Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Kochan: „Zróbmy festiwal filmowy”

Data publikacji: 20 września 2019 r. 22:12
Ostatnia aktualizacja: 23 października 2019 r. 15:06
Kochan: „Zróbmy festiwal filmowy”
 

Szczecin powinien zorganizować własny festiwal filmowy - uważa posłanka Platformy Obywatelskiej Magdalena Kochan. I wysłała w tej sprawie list otwarty do prezydenta Piotra Krzystka i marszałka Olgierda Geblewicza.

Pisze w nim tak: "W ostatnich dniach doszło do sporych zawirowań wokół Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (...) Czołowi polscy reżyserzy przyznali wprost, że potrzebne są poważne zmiany przy organizacji festiwalu i zapowiedzieli, iż myślą nad powołaniem alternatywnego wydarzenia pod auspicjami Gildii Reżyserów Polskich.

W związku z powyższym, apeluję zarówno do Pana Marszałka Olgierda Geblewicza, jak i Pana Prezydenta Piotra Krzystka o podjęcie działań zmierzających do nawiązania współpracy z przedstawicielami Gildii Reżyserów Polskich, celem organizacji w Szczecinie prawdziwie niezależnego festiwalu filmowego. Nasze miasto dysponujące m.in pięknym obiektem Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza jest idealnym miejscem dla prawdziwie niezależnego, oceniającego wyłącznie sztukę festiwalu. Bez cenzury i bez bezwzględnej walki politycznej. Wierzę, że taki festiwal jesteśmy w stanie wspólnie zorganizować".

Gildia Reżyserów Polskich domaga się "reformy" festiwalu w Gdyni, uważa też, że jury "podlega naciskom". Dyrektor festiwalu Leszek Kopeć powiedział w rozmowie z TVN24, że proponowane przez Gildię zmiany można "rozważyć" - nie chce jednak ulegać presji twórców grożących bojkotem imprezy.©℗

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@ Antoni
2019-09-22 12:12:12
No błysnąłeś PIS-im intelektem :)) Zamiast merytorycznej odpowiedzi do adwersarza hejt i inwektywy...Typowy PISIOR :))Przykład idzie z góry więc czemu ja się dziwię ?
Antoni
2019-09-21 22:15:19
Człowieku, napisz coś w końcu o partii, której chcesz poświęcić swój cenny głos. Piszesz o tym PiSie ciągle, i mnie to już nudzi. Przekonaj, że jest ktoś lepszy :)... w sumie, to jesteś trochę zestresowany, moze idź spuść z kija, będzie Ci lepiej ;)
Do nawiedzonego Antoniego...Klary i innych fanatyków PIS
2019-09-21 22:08:54
Zachłanny na nadwładzę prezes i jego partia grają tak jak mu na to lud pozwala a pozwala na bardzo dużo. To co stało się przez ostatnie lata to odarcie z glorii mitu Polaka krzewiciela wolności i demokracji. Coś się stało z tym narodem albo być może zawsze był łaknący władzy silnej ręki wodza. Nabożne czczenie marszałka Piłsudskiego coś o tym mówi. A powiedzmy sobie szczerze, motywacje do rewolucji lat 80tych obalenia reżimu PRLowskiego brały się głównie z kompletnej bryndzy ekonomicznej. Nie trudno o bunt w kraju w którym papier toaletowy staje się dobrem luksusowym. Dopiero za tym poszły wyższe potrzeby wolnościowe i marzenia o zachodniej demokracji. A teraz z papierem już nie ma problemu, sklepy są pełne. Obecnie aż prawie 50% społeczeństwa przymyka oczy na dewastowanie podstaw demokracji i instalowanie krypto PRLowskiego autorytaryzmu dopóki jest chleb na stole a władza przekupuje sowitym socjałem i obiecuje jeszcze więcej „plusów”. Taka jest prawda o Polsce. Czar prysł. A „łagodność” prezesa obecnie to cyniczny zabieg spin doktorów, odrobili lekcje, doskonale zdiagnozowali potrzeby ludu a te potrzeby wcale nie są takie wzniosłe. Parafrazując pewne słynne powiedzenie pewnego słynnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, PiS propaguje wśród narodu wersję na opak „Nie pytaj o to co ty możesz zrobić dla kraju ale o to co państwo i prezes może zrobić dla Ciebie”.. Orwellowskie, populistyczne, fajne i wygodne i nie zmuszające lud do specjalnego wysiłku, tylko, że z takich inspiracji nie zbuduje się przedsiębiorczego, innowacyjnego społeczeństwa a co za tym idzie bogactwa. Niestety. Przykre, być może Polacy chcą takiej władzy, chcą życ pod butem autorytaryzmu, chcą być zdani na kaprysy pana władcy zbawcy,... chcą „czy się stoi czy się leży, cztery tys. się należy”, chcą manny z nieba? Tylko, że ta „manna” kiedys się skończy i ktoś kiedyś będzie musiał słono za nią zapłacić...A wtedy naród gremialnie znów przypomni sobie o demokracji i prawach obywatelskich............Polak mądry po szkodzie???
@ Antoni
2019-09-21 21:57:13
No ktoś cię w końcu podsumował PISI mędrcze :))))Tylko blado po tym podsumowaniu wyglądasz :)) Obnażył cię i twoje roszczeniowe myślenie jak większość elektoratu PIS. Łapę wyciągać po nie zarobione przez siebie pieniążki każdy potrafi.. Bierz sprawy w swoje ręce patolu!!!
@ Klara = PISIA Trollica
2019-09-21 20:17:40
To może uświadom wszystkich, jak nie wiedzą. No gdzie się te 250 mld.zł podziały i dlaczego sprawcy jeszcze nie siedzą ?? Macie wszystko w garści Trybunał, Prokuraturę, Sądy i dlaczego nikt nie ma nawet aktu oskarżenia ??? No dlaczego ?? Cztery lata i NIC ??? Tylko o merytoryczną odpowiedź proszę !! Jeżeli nie możesz tego uzasadnić to stul ...!!!
Antoni
2019-09-21 20:16:58
Do Szanownego Pana pieniacza -> Ale Pan ma teraz problem sam ze sobą i proszę mnie w to nie mieszać :) Skąd w ogóle teza, że nie jestem zaradny? Skąd obrażanie skoro ja tego nie robię? To jest kwintesencja opozycyjnej aparatu TVN. Znam już takie osoby, powinny być izolowane że względu na agresję... a to tylko polityka :) PrPro
Klara
2019-09-21 20:04:11
Ale sie PO wkurza jak im sie prawde pisze,wielkie pany a reszta to patalogia. Tylko nic nie wiedza gdzie poszlo 250 mld
xxx
2019-09-21 19:44:57
Madzia znowu na plakatach jako 30-latka ? Patrząc na sondaze trochę osób pozegna się z cieplymi posadami zobaczymy jakie wtedy będą mieli pomysły.
@ Antoni i reszta otumanionych PIS-em
2019-09-21 16:59:29
Ty weź się do roboty , a nie licz ,że za kolejne 500+ kupisz sobie nowszy fotelik samochodowy do hodowanego przez siebie potencjalnego patolka bachorka. Pokaż co potrafisz oprócz wyciągania łapy po nie przez siebie zarobione pieniążki no pokaż PIS-i Trollu!! Ja wykształciłem urodzonego w latach 90-ych bez 500 i innych gratisów mgr.inż. politechniki z wyróżnieniem , a ty będziesz tu innych strofował ? Do ROBOTY i stul buzię!!
Babcia
2019-09-21 16:48:48
Jak zwykle bajki opowiada tyle z tego.
Julka
2019-09-21 13:38:16
O Pani Photoshop
Do wszystkich Trolli z 250mld. na ustach !!!
2019-09-21 13:07:34
Jak, by to było prawdą to sprawna dyktatura Ziobro-Kaczyński wraz z aparatem prokuratorsko-sądowym dawno osądziliby winnych...więc , jak to jest u jednych są o 6 rano, a miliardy puszczają "koło nosa"-NIEMOŻLIWE !! tO PROPAGANDA PIS, ŻEBY WYZNAWCY UWIERZYLI I GŁOSOWALI:))) P.S. mam nadzieję ,że aż tak tępi nie są ...
Antoni
2019-09-21 12:37:24
Żeby nie było niejasności, na codzień PO przynajmniej jak jest w opozycji nie przedstawia żadnych pomysłów. Mamy kampanię! :))
Spectator
2019-09-21 11:43:31
Pani Kochan sugerowałbym najpierw odcięcie się od haniebnej kampanii "Nie świruj idź na wybory" i ujawnienie, kto był pomysłodawcą tego SKANDALU. Podobno Pani Poseł jest ( lub była ) tak wyczulona na sprawy społeczne, pochylała się z troską - jeszcze w Goleniowie - nad potrzebującymi pomocy i chorymi... Gdzie się podziała ta troska o dobro chorych i potrzebujących pomocy. Czyżby ważniejszy był stołek w senacie ?
Max
2019-09-21 11:42:47
@Pani K. Nie czepiaj się naszej filharmonii. To jedyna pozytywnie rozpoznawalna w świecie architektury budowla szczecińska, którą przez 75 lat swego panowania udało się wybudować Polakom. Jedyna w Polsce, która zdobyła tyle nagród architektonicznych. Inne miasta nam jej szczerze zazdroszczą (szczególnie Poznań gdzie do dziś nie ma budynku filharmonii). Ci którzy trochę nosa wytknęli poza nasz kraj z pewnością docenią jej walory i piękno.
entuzjasta
2019-09-21 11:17:06
Hollywood - fabryka snów. Łódź - warsztacik drzemek. Szczecin - oddział śpiączki farmakologicznej.
hmm
2019-09-21 10:57:13
Pani Kochan, bez mopa?
do @ Obserwator
2019-09-21 09:47:12
- przyczepiasz się jak rzep do...Wiesz co to znaczy "lifting"? To jest nowe opakowanie do towaru, który chce się upchnąć PO_nieważ niechodliwy......Ostatnio Grzesiek "przeliftingował" PO i dodał "nową twarz" myśląc iż wyborcy kupią....Ku_PO_wanie będzie 13 października, nie przegap promocji!
Obserwator
2019-09-21 08:30:57
Oszustwo Skandal to nie jest p. Kochan na plakatach wyborczych do Senatu jest inna pani bez zmarszczek i młodsze z 20-30 lat znów Po robi przekręt na wyborach Uważajcie na kogo głosujecie !!!!!!!
der
2019-09-21 08:19:11
festiwal festiwali a co na to prezio???
gregor102
2019-09-21 08:14:17
Nie stać ich na konkretny program dla Polski, to chcą "igrzysk", w sumie to nie może dziwić...
Klara
2019-09-21 07:06:31
Najgorzej to zostać pominiętym a pani Kochan pominęła jeszcze jako adresatów Tarantino i Chaplina.Czego to nie wymyślą i nie obiecają 3 tygodnie przed wyborami a przez 8 lat rządów gdzie były te wspaniałe pomysły?Czekamy kiedy pani Kochan zajmie stanowisko wobec braku 250 mld w budżecie za rządów PO.To się dopiero nadaje na film
capilano
2019-09-21 05:32:02
Ta Pani przypomniała sobie o Szczecinie tuż przed wyborami. Przez 4-ry lata nic nie zrobiła dla Naszego Miasta.
Bronisław
2019-09-21 03:33:11
Ja proponuje by Pani Kochan zajęła się reżyserią jak lubi tak film - może nakręci coś o Zachodnopomorskim i zdobędzie Oskara w Hollywood - na przykład budowa centrum lotów kosmicznych w Szczecinie na Jasnych Błoniach, gdzie buduje się pierwsze na świecie rakiety kosmiczne wysyłające kosmonautów na Marsa, Jowisza i Plutona
:)))))
2019-09-21 00:37:28
a ten cyrk, który mamy na co dzień nie wystarczy?
czytelnik
2019-09-21 00:12:22
Ludzie, czy wiecie co komentujecie? Oczywiście popieram pomysł zorganizowania festiwalu. Byłaby promocja miasta, mamy warunki, lokalowe, hotelowe itd...Jak najbardziej, warto stworzyć coś na miarę ważnego wydarzenia w naszym mieście. A Wy malkontenci narzekający, czepiający się każdego pomysłu i mieszający politykę z kulturą. Widać brak wykształcenia nawet tego ogólnego wpływa na hejtowanie i nienawiść do drugiego człowieka.
apel
2019-09-20 23:48:51
Pani Kochan wy jako PO to najpierw zróbcie porządek z tym szambem w Warszawie które wlewa się do Wisły i które 100 tys ton zostało rozwiezione ciężarówkami po całym kraju a później zabierajcie się za festiwal filmowy!
Pani K. Zrobimy.
2019-09-20 23:30:34
Najmiemy filmowców. Najmiemy Przoniaka, Gajosa, Nehrebecką i.... JANDĘĘĘĘ !!! Rozwiniemy czerwony dywan od falistego blaszaka po Urz. Miasta. Pani przejdzie pierwsza. Za panią te ...... Tylko kto POtem zmyje dywan ?
Czy to jest ta pani co występuje w pałatce na Wałach Chrobrego??
2019-09-20 23:03:02
A wała!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA