Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Szansa dla Centrum Edukacji Ogrodniczej

Data publikacji: 19 lutego 2019 r. 20:41
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:33
Szansa dla Centrum Edukacji Ogrodniczej
 

Trzy lata na wprowadzenie programu naprawczego dostało Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie. Jednocześnie szkoła nadal ma otwarte drzwi do przejęcia jej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Miasto przedstawiło władzom CEO program naprawczy placówki. Zgodnie ze wstępnymi założeniami, które w głównej mierze zostały oparte na propozycjach zaprezentowanych przez przedstawicieli CEO podczas ostatniego posiedzenia Komisji ds. Edukacji Rady Miasta, magistrat może odstąpić od łączenia placówki z Zespołem Szkół nr 2. Jednak warunkami są m.in.: poprawa wyników zdawalności egzaminów maturalnych i zawodowych, zmniejszenie liczby uczniów, którzy rezygnują z nauki w trakcie cyklu edukacyjnego, zmniejszenie liczby uczniów powtarzających klasy.

Program naprawczy zostanie włączony jako załącznik do uchwały intencyjnej w sprawie połączenia placówki z ZS nr 2, która będzie procedowana podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

Realizacja programu naprawczego w CEO nie przekreśli szans na przejęcie placówki przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Magistrat jest gotów podjąć wszelkie kroki, które miałyby doprowadzić do finalizacji tego procesu.

Przypomnijmy, że warunkiem przejęcia placówki przez resort jest to, aby szkoła nadal funkcjonowała w obecnym kształcie i miejscu.

Uczniowie, którzy kształcą się w Centrum Edukacji Ogrodniczej, mogą uzyskać tytuły: technik architekt krajobrazu, technik ogrodnik, technik weterynarii. W CEO działa także szkoła branżowa I stopnia, szkoła policealna, kształcąca florystów, liceum ogólnokształcące dla dorosłych i ośrodek kursów zawodowych.

(isz)

Fot. Mirosław Winconek (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Proste
2019-02-20 09:25:33
Przede wszystkim celując w młodzież należy walczyć z obciachem. Trzeba zadbać o wizerunek szkoły. Estetykę budynków, jakość wyposażenia. Dalej także o poziom kształcenia (rewizja jakości kadry pedagogicznej) oraz inne obszary wskazane jako program naprawczy w treści artykułu. Kierunki techniczne wracają do łask i szkoły takie jak ta, mają szansę wyjść z cienia. Nie mogą jednak kojarzyć się z poprawczakiem dla spadów społecznych. Wszystko rozbije się zapewne o finanse, wiec być może wejście pod skrzydła Ministerstwa, byłoby najlepszym rozwiązaniem.
Mały Karolek
2019-02-20 08:52:45
To, że miasto odda szkołę ogrodniczą ministerstwu rolnictwa to jest zwykłe mydlenie oczu i gra na zwłokę, bo pojawiły się protesty i zaangażowali się w nie znaczący politycy i parlamentarzyści. Urząd miejski w tej sytuacji prowadzi grę pozorów mających za zadanie uzasadnić likwidację szkoły i przejęcie atrakcyjnych dla dewelopera 7 ha.Gdyby miastu rzeczywiście brakowało obiektów dla szkolnictwa przypomniałoby sobie z pewnością o dawnym domu dziecka "Zielony dwór", który niszczeje już od lat - i o to własnie chodzi!Trzeba ułatwiać rozwój biznesu budowlanego a nie zawracać sobie głowę jakimś szkolnictwem zawodowym!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA