piątek, 13 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Platforma pyta o inwigilację

Platforma pyta o inwigilację

Platforma pyta o inwigilację
Data publikacji: 2019-09-17 15:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-18 10:58
Wywietleń: 1280 415511

Szczecińscy posłowie Platformy Obywatelskiej, Piotr Misiło i Magdalena Kochan, są zaniepokojeni medialnymi doniesieniami o tym, że polski rząd dysponuje nowoczesnym narzędziem do inwigilacji. Według nich może być ono bardzo niebezpieczne. 

- Pojawiły się informacje, że w posiadaniu polskiego rządu jest znakomity izraelski system Pegasus, który ma możliwość inwigilowania dziennikarzy, obywateli i posłów opozycji - mówił Misiło. - Publicznie wielokrotnie o to pytaliśmy. Do dziś nie otrzymaliśmy odpowiedzi. A wiemy z doniesień medialnych, także spoza Rzeczypospolitej, że zaobserwowano ruch tego systemu na terenie naszego kraju.

Wedle posła jeśli system Pegasus jest nielegalnie używany, to jest to w demokracji sprawa niedopuszczalna i bliska standardom białoruskim.

- Jestem członkiem zespołu do spraw zagrożeń bezpieczeństwa państwa - dodawała Kochan. - Jedno z ostatnich posiedzeń poświęcone było Pegasusowi. To znakomite narzędzie dla służb wywiadowczych, ale przerażające - dla wszystkich obywateli. System działa tak, że praktycznie jest nieuchwytny, a nawet wtedy, kiedy stwierdza, że ktoś go usiłuje znaleźć, natychmiast sam się likwiduje. To już nie jest czerwona lampka, która się zapala. To wielki alarmowy dzwon.

Oficjalne pytania o to, czy Polska posiada system Pegasus, ile ewentualnie za niego zapłaciła i czy używa go zgodnie z prawem, Misiło i Kochan wysłali m.in. do europosła Joachmia Brudzińskiego, byłego szefa ministerstwa sprawa wewnętrznych i administracji, prezesa Sądu Najwyższego, nowego ambasadora Izraela. ©℗

Tekst i fot. (as)

Komentarze

teść pasierba do @ Głosujcie na tego bezzębnego...
"... będziemy znowu zarabiać miliony !!!" Miliony panie PO_je..e rozdawł także ten co wygrywał w Toto-Lotka. Ja jeszcze pamiętam choć stary już jestem.
2019-09-18 10:22:25
teść pasierba do @ KONstYuCjA
"..pięknie razem wyglądają,.." Bądą mieć piękne PO_tomstwo jeśli In Vitro dostaną.
2019-09-18 10:07:08
Lisek
Ta BABA nadaje sie na zmywak a nie do sejmu a gosciu do portu na TRYMERA
2019-09-18 08:56:01
Krol
Ta Babcia powinna wziasc Mopa i do sprzatania uluc sie nadaja
2019-09-18 08:51:34
KONstYuCjA
Bardzo dobrana para polityków, pięknie razem wyglądają, tak dostojnie i mądrze.
2019-09-18 06:59:05
Silni ze zrazem
Drodzy jeszcze posłowie zapytajcie proszę Donalda Tuska o skalę inwigilacji za waszych rządów kiedy podsłuchiwanie obywateli biło rekordy a mimo to 250 mld zniknęło z budżetu państwa.Obywatele już nie chcą nieudaniczników
2019-09-18 06:17:51
A ciekawe ?
Co stoi i w Pegasusie... i o Misilo oraz Kochan - ktorzy byc moze juz PO nocach "Nie spia" ??
2019-09-17 23:11:07
Bialy Orzel i Przyjaciele
Jak Lewactwo Same PO-dsluchiwalo wszystkich Polakow az przez tyyyle lat... to bylo CACY !! A teraz nagle przestraszyli sie "malutkiego czipo pegasusa" w PO-blizu Swojego domu czy Iphonu - gdzie o Laptopie juz nie wspomne ? A wiec: "na czujacym sie czegos winnym... i siwa glowa z mopem gore"...
2019-09-17 22:16:53
Taka inwigilacja jest powszechna i od wielu lat
popełniamy zbiorowe samobójstwo ale ten nieudany substytut intelektualisty nie nadaje powagi poruszanemu problemowi, wprost przeciwnie ośmiesza ten bardzo poważny problem tym czego dokonał wcześniej (przed oczami mam jego utrefioną postać na krześle rozrzucającą śmieci - prawdziwy poseł opozycji podczas skrajnego wysiłku intelektualnego - "krul" dramatu)
2019-09-17 22:15:39
Czy ta pani jest w pałatce w której jeszcze zdobywała Berlin??
.
2019-09-17 22:10:16
Spytajcie swoich naczelnych o 250 000 000 000 zł.
.
2019-09-17 22:05:44
Głosujcie na tego bezzębnego...
Zrobi wam zamordyzm i Wenezuelę , będziemy znowu zarabiać miliony !!!
2019-09-17 21:20:55
Niebuszewo
I te gwiazdy tak na powaznie? Pegasus sam sie likwiduje bez sladu i zadaja potwierdzenia ze sie zlikwidowal? A kto chce ich inwigilowac? Kosmici?
2019-09-17 20:42:34
RP
POcałunek śmierci.
2019-09-17 19:51:58
@tak
Pani Kochan nie była lekarzem, tylko panią od muzyki.
2019-09-17 19:46:38
Jak oni do siebie pasują!
Kwiat inteligencji, gejzery intelektu!
2019-09-17 19:43:28
Marek
Zapakujcie tego pajaca w karton i wyślijcie do ZUO na Logistyczną.
2019-09-17 19:08:38
kibic
co za dobrana para :)
2019-09-17 18:47:29
Zacier
Tusk na prezydenta, Kidawa na premiera, Nisiło na ministra finansów, Kopaczowa na ministra zdrowia i będzie cacy. A i niech Nowak ten od zegarków wraca do Polski drogi budować. No i cacy! Róbta porządek z pisiorami
2019-09-17 18:36:09
Wódz OTUA
Nie można inwigilować głupoty Mopa.
2019-09-17 18:04:48
nasza klasa
Kalafior, tyle szkół nakończyłeś i nic ci to nie dało.
2019-09-17 17:50:03
Jazon
To pani Kochan jeszcze żyje?
2019-09-17 17:45:33
POszust
misiło i pukwa chcą zaistnieć jakimś tematem.PO jest głupie wystawiając nitrasa i misiłę.Wystawiając ich PO liczy na awanturę
2019-09-17 17:41:49
Olek
Panie Misiło, skąd Pan wie, że Białorusini mają Pegasusa? Chlapnęło się Panu? - no tak, jak zwykle.
2019-09-17 17:29:25
tak
Pani Kochan zdaje się była lekarzem , Misiło jest awanturnikiem - fajna para . Przestańcie kompromitować Waszych wyborców . Ja Was nie wybierałem - ale im ... współczuję !
2019-09-17 17:03:21
MOp men
Pani Kochan, z kim,z kim Pani się ośmiesza. Jak najdalej od mopa.
2019-09-17 16:36:53
nielegał
Bolec posłuchaj dobrej i życzliwej rady ... ja i mieszkańcy naszego ukochanego miasta błagamy .zniknij z życia politycznego , schowaj się i nie pokazuj publicznie . Robisz tak ogromny wstyd miastu , że szczecinianie nie chcą się przyznawać skąd są . Z całym szacunkiem ale Petru to przy Tobie geniusz intelektu . Pozdrowienia z wiśniowego sadu .
2019-09-17 16:25:21
No tak
W trosce o Polaków , czy własne t... i ? a niby co państwo doktórstwo z tym zrobicie ?
2019-09-17 16:21:40