niedziela, 15 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Sześć filarów Platformy Obywatelskiej

Sześć filarów Platformy Obywatelskiej

Sześć filarów Platformy Obywatelskiej
Data publikacji: 2019-09-28 19:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-30 08:32
Wywietleń: 1359 417914

Politycy Platformy Obywatelskiej na dziedzińcu Muzeum Narodowego w Szczecinie zaprezentowali swój program, za sprawą którego Pomorze Zachodnie ma stać się miejscem ekologicznym i atrakcyjnym. Nie zabrakło także słów krytyki pod adresem zjednoczonej prawicy. 

- Nasz program oparliśmy na sześciu filarach – zaczął marszałek województwa zachodniopomorskiego i szef sztabu wyborczego w naszym regionie Olgierd Geblewicz. - Chcemy Pomorza Zachodniego dostatniego. Chcemy dobrze skomunikowanego Pomorza Zachodniego. Chcemy Pomorza Zachodniego zdrowego, czystego ekologicznie. Chcemy Pomorza Zachodniego silnego małymi ojczyznami. Wreszcie – last but not least, jak mawiają Anglicy – chcemy, żeby Pomorze Zachodnie było spójnie społecznie, żeby było miejscem dla wszystkich, od najmłodszego do najstarszego. Głęboko wierzę, że będzie nam dane realizować ten program.

Poseł Sławomir Nitas, jedynka PO w okręgu szczecińskim, przyznał, że nasz region ma swoje problemy, że mamy daleko do Warszawy. I przekonywał, że to dzięki działaniom infrastrukturalnym podjętym przez PO jedziemy autem do stolicy nie 9, ale 4,5 czy 5 godzin. 

- Przygotowaliśmy projekty S3 na północ, rozpoczęliśmy jej budowę. Rozpoczęliśmy budowę S6. My ogłosiliśmy przetargi na droga krajową numer 13, na drogę S6 na całej długości ze Szczecina do Koszalina, na drogę do samego Gdańska – dodawał. - Ogłosiliśmy przetarg na drugą nitkę drogi do Stargardu. Ogłosiliśmy przetarg na węzeł Kijewo.

Według polityka PiS, w przeciwieństwie do Platformy, nie potrafi budować dróg. 

Poseł Arkadiusz Marchewka stwierdził, że priorytetem dla jego formacji są odnawialne źródła energii. 

- Pomorze Zachodnie przez lata było liderem w produkcji energii odnawialnej – ocenił. -  Wiatr wiejący od morza dawał szansę na rozwój energetyki wiatrowej, czystej, zdrowej, nieszkodliwej. Rząd PiS postanowił to zatrzymać i znacząco utrudnił budowę kolejnych farm wiatrowych. Co mamy w zamian? W całej Polsce mamy masowe rekordowe ilości węgla sprowadzane z Rosji.

Marchewka obiecał m.in. przywrócenie programu KAWKA, zlikwidowanie węgla z ogrzewania domów i mieszkań do 2030 roku i całkowiecie z enregetyki do 2040 roku, całkowity zakaz wwożenia śmieci do Polski. 

(as)

Fot. Koalicja Obywatelska

Komentarze

ekologia
Pomorze Zachodnie miejscem ekologicznym zgoda ale co ze standardami przy budowie eksploatacji i awarii oczyszczalni Czajka i spalarni odpadów.Filar ekologiczny jest w tym przypadku strasznie brudny jak Wisła od nieoczyszczonych ścieków a Trzaskowski mówi że nic się nie stało
2019-09-30 06:11:29
teść pasierba do @ Myśl
Cyt. "KO zapomniała już np. o potrzebie przywrócenia praworządności? Myślą, że to już nikogo nie interesuje i odbierze im głosy?"......Dobrzed wykumałeś, mógłby jakiś "pisior" lub inny suweren zapytać o "osobę odpowiedzialną, introwertyczną, natomiast charakteryzująca się dużym stopniem roztargnienia", lubiących "pendrajwy". przeeklejaczy cen lub sądzię który "nie wiedział iż jest pijany"....Zapytali by sIę kiedy elita sędziowska samooczyści się jak obiecywał jeden dziadek w 1991 roku.....PO_dobnie było w Krakowie gdzie PO dyskutowała o "degeneracji służby zdrowia przez PiS, Na tam spędzie nie było naczelnego od "zdrowia" w czasach PO/PSL choć zawsze drze mordę o niegodziwcach z ńiS-u....To jest "pijar" i sprzedawanie kitu, PO ma problem z kupującymi, PiS jeszcze tego problemu nie PO_siada.
2019-09-29 16:15:59
Porozumienie ponad podziałami
Większość społeczeństwa uważa że sprawa służby zdrowia i ekologii czyli poprawy klimatu poprzez stworzenie nowego miksu energetycznego powinna zostać wyłączona z walki politycznej a doprowadzona do konsensusu dla dobra kraju.Żadna partia nie ma wyłączności na mądrość i wszystkowiedzę.Mogą być dobre pomysły u każdej z partii a przecież oba te zagadnienia są na dekady czyli nie na jedną kadencję i przecież będą realizowały różne siły polityczne I taką sondę powinien założyć Kurier Szczeciński na stronie internetowej.Może to da do myślenia partyjnym watażkom
2019-09-29 12:24:07
Prawdziwa Lewica
Gdzie zgubiliście Tęczowy Filar Tolerancji i Miłości? Dlaczego przemilczacie i odżegnujecie się od nowoczesnych małżeństw jednopłciowych to powinien być Tęczowy Filar to jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom społecznym i nowoczesnej tolerancyjnej Europy
2019-09-29 11:37:34
Myśl
Oprócz trolli wypowiadają się sami zwolennicy smogu i kopalni węgla. Postulaty KO z są podobne do przedstawianych przez inne ugrupowania, dlatego mało atrakcyjne. KO zapomniała już np. o potrzebie przywrócenia praworządności? Myślą, że to już nikogo nie interesuje i odbierze im głosy?
2019-09-29 10:38:23
piąty filar - dodatek
- na konwencji PO o „zapaści w polskiej służbie zdrowia” zabrakło „naczelnego PO_lekarza“, który urzędując u Sowy z innymi ministrami nawijał; – Chłopie, ku***a, masz tych szpitali co drugą ulicę. Zamknij cztery..... – Nie chcę przegadać całego wieczoru o szpitalach, bo też chcę odsapnąć. Ty pewnie też. Ale powiem ci tylko jedno: to, co wyprawiają te chłopaki, przekracza wszelkie granice rozsądku
2019-09-29 10:05:34
A wystarczy na to cały POkomunistyczny beton jaki szwenda się jeszcze w Polsce ??
.
2019-09-29 09:14:58
Piąte koło u woza, to już za dużo
A ile betonu na te filary trzeba ?!
2019-09-29 08:27:44
Filary wyciągnięte z Zamku
Szukamy na zdjęciu Inwestora z Kataru bo to dopiero byłby filar
2019-09-29 07:05:55
ekologia
Nitras forsuje dojazd do Warszawy samochodem.Ileż to CO2 się wytworzy jaki ślad węglowy się zostawi!!!Dlaczego nie PO nie stawia na transport zbiorowy.Mieli 8 lat by zbudować dobre koleje i skomunikować cały kraj.Dlaczego stawiają na egoistyczny transport drogowy gdzie często samochód wiezie 1 człowieka?To jest wbrew trosce o środowisko naturalne.To jest kolejny filar do smogu i zanieczyszczenia
2019-09-29 06:57:34
deska parkietowa
Bezsens pomyslow tego Marchewki jest tak duzy ze szara masa zaglosuje na niego - to paradoks demokracji
2019-09-29 06:47:31
kierownik auta
Panie Sławomirze proszę walczyć o dodatkowy pas na autostradach do cofania na wstecznym ...
2019-09-29 03:26:13
PO_d_PO_ra szóstego filara
"Znaczy to jest zawsze pływanie, takie wybieranie jakiegoś stanowiska po środku. (…) Zero kreatywności. Każdy z nas powinien sobie zdawać sprawę do czego nadaje, a do czego się nie nadaje. Idealny numer dwa. (…) Taki knajacki styl trochę. To jest za mało na premiera. On nie czaruje ludzi. Donald ma ten czar, ma ten teflon, ma ten koci zmysł, ma te antenki czułe społecznie. Grzegorz niczego z tego nie ma" – mówi Sikorski. Zdaniem prezesa Orlenu Schetyna „nie ma umiejętności przemawiania”, ale niestety w pewnym momencie uwierzył w siebie, a „jak się uwierzy, ciężko jest sobie dać wytłumaczyć”.
2019-09-29 00:30:39
szósty filar
Grzesiek Schetyna - lwowski żulik (słowa MSZ Sikoerskiego)
2019-09-29 00:26:13
A ten 6 - ty filar...
Czyli... ostatni, to niech nie za-PO-mni zgasic Swiatla i wyprowadzic POKO-nany sztandar - po ogloszeniu Wyniku Wyborow... dnia 13.10.2019 roku !!
2019-09-29 00:22:16
ale jaja
Filary się znalazły jak Hilaremu okulary ! Filary oparte na zachciankach mocne głęboką wiara ich twórców , że tak się stanie . Bardzo wątpię . Te filary sa z papieru !I na papierze pozostaną . Dmuchawce , latawce i wiatr od morza .
2019-09-28 23:49:21
piąty filar
Bartek Arłukowicz
2019-09-28 23:17:09
kibic
kabareciarze,a nie filary :)))
2019-09-28 23:05:24
czwarty filar
Piotrek Misiło
2019-09-28 22:49:59
trzeci filar
Sławek Nitras
2019-09-28 22:42:42
Lub inaczej
Chciec... to Wy se jeszcze te 2-tygodnie mozecie - ale dalszego Zaufania od Wiekszosci Narodu dnia 13 Pazdziernika przy Wyborach - juz NIE dostaniecie ?? Gdyz Cala Polska juz z Was sie Smieje... POKO-nywani i ZLO tych 250 000 000 000 dzieje... !!!
2019-09-28 22:13:53
PO-dsumowanie...
A tych Filrow co w Zamku Ksiazat Pomorskich sie zawalily czy PO-walily... to juz nie liczycie i tylko 6 sztuk juz Wam PO-zostalo ? No a ilu KO-lejnych procz ul. Krakowskiej, na innych plotach - sie "PO-wiesilo"... ?? I za krytyke masowych ilosci wegla sprowadzanaych z Rosji i w latach 1945 - 2015 to Pan Vladimir tez Swoje - Wam da...!!!
2019-09-28 21:54:06
Lista nr 4
Jak by ten gang Olsena doszedł do władzy, to od 2030 będziemy w zimie zamarzać we własnych domach, a od 2040 siedzieć przy świeczkach, a nasze narodowe bogactwo będzie sobie w tym czasie leżeć w ziemi i czekać na POwską prywatyzację za czapkę mirabelek, jak zwykle lub wypłatę żydowskich uroszczeń 447 jak chcieliście zrobić z lasami państwowymi. Panie Marchewka postaw pan sobie wiatrak obok własnego domu, to wtedy się dowiesz jaka ta energia "czysta, zdrowa, nieszkodliwa" jest w rzeczywistości. A jaka droga... Postulat zakazu importu śmieci do Polski jako pierwsza wysunęła KONFEDERACJA i na nich zagłosuję. Są wiarygodniejsi od was.
2019-09-28 21:49:08
o bredniach PO
PO chce zdrowe i czyste ekologicznie Pomorze? Rozumiem że te zdrowe i czyste Pomorze ma zapewnić geoinżynieria czyli programy modyfikacji pogody - wystarczy zobaczyć co dzieje się na niebie nad Szczecinem gdzie błękitne niebo to prawdziwa rzadkość! Pomorze ma być spójne społecznie kolejny postulat PO - tą spójność pewnie zapewnią islamscy emigranci których chce PO sprowadzać? PO chce też budować drogi na Pomorzu? To dlaczego nie zbudowali S3 i S6 - mieli na to 8 lat?? Odnawialne źródła energii i wycofanie węgla do 2040 roku - to już kompletny odlot! CO2 przy spalaniu węgla stanowi tylko 0,01% wszystkich gazów cieplarnianych i nie ma żadnego wpływu na klimat panowie z PO! Te bzdury o wpływie CO2 na klimat to jeden wielki przekręt! Polityka energetyczna PO skończy się tym że te głupki rozwalą nam energetykę i przemysł wydobywczy a prąd będziemy kupować od Niemców! Drogi prąd zahamuje rozwój Polski na wieki i spowoduje niewyobrażalną drożyznę!
2019-09-28 21:47:15
Godzilla
Tusk na prezydenta, Schetyna na premiera, Rostowsky na ministra finansów, Kopaczowa na ministra zdrowia i będzie cacy. A i niech Nowak ten od zegarków wraca do Polski drogi budować. No i Git!
2019-09-28 21:33:23
marek
Ważne, aby Polska rosła w siłę, a Polakom żyło się dostatniej! Dlatego stawiam na Klaudię Jachirę a z naszego okręgu na Piotra Misiło!
2019-09-28 21:19:37
Kanarek
Ą gdzie ten obszczymurek spec od promocji koncertów
2019-09-28 21:01:37
czytam
Z tego co wiem czytając co nieco , to pan Nitras na drogach sie zna / i autostradach / nie tylko polskich . Fajny program - chcemy , chcemy i tak razem 6 razy ! I od tego będzie dobrze ? Dajcie ludziom spokój !
2019-09-28 20:54:29
chester
Chcemy Pomorza Zachodniego dostatniego, dobrze skomunikowanego, zdrowego, czystego ekologicznie. To trzeba było przez 8 lat to wszystko zrobić!
2019-09-28 20:45:38
Wyborca
To jest aż żenujaące.
2019-09-28 20:38:07
Drugi filar
Krzysiek Brejza
2019-09-28 20:28:04
itd
PO/partia oszustow/w pelnej krasie.Kiedy zatrzasna sie kraty za gawloskim,pinorem,mirabelka niesiolowskim,jankiem burym/psl/,neumanem nadzwyczajno kasto?
2019-09-28 20:20:40
Pierwszy filar
Klaudia!
2019-09-28 20:17:18
Byly wyborca PO
A co 6 pakiem Schetyny?
2019-09-28 20:04:37