Czwartek 07 lipca 2022r. 
REKLAMA

Symulacja przed regatami

Data publikacji: 2016-11-17 12:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:21
Symulacja przed regatami
 

Jak poprawnie segregować poszkodowanych w ataku terrorystycznym zanim na miejscu pojawią się służby medyczne? Szczecińska straż miejska nabywa nowych umiejętności dzięki symulatorom. 

Do piątku szczecińscy strażnicy miejscy uczestniczą w szkoleniu „Wirtualna Symulacja Medyczna dla bezpieczeństwa publicznego w Województwie Zachodniopomorskim”. Prowadzone jest ono przy użyciu nowoczesnych metod: symulatora i wirtualnych gogli.

W ten sposób doskonalone będą kluczowe umiejętności służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, jakie powinny posiadać na miejscu zdarzenia z dużą liczbą poszkodowanych. Dwustu uczestników zapozna się z międzynarodowymi schematami   poprawnej, wstępnej segregacji medycznej poszkodowanych.

Posłuży do tego m.in. Wirtualny Symulator Medyczny Triage Simulator pozwalający na symulację takich sytuacji. Dodatkowo osiem osób biorących udział w zadaniu zostanie wyszkolonych do stopnia instruktora VMS (Virtual Medical Simulation) w celu zachowania trwałości oraz zwiększania rezultatów projektu.

- W obliczu licznych ataków terrorystycznych i rosnącej liczby zdarzeń o charakterze masowym, konieczne jest doskonalenie służb nie tylko związanych bezpośrednio z medycyną, ale również tych którzy bardzo często pojawiają się na miejscu zdarzenia jako pierwsi - mówi Joanna Wojtach, rzecznik szczecińskiej straży miejskiej. Ćwiczenie było jednym z punktów przygotowań do przyszłorocznych regat The Tall Ship Races.

(szymw)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: Straż miejska ćwiczy na symulatorze.

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA