czwartek, 21 lutego 2019.
Strona główna > Wiadomości > Szczecin pyta ministra o szkołę

Szczecin pyta ministra o szkołę

Szczecin pyta ministra o szkołę
Data publikacji: 2019-02-07 22:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-15 14:50
Wywietleń: 1146 374834

Władze Szczecina wystosowały do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pismo z pytaniem, czy wyraża wolę przejęcia Centrum Edukacji Ogrodniczej przy ul. Batalionów Chłopskich. O tym, że resort jest zainteresowany tematem, mówili radni Prawa i Sprawiedliwości - tak wynika z dokumentu. Magistrat podkreśla, że stanowisko MRiRW może mieć wpływ na decyzję radnych dotyczącą szkoły, która ma zapaść na sesji 26 lutego.

Magistrat chce połączyć CEO ze szkołą w Dąbiu z powodu m.in. niskiego naboru i kiepskich wyników egzaminacyjnych. Protestują przeciwko temu uczniowie, rodzice, nauczyciele. Udało im się zebrać 3,5 tysiąca podpisów pod petycją o zaniechanie działań zmierzających do likwidacji CEO.

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

Na zdjęciu: Wiceprezydent Krzysztof Soska na spotkaniu z protestującymi przeciwko likwidacji CEO.

Komentarze

Ciekaff
Panie Soska czy w panach licealnych czasach liczyły się wyniki egzaminacyjne w poszczególnych szkołach czy może wiedza danego ucznia !? Jeżeli już TAK pokochaliśmy w UE tabelki i wykresy to może najwyższy czas poddać się samoocenie przez mieszkańców ? Wiem...to trudne ; zwłaszcza że mieszkańcy wyboru na Wice Prezydentów- nie mają żadnego! Dziś Jasio , jutro Kazio a pojutrze ...???
2019-02-15 14:45:47
Daro
Mieszkańcy pytają dlaczego SOSKA z KRZYSTKIEM chcą zlikwidować szkołę?
2019-02-08 15:36:33
Majki
W tym zapale łączenia szkół to miasto przeniesie jeszcze do Dąbia szklarnie, poletka, sad, unikatowe nasadzenia niezbędne w kształceniu ogrodników.A co? Wygraliśmy wyboru to możemy! "Najpierw na nas zagłosujta, póżniej w d... pocałujta".A logika? Tego na studiach nie przerabiali a stawiają zarzuty absolwentom CEO, że słabo zdają maturę z matematyki. Jeżeli zaś nie uda się przenieść ze szkołą ogrodniczą jej gospodarstwa,to uczniowie będą dojeżdżać na zajęcia do Zdrojów a miasto zafunduje im bilety komunikacji miejskiej.Jak by nie patrzeć same zyski!
2019-02-08 14:29:56
HogoFogo
Miasto ma problem w postaci szkoły i pyta Ministerstwo czy go sobie nie weźmie. Szkoła zawodowa to dla miasta wielki ból głowy, najlepiej zarządza się ogólniakiem o profilu ogólnym. Gorzej, gdy do przeprowadzenia lekcji potrzebne jest coś więcej niż kreda, tablica i nauczyciel humanista.
2019-02-08 10:58:23
faja
Odnośnie semantyki wspomnianej przez "Koalicja" - urzeka mnie zaproponowana nazwa przyszłej szkoły - " Centrum Edukacji Ekologicznej i Ogrodniczej"! To nowa szkoła będzie kształciła ogrodników nie zainteresowanych ekologią? Czyli pop swoje i czort swoje? Ręce opadają! " Co by tu jeszcze spieprzyć panowie... co by tu jeszcze...". Ot życie przerasta kabaret.
2019-02-08 09:05:36
faja
Dlaczego piszecie "Udało im się zebrać 3,5 tysiąca podpisów pod petycją o zaniechanie działań zmierzających do likwidacji CEO."? Gdyby nie zastanawiający pośpiech zarządu miasta, tych podpisów było by kilkakrotnie więcej, ponieważ w większości wyborcy myślą racjonalnie i nie poddają się "dyscyplinie klubowej". Może w Ministerstwie Rolnictwa znajdzie się człowiek z wyobraźnią i uratuje dla regionu zachodniopomorskiego ostatnią i najstarszą szkołę ogrodniczą? A Szczecin? Nie będzie wydawał pieniędzy na kształcenie "wieśniaków" i będzie miastem "pływających ogrodów" ale już bez ogrodników.
2019-02-08 08:44:56
faja
Dlaczego "Udało im się zebrać 3,5 tysiąca podpisów pod petycją o zaniechanie działań zmierzających do likwidacji CEO."? Gdyby nie pośpiech w likwidacji tej szkoły podpisów wyborców trzeźwo myślących było by kilkakrotnie więcej. Może w Ministerstwie Rolnictwa znajdzie się ktoś z wyobraźnią i uratuje ostatnią szkołę ogrodniczą w regionie zachodniopomorskim?
2019-02-08 08:34:14
Koalicja
Jeżeli są dwie szkoły, a ma zostać jedna to ta druga zostanie ZLIKWIDOWANA! Dlaczego poważne problemy są sprowadzane przez zarządzających miastem do kwestii semantycznych?
2019-02-08 08:11:41