Niedziela 28 listopada 2021r. 
REKLAMA

Oto obietnice polityków

Data publikacji: 2019-08-30 08:42
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:14
Oto obietnice polityków
 

Od obietnic wyborczych, jak w trakcie każdej kampanii, można dostać zawrotu głowy. Wszystkie partie deklarują, że pod ich rządami będzie nam się żyło wspanialej niż kiedykolwiek wcześniej.

„Program dla ludzi, nie dla elit"

Najbardziej wygodną pozycję wyjściową ma Prawo i Sprawiedliwość, ponieważ może się powołać - i chętnie to robi - na programy społeczne, jakie wprowadziło podczas ostatnich czterech lat. Sztandarowe, choć przecież niejedyne, inicjatywy to program Rodzina 500 +
- teraz obejmujący każde dziecko, obniżenie wieku emerytalnego, wyprawka w wysokości trzystu złotych czy trzynasta emerytura, która w drugiej kadencji panowania prawicy miałaby być świadczeniem corocznym. PiS chwali się też m.in. najniższym w III RP bezrobociem czy podniesieniem płacy minimalnej - rząd chce, aby od przyszłego roku wynosiła ona 2450 złotych brutto. Prawica przekonuje, że tylko jej dalsze rządy dają gwarancję, że transfery socjalne zostaną utrzymane.

I jeszcze coś. „Rzeczpospolita" doniosła, że premier Mateusz Morawiecki chce, aby budżet w przyszłym roku był pierwszym

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 85% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 30-08-2019

 

Autor: Alan Sasinowski
Fot. Ryszard Pakieser
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

były wyborca PO
2019-08-31 16:49:40
nie róbmy polityki budujmy mosty i działające oczyszczalnie ścieków
teść pasierba do @ Quistorp
2019-08-31 13:12:58
"ONU DUJU"!. Z komentarzem. Jeśli w.cz. przypomni sobie "ONU DUJU", czyli "pińcetplus" od "pisiorów" i późniejsze "pińcetplus" od "potłuków" (z dylematem; na pierwsze itd) to stwierdzi iż to jest taka sama Iluzja tylko w innym opakowaniu. Ci od ""ONU DUJU", których odwiedzał pański lekarz weterynarz z wizytą u "krowa plus" mieszkają w Polsce i o takich zapomniał Donald z Tuskiem. Dla mnie " najkrótszej formię esencją zjawiska, jakie zawisło nad Najjaśniejszą." jest stwierdzenie z mównicy sejmowej "jurnego Stefana", brzmi te esencja tak; ” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”. Nawet po 13-tym "pisory" będą sprzedawać swą Iluzję, sprzedawać tak długo aż "potłuczona wiosna z krzaczastymi" nie przekona wyborców iż "kacza" Iluzja to pic na wodę i fotomontaż.....Zanosi się jeszcze iż "kolektor w Wa-Wie" będzie długo śmierdział, przynajmniej do demokratycznych wyborów.
Quistorp
2019-08-31 09:57:25
Do przedmówców. Na jednej ze stacji TiVi , nadającej zza krzaka, usłyszałem w najkrótszej formię esencją zjawiska, jakie zawisło nad Najjaśniejszą. Pewien lekarz weterynarz w swojej praktyce jeździ po posiółkach rzeszowszczyzny. W rozmowie z tymi ludźmi stwierdził jeden ważny przekaz, jaki bije w mentalności ludzi uboższych niż inne prowincje Najjaśniejszej. "ONU DUJU"!. Bez komentarza.
do @ pasierb PO_PO_PO do obżygania _PO.._PO.
2019-08-31 00:32:17
- wyjaśnij co to jest "nieprawda" tylko "Tylko krótkie konkrety"....Faktycznie; "Do wyboru mamy też inne partie ..." Ja korzystam z tej możliwości, ty także skorzystaj 13-tego i będzie git!
Ojj... Lewicowe PO-stkomuszki
2019-08-30 23:00:33
PiS i Zjednoczona Prawica daly przez te tylko 4-lata duzo Wiecej... zwyklym Ludzom w Polsce - jak Wy jako Lewicowcy przez cale 68 lat... w latach 1945-2015 (- 2 lata !)
pasierb PO_PO_PO do obżygania _PO.._PO.....
2019-08-30 20:55:16
W którym miejscu , gość porównujący Kaczora do Hitlera napisał nieprawdę ?? Tylko krótkie konkrety proszę: 1- 2- 3- jak ich nie masz to zamilcz z twoim obsesyjnym _PO_PO..PO_ Do wyboru mamy też inne partie ...
teść pasierba do @ dla PO_niższego
2019-08-30 20:15:25
- przecież pisałem (nie o Adolfie jak ty) "..ale ta przegrana PiS-u nie nastąpi 13 października." To są wyłącznie Iluzje - wartości niefizyczne, których nie można PO_macać ani dotknąć o ważeniu i mierzeniu ne ws_PO_minam nawet. Obecnie PiS ma więcej zwolenników owej Iluzji.....Głosować możesz także na PO mamy przecież "demokrację" (Iluzję)...PiS-zesz; "Każdy normalny "gospodarz" robi oszczędności w czasie prosperity, a PIS co? .....Od_PO_wiadem; PiS sprzedaje Iluzję, taką mamy teraz PO_godę - niestety......Proszę ciebie wyjaśnij użyte przez ciebie słowo "normalny" - przecież to jest także Iluzja....."normalny" dla ciebie jest każdy zwolennik Nitrasa i Schetymy, dla "kaczystów" - kto jest "normalny"?
Do teść pasierba..
2019-08-30 18:21:35
Każda władza się zużywa nawet zapowiadana 1000 letnia Rzesza, a PIS korzysta z "ostatnich podrygów" przejęcia i opodatkowania reszty po OFE sprzedaży częstotliwości cyfrowych , Vatu już jakoś nie da się uszczelnić, inwestycje stoją , RATUJE TYLKO KONSUMPCJA WEWNĘTRZNA za rozdane 500+, 300, 13 emerytura itp. Założenia do budżetu2020 bilansują się tylko , bo nie zawierają 10 mld. zł. na 13 emeryturę czyli kreatywna księgowość !! Każdy normalny "gospodarz" robi oszczędności w czasie prosperity, a PIS co? rozdaje szerokim gestem , bo po nich , choćby potop!! Służba zdrowia leży , szpitale zamykają, personel coraz starszy, nauczyciele zatrudniani z łapanki, nie budujemy nowych autostrad, mierzeja wiślana nie będzie kopana, tunel do Świnoujścia , jak miasto znajdzie sponsorów, Hallo TO PIS jest , jedną wielką iluzją... P.S. Za to co robi PO zagłosuję na każdego byle nie PIS !! Pozdrawiam!
teść pasierba do @ dla przypomnienia- nigdy więcej PIS!!!
2019-08-30 17:45:34
- PO_pierdujesz waść pisząc o Adolfie....Problemem jest Iluzja, którą to elity chcą sprzedać wyborcom jako; "demokracja", "równość", "jednakowe żołądki", "walka o pokój" bądź ostatne "ratowanie klimatu". Problemem jest tylko przekonać wyborców do tej Iluzji. Ta Iluzja jest wytworem tychże elit i nie ma nic wspólnego z biologią, także biologią człowieka. Jeśli masz trochę rozsądku to zastanów się ile Iluzji w dziejach "istoty ludzkiej" było już sprzedawane jako owo magiczne "szczęście" (wstaw odpowiednio). Od "zejścia człowieka z drzewa" zawsze ktoś sprzedaje ten towar "cośkolwiek nieświerzy". Obecnie to właśnie "pisiory" przekonały większość do swej Iluzji i osiem lat PO-rządów pomogło w tym skutecznie. Jeśli PO_je.y przekonają większość iż "wagina", LGBT i ostatnie "warszawskie szambo" jest tą Iluzją to mają "PO_wrót Jeźdźca na Białym Koniu" jak w ruskim banku. Ja jestem przekonany iż PiS przegra wybory gdy suweren będzie chciał więcej niż już otrzymał w ciągu tych czterech lat, ale ta przegrana PiS-u nie nastąpi 13 października.
dla przypomnienia- nigdy więcej PIS!!!
2019-08-30 15:24:42
JAK TO BYŁO ZA ADOLFA I CZY TERAZ NIE JEST BARDZO PODOBNIE? 1. Problem w tym, że KACZYŃSKI NAPRAWDĘ IDZIE W ŚLADY HITLERA! Demokratyczne wybory (głosami sfrustrowanych i zniechęconych, ale nie większości społeczeństwa) wywindowały do władzy ludzi obiecujących "dobrą zmianę". 2. Władza została skupiona w ręku jednostki - przy pozorach parlamentaryzmu i praworządności. 3. Wola ludu stała się pretekstem do wprowadzania szybkich rozwiązań systemowych (stanęła ponad prawem). 4. Zapanował kult wodza - nieomylnego, wielkiego stratega, troszczącego się o dolę prostego ludu. 5. Struktury demokratycznego państwa prawa zostały podporządkowane władzy (w tym prokuratura i sądownictwo). 6. Prawa mniejszości (etnicznych, seksualnych, politycznych etc.) przestały być szanowane, a przedstawiciele tych mniejszości stali się obiektem pogardy i represji. 7. Opozycja straciła prawo głosu. 8. Przeciwnicy i krytycy "zmiany" i przełomu uznawani byli za wrogów i ludzi, których należy usunąć z drogi. 9. Stworzony został system, w którym szansę na robienie kariery otrzymały jednostki mierne, intelektualnie ostające od przywódców, lecz wierne i fanatyczne. 10. Odwoływano się do retoryki narodowej, ze wskazaniem na "wolę ludu". 11. Społeczeństwo miało tworzyć monolit kierujący się tymi samymi wartościami (niechęć i agresja wobec jednostek czy grup odstających od "słusznego" schematu). 12. Państwo przejęło kontrolę nad życiem jednostki (stosując indoktrynację - od najmłodszych lat, inwigilację i rozbudowując aparat propagandy). 13. Narodowi socjaliści (tak tak, ci od Hitlera) postawili sobie za cel wyniszczenie wykształconego jeszcze w czasach cesarstwa systemu sądowniczego, opierającego się na zasadzie niezawisłości sędziowskiej. Jednym z pierwszych kroków podjętych przez nazistów była likwidacja dotychczasowej polityki kadrowej w sądownictwie. Od 1933 r. to nie prezesi sądów i sędziowie rozdzielali między siebie poszczególne zadania i funkcje, ale o nominacjach sędziowskich decydował minister sprawiedliwości. Nowa ustawa o urzędnikach państwowych nadawała ministrowi sprawiedliwości przywilej kierowania nieposłusznych lub podejrzanych politycznie sędziów na emeryturę. Miejsce „starych" sędziów zajmowali bardzo młodzi członkowie NSDAP. __ Joseph Goebbels, przemówienie do sędziów 24.7.1934: „Silne państwo musi mieć możliwość usuwania nienadających się urzędników. Odnosi się to również do sędziów. Koncepcja nieusuwalności sędziów zrodziła sie w obcym świecie intelektualistów, w świecie wrogim Narodowi!”
PPP
2019-08-30 13:03:44
Najlepszą paczuszkę dla wyborców MA PO ; PRYMITYW - BLOGIERKA Klaudia Jachira, TA PANI OD NIEPEŁNOSPRAWNYCH (to nie jest protest polityczny), Sławuś Nitras - (przeniesiony z listy Koszalińskiej na szczecińską), kilku z zarzutami prokuratorskimi.Może jeszcze dorzucą AGRESYWNĄ RUDĄ Z (CHYBA OBYWATELE RP), no i pare osób z KODu.Gang Olsena nie próżnuje.SZYKUJĄ JUŻ KOSZULKI "KONSTYTUCJA", ROZDAWAĆ JE BĘDZIE FARMA HEJTERÓW Z BREJZĄ NA CZELE.A co na to bierdoń?.Jak tu na nich nie zagłosować!
ahahah do @ Ha, ha, ha
2019-08-30 12:45:04
- PO:je..ie, wydrukowałeś już nowe plakaty wyborcze z "nitro-marchewkami"?
Ha, ha, ha
2019-08-30 11:24:39
Najlepszy jest dobrodziej Radia ojca.
Janek C.
2019-08-30 11:15:19
Obietnice politykow odpowiadaja na postulaty wyborcow. Postulaty te, zwane sa w Konstytucji instrukcjami. Konstytucja RP : Art. 104 punkt 1. Poslowie sa przedstawicielami Narodu. Nie wiaza ich instrukcje wyborcow. Komentarz zbedny.
.
2019-08-30 10:44:30
Szkoda, że tylko PiS zrobił chociaż coś ze swoich obietnic, a to już dużo w porównaniu do braku realizacji czegokolwiek przez innych.
@Dajdyche
2019-08-30 10:23:47
Kolega nadaje z farmy z Inowrocławia??
Dajdyche
2019-08-30 09:45:36
Polandebiland Polandburdeland i Polsracz Pisiorski
hehehe
2019-08-30 09:22:58
Kałolicja Obywatelska dorzuciła do sześciopaku Schetyny nowy punkt: szambo+! Brawo chłopaki i dziewczynki!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ