcy chorych, choć nie wszyscy z pacjentów są w stanie zagrożenia życia. Nowe zakupy nie zmienią nic w funkcjonowaniu nocnej i świątecznej pomocy zdrowotnej w Koszalinie, bo te świadczenia nadal prowadzi jedynie poliklinika przy ulicy Szpitalnej. Powodem są brak kadrowe lekarzy w szpitalu.

Wiceminister Janusz Cieszyński podkreślał, że system ochrony zdrowia jest priorytetem w działaniach rządu, bo na ten cel w roku przyszłym trafi sto miliardów złotych. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Umowę z wiceministrem zdrowia o wsparciu SOR-ów w koszalińskiej delegaturze ZUW podpisali przedstawiciele lecznic z Koszalina i Gryfic w obecności wicewojewody Marka Subocza.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie