sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Szczecin szykuje się do zadania

Szczecin szykuje się do zadania

Szczecin szykuje się do zadania
Data publikacji: 2016-02-01 23:30
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:17
Wywietleń: 449 115510

Od kwietnia ma wejść w życie nowe świadczenie wychowawcze z programu "Rodzina 500 +". Szacuje się, że w Szczecinie będzie o nie wnioskować ok. 30 tysięcy rodzin. Magistrat powołał już zespół roboczy, który zajmuje się pracami nad wdrożeniem zadania. 

- Zespół spotyka się po raz kolejny w najbliższą środę - mówi Małgorzata Olejnik, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta. - Pełni on rolę logistyczno - organizacyjną. Realizacją wypłat zajmie się Szczecińskie Centrum Świadczeń. Będziemy chcieli uruchomić kilka dodatkowych punktów, bo Biuro Obsługi Interesanta w SCŚ jest do tego za małe.

Resort rodziny chce, by program obowiązywał w całej Polsce od 1 kwietnia br. Wniosek trzeba będzie składać raz do roku. Czy Szczecin zdąży się przygotować do realizacji wypłat? ©℗

Więcej we wtorkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu

Anna Gniazdowska

Fot. R.STACHNIK (arch.)

Komentarze

sceptyk
jakich bogatych rodzinach... bardzo niski dochód musi mieć rodzina żeby otrzymać pomoc.
2016-02-02 12:44:53
Inne rozwiazanie,
A dlaczego zamiast tych 500 zlotych, nie wyda sie Rodzinie specjalnych bonow na zywnosc, odziez i materialy szkolne...? Inaczej czesc lub calosc z tych pieniedzy w bogatych Rodzinach pojdzie byc moze na... szminki, nowe fryzury, Iphony czy gry komputerowe...??
2016-02-02 11:42:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”