niedziela, 26 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Szczecin pyta ministra o szkołę

Szczecin pyta ministra o szkołę

Szczecin pyta ministra o szkołę
Data publikacji: 2019-02-07 22:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:08
Wywietleń: 1351 374834

Władze Szczecina wystosowały do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pismo z pytaniem, czy wyraża wolę przejęcia Centrum Edukacji Ogrodniczej przy ul. Batalionów Chłopskich. O tym, że resort jest zainteresowany tematem, mówili radni Prawa i Sprawiedliwości - tak wynika z dokumentu. Magistrat podkreśla, że stanowisko MRiRW może mieć wpływ na decyzję radnych dotyczącą szkoły, która ma zapaść na sesji 26 lutego.

Magistrat chce połączyć CEO ze szkołą w Dąbiu z powodu m.in. niskiego naboru i kiepskich wyników egzaminacyjnych. Protestują przeciwko temu uczniowie, rodzice, nauczyciele. Udało im się zebrać 3,5 tysiąca podpisów pod petycją o zaniechanie działań zmierzających do likwidacji CEO.

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

Na zdjęciu: Wiceprezydent Krzysztof Soska na spotkaniu z protestującymi przeciwko likwidacji CEO.

Komentarze

Ciekaff
Panie Soska czy w panach licealnych czasach liczyły się wyniki egzaminacyjne w poszczególnych szkołach czy może wiedza danego ucznia !? Jeżeli już TAK pokochaliśmy w UE tabelki i wykresy to może najwyższy czas poddać się samoocenie przez mieszkańców ? Wiem...to trudne ; zwłaszcza że mieszkańcy wyboru na Wice Prezydentów- nie mają żadnego! Dziś Jasio , jutro Kazio a pojutrze ...???
2019-02-15 14:45:47
Daro
Mieszkańcy pytają dlaczego SOSKA z KRZYSTKIEM chcą zlikwidować szkołę?
2019-02-08 15:36:33
Majki
W tym zapale łączenia szkół to miasto przeniesie jeszcze do Dąbia szklarnie, poletka, sad, unikatowe nasadzenia niezbędne w kształceniu ogrodników.A co? Wygraliśmy wyboru to możemy! "Najpierw na nas zagłosujta, póżniej w d... pocałujta".A logika? Tego na studiach nie przerabiali a stawiają zarzuty absolwentom CEO, że słabo zdają maturę z matematyki. Jeżeli zaś nie uda się przenieść ze szkołą ogrodniczą jej gospodarstwa,to uczniowie będą dojeżdżać na zajęcia do Zdrojów a miasto zafunduje im bilety komunikacji miejskiej.Jak by nie patrzeć same zyski!
2019-02-08 14:29:56
HogoFogo
Miasto ma problem w postaci szkoły i pyta Ministerstwo czy go sobie nie weźmie. Szkoła zawodowa to dla miasta wielki ból głowy, najlepiej zarządza się ogólniakiem o profilu ogólnym. Gorzej, gdy do przeprowadzenia lekcji potrzebne jest coś więcej niż kreda, tablica i nauczyciel humanista.
2019-02-08 10:58:23
faja
Odnośnie semantyki wspomnianej przez "Koalicja" - urzeka mnie zaproponowana nazwa przyszłej szkoły - " Centrum Edukacji Ekologicznej i Ogrodniczej"! To nowa szkoła będzie kształciła ogrodników nie zainteresowanych ekologią? Czyli pop swoje i czort swoje? Ręce opadają! " Co by tu jeszcze spieprzyć panowie... co by tu jeszcze...". Ot życie przerasta kabaret.
2019-02-08 09:05:36
faja
Dlaczego piszecie "Udało im się zebrać 3,5 tysiąca podpisów pod petycją o zaniechanie działań zmierzających do likwidacji CEO."? Gdyby nie zastanawiający pośpiech zarządu miasta, tych podpisów było by kilkakrotnie więcej, ponieważ w większości wyborcy myślą racjonalnie i nie poddają się "dyscyplinie klubowej". Może w Ministerstwie Rolnictwa znajdzie się człowiek z wyobraźnią i uratuje dla regionu zachodniopomorskiego ostatnią i najstarszą szkołę ogrodniczą? A Szczecin? Nie będzie wydawał pieniędzy na kształcenie "wieśniaków" i będzie miastem "pływających ogrodów" ale już bez ogrodników.
2019-02-08 08:44:56
faja
Dlaczego "Udało im się zebrać 3,5 tysiąca podpisów pod petycją o zaniechanie działań zmierzających do likwidacji CEO."? Gdyby nie pośpiech w likwidacji tej szkoły podpisów wyborców trzeźwo myślących było by kilkakrotnie więcej. Może w Ministerstwie Rolnictwa znajdzie się ktoś z wyobraźnią i uratuje ostatnią szkołę ogrodniczą w regionie zachodniopomorskim?
2019-02-08 08:34:14
Koalicja
Jeżeli są dwie szkoły, a ma zostać jedna to ta druga zostanie ZLIKWIDOWANA! Dlaczego poważne problemy są sprowadzane przez zarządzających miastem do kwestii semantycznych?
2019-02-08 08:11:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie