Czwartek 18 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Antyterroryści w szkole

Data publikacji: 2016-10-20 18:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:18
Antyterroryści w szkole
 

Uzbrojony w nóż i maczetę napastnik wdarł się do Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Antyterroryści obezwładnili sprawcę i uwolnili zakładników.

Tak wyglądał scenariusz ćwiczeń, jakie odbyły się w polickiej szkole. Z placówką przy organizacji akcji współpracowali: Komenda Powiatowa Policji w Policach, Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie, Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji, Państwowa Straż Pożarna w Policach i Pogotowie Ratunkowe.

W środę około godziny 12.00 do szkoły wdarł się uzbrojony w nóż i maczetę sprawca. Było to w czasie lekcji. Poruszając się po szkole niszczył napotykane przedmioty. Potem wdarł się do jednej z klas. Tam sterroryzował uczniów i nauczycielkę. O zdarzeniu powiadomiono policję, pogotowie i straż pożarną. Napastnik zażądał okupu w kwocie 200 tys. zł. w zamian za uwolnienie przetrzymywanych osób. W szkole uruchomiono procedurę alarmową. Stworzono prowizoryczny sztab dowodzenia operacją. Ewakuowano uczniów z wszystkich klas - łącznie około 750 osób wraz z personelem szkoły. Do uwolnienia terroryzowanych osób przystąpili policyjni antyterroryści.

- Mieliśmy kilka rannych osób. Wszystko skończyło się szczęśliwie. Uwolniono przetrzymywane osoby. Sprawca został zatrzymany - mówi Jarosław Szurko, nauczyciel klasy policyjnej w Zespole Szkół im. I.Łukasiewicza w Policach. Była to pierwsza taka akcja zorganizowana w Polsce.

- Dla nas była to próba alarmowa na żywym organizmie. Na bieżąco weryfikowaliśmy błędy i spostrzeżenia z realizowanej akcji. Przez takiego typu ćwiczenia staramy się być przygotowani na zewnętrzne zagrożenie i odpowiednio reagować - informuje biuro prasowe KPP w Policach. ©℗

(szymw)

fot. Mateusz Frąckowiak

Na zdj.: Uzbrojony w nóż i maczetę napastnik wdarł się do Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Antyterroryści obezwładnili sprawcę i uwolnili zakładników.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Świnoujścianka
2016-10-21 18:01:48
Ćwiczenia - jak najbardziej słuszna decyzja. Wierzę też, że nasze służby odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo czuwają nad nami.
Gargamel
2016-10-21 08:14:57
Czy szkoła i uczniowie wiedzieli że tego dnia będą przeprowadzane takie ćwiczenia? Jak wiedzieli to mieli niezłą bekę, jak nie wiedzieli to mieli kupę w majtasach :)
Pod rozwage,
2016-10-20 23:51:52
A po drugie... podobne cwiczenia powinny byc przeprowadzone i w Swinoujsciu, w zwiazku z kursujacymi Promami ze Skandynawi w ktorej osiadlilo sie juz dziesiatki tysiacy Islamistow !!
Cwiczenia na czasie,
2016-10-20 23:47:03
Biorac ze Niemcy, osadzaja tysiace Islamistow w bylym NRD-owie blisko Polskiej granicy, to nigy nie wiadomo ktorego dnia Islamistom "odbije" i beda chcieli przeprowadzic terrorystyczna akcje i w Polsce... np. i w Policach ? Reasumujac: cwiczenia na czasie i tak trzymac !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA