Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Resort rolnictwa chce przejąć centrum ogrodnicze w Zdrojach

Data publikacji: 15 lutego 2019 r. 12:38
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:33
Resort rolnictwa chce przejąć centrum ogrodnicze w Zdrojach
 

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi gotowe jest rozpocząć procedurę przejmowania Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie-Zdrojach. Warunkiem przejęcia przez resort rolnictwa tej placówki jest to, by szkoła nadal funkcjonowała w obecnym kształcie i miejscu.

O woli przejęcia Centrum Edukacji Ogrodniczej w Zdrojach przez ministerstwo rolnictwa (co oznaczałoby, że placówka będzie finansowana z budżetu państwa) poinformował na konferencji prasowej w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie poseł Prawa i Sprawiedliwości - Leszek Dobrzyński. Jego zdaniem planowana przez miasto Szczecin reorganizacja szkoły "zmierzałaby do jej likwidacji".

- Proces przejmowania szkoły może się zakończyć sukcesem ale może też, podobnie jak to się stało w 2016 roku, w trakcie pierwszej próby, zakończyć się niepowodzeniem - powiedział Leszek Dobrzyński.

Poseł zauważył, że "reorganizacja zmierzająca do likwidacji" w czasach, kiedy tak wiele mówi się o potrzebie szkolnictwa zawodowego to pomysł łagodnie mówiąc "nierozsądny".

Z kolei wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc stwierdził, że ministerstwo rolnictwa potwierdziło "dążenie do przejęcia placówki" i że oczekuje, iż proces jej przejmowania "przebiegać będzie szybko". Podziękował jednocześnie wszystkim, którzy wsparli starania o zmianę statusu CEO w Zdrojach, by placówka, która funkcjonuje już 70 lat, nadal działała w takim kształcie w jak obecnie. Słowa te skierował między innymi do posłów PiS, w tym Leszka Dobrzńskiego i Edwarda Kosmala, szefa "Solidarności" RI na Pomorzu Zachodnim.

(r.c.)

Fot. Ryszard Pakieser

Na zdjęciu: przeciwko przeniesieniu szkoły protestowali jej uczniowie i pracownicy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kalesoniarz
2019-02-16 08:59:52
kalesoniarz z UM zaczyna fikac nozkami. dopiero sie rozkreca a ludziska wybrali go na prezydenta po raz kolejny.
Ciekaff
2019-02-15 14:37:02
To nie tylko dobra wiadomość dla uczniów ale również dla społeczeństwa. W czasach kiedy wszyscy wielcy w UE nawołują do życia w zgodzie z ekologią Miasto ma zamiar zlikwidować szkołę znaną w całym województwie i nie tylko...Oczywiście edukację teoretyczną można przenieść nawet do świetlicy "w Wielgowie " ( Z Szacunkiem do tej części Miasta i ich mieszkańców)ale praktyki - Nigdzie; no chyba że w donicach ! Szkoda że Prezydent przed wyborami nie składał takiej deklaracji; szkoda też developera na ten teren. A tak się ładnie zapowiadało... ;(
faja
2019-02-15 13:02:39
Dzięki Bogu, może zdrowy rozsądek i logiczne myślenie wezmą górę nad partykularyzmami i "reformatorskim wzmożeniem" zarządu miasta.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA