niedziela, 25 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Antyterroryści w szkole

Antyterroryści w szkole

Antyterroryści w szkole
Data publikacji: 2016-10-20 18:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:18
Wywietleń: 4197 162761

Uzbrojony w nóż i maczetę napastnik wdarł się do Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Antyterroryści obezwładnili sprawcę i uwolnili zakładników.

Tak wyglądał scenariusz ćwiczeń, jakie odbyły się w polickiej szkole. Z placówką przy organizacji akcji współpracowali: Komenda Powiatowa Policji w Policach, Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie, Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji, Państwowa Straż Pożarna w Policach i Pogotowie Ratunkowe.

W środę około godziny 12.00 do szkoły wdarł się uzbrojony w nóż i maczetę sprawca. Było to w czasie lekcji. Poruszając się po szkole niszczył napotykane przedmioty. Potem wdarł się do jednej z klas. Tam sterroryzował uczniów i nauczycielkę. O zdarzeniu powiadomiono policję, pogotowie i straż pożarną. Napastnik zażądał okupu w kwocie 200 tys. zł. w zamian za uwolnienie przetrzymywanych osób. W szkole uruchomiono procedurę alarmową. Stworzono prowizoryczny sztab dowodzenia operacją. Ewakuowano uczniów z wszystkich klas - łącznie około 750 osób wraz z personelem szkoły. Do uwolnienia terroryzowanych osób przystąpili policyjni antyterroryści.

- Mieliśmy kilka rannych osób. Wszystko skończyło się szczęśliwie. Uwolniono przetrzymywane osoby. Sprawca został zatrzymany - mówi Jarosław Szurko, nauczyciel klasy policyjnej w Zespole Szkół im. I.Łukasiewicza w Policach. Była to pierwsza taka akcja zorganizowana w Polsce.

- Dla nas była to próba alarmowa na żywym organizmie. Na bieżąco weryfikowaliśmy błędy i spostrzeżenia z realizowanej akcji. Przez takiego typu ćwiczenia staramy się być przygotowani na zewnętrzne zagrożenie i odpowiednio reagować - informuje biuro prasowe KPP w Policach. ©℗

(szymw)

fot. Mateusz Frąckowiak

Na zdj.: Uzbrojony w nóż i maczetę napastnik wdarł się do Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Antyterroryści obezwładnili sprawcę i uwolnili zakładników.

Antyterroryści w szkole

Komentarze

Świnoujścianka
Ćwiczenia - jak najbardziej słuszna decyzja. Wierzę też, że nasze służby odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo czuwają nad nami.
2016-10-21 18:01:48
Gargamel
Czy szkoła i uczniowie wiedzieli że tego dnia będą przeprowadzane takie ćwiczenia? Jak wiedzieli to mieli niezłą bekę, jak nie wiedzieli to mieli kupę w majtasach :)
2016-10-21 08:14:57
Pod rozwage,
A po drugie... podobne cwiczenia powinny byc przeprowadzone i w Swinoujsciu, w zwiazku z kursujacymi Promami ze Skandynawi w ktorej osiadlilo sie juz dziesiatki tysiacy Islamistow !!
2016-10-20 23:51:52
Cwiczenia na czasie,
Biorac ze Niemcy, osadzaja tysiace Islamistow w bylym NRD-owie blisko Polskiej granicy, to nigy nie wiadomo ktorego dnia Islamistom "odbije" i beda chcieli przeprowadzic terrorystyczna akcje i w Polsce... np. i w Policach ? Reasumujac: cwiczenia na czasie i tak trzymac !!
2016-10-20 23:47:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy należy rozdzielić funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie