piątek, 20 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Zaglądamy do talerza pacjenta [SONDA]

Zaglądamy do talerza pacjenta [SONDA]

Zaglądamy do talerza pacjenta [SONDA]
Data publikacji: 2018-10-08 10:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:22
Wywietleń: 1582 355206

O tym, że szpitalne jedzenie do najlepszych nie należy, przekonany jest niemal każdy. Takie opinie wyrażają nawet ci, których noga nigdy nie przekroczyła progu jakiejkolwiek lecznicy. Wystarczy, że słyszeli co nieco od kolegi, któremu znajomy skarżył się na kiepskie żywienie swojej matki dochodzącej do siebie po usunięciu wyrostka robaczkowego. A co z pacjentami, którzy ścisłej diety mieć nie muszą? Jak oceniają to, co dostają na śniadanie, obiad i kolację?

– Na śniadanie trzy kawałki chleba, odrobina masła, dwa plastry szynkowej i jajko. Do tego tylko herbata – kręci nosem pani Leokadia, która od kilku dni jest pacjentką jednej z zachodniopomorskich lecznic.

Czy aby na pewno ma powód do niezadowolenia? W domu zjada więcej? Wygląda na to, że w większości placówek czasy plasterka sera, suchego chleba i postnej zupy dawno odeszły do lamusa. Niektóre placówki same przygotowują potrawy, inne zleciły tę usługę podmiotom zewnętrznym.©℗ 

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 8 października 2018 r.

Przemysław Weprzędz

Fot. Artur Bakaj

Jak oceniasz wyżywienie w zachodniopomorskich szpitalach?

Zaglądamy do talerza pacjenta [SONDA]

Komentarze

mango
niektórzy to myślą że przyjechali do sanatorium albo wczasy. ale inni biorą ze sobą całe reklamówki żarcia na zapas.
2018-10-08 17:37:52
Na porodówce
...miałam taką sytuację, że dostałam tylko suchy chleb.... "Bo obłożenia zabrakło, a pani tu na końcu oddziału..."
2018-10-08 16:41:11
Do...@ stary kryminal
Ale tu zes se "PO-wiedzial"... gdybys choc cos troche wiedzial ?? Gdzie w Milicyjnych i Wojskowych Szpitalach oraz Sanatoriach... to Tylko Wy, mieliscie wowczas tj. w latach 1945-2015 "Wschodnia Ameryke" !!
2018-10-08 14:25:05
@stary kryminal
Garuch wywalczyli sobie lepszą dietę strajkami, głodówkami, podpaleniami a chorzy...muszą zdychać w kaczejnaziPRLce walcząc z chorobą i głodem!
2018-10-08 12:27:09
Stary kryminalista
Żle w szpitalu? Idź do mamra.Tam karmią duuuużo lepiej.Byłem tu i tam. Mam,więc skalę porównawczą.
2018-10-08 11:35:15
tylko pytam
".. trzy kawałki chleba, odrobina masła, dwa plastry szynkowej i jajko.." GDZIE tak dobrze karmią? Ja na Pomorzanachdostałem 2 kromki chleba, masełko w pudełeczku wielkości pół pudełka zapałek,tyleż serka topionego i jeden plasterek jakiejś kiełbasy.Przezroczysty "napar" niby herbaty.Bez sztućców i cukru.Ach, był jeszcze kawałek listeczka sałaty masłowej...
2018-10-08 10:51:57
Hilton
A co to szpital to Sheraton jakiś?
2018-10-08 10:38:03