Poniedziałek, 25 września 2023 r. 
9 szczecin
REKLAMA

Z Filharmonii na regaty

Data publikacji: 01 października 2016 r. 06:47
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:16
Z Filharmonii na regaty
 

Przez kilka dni, odwiedzając Filharmonię w Szczecinie, można będzie się przenieść m.in. na pokład żaglowca cumującego przy Wałach Chrobrego. Taką możliwość da mieszkańcom oraz turystom wirtualna rzeczywistość i filmy w technologii 360°. Akcja ma zachęcić do uczestnictwa w przyszłorocznym finale The Tall Ships Races.
 
– Gogle HTC Vive staną w holu głównym filharmonii w sobotę (1 października) – zapowiada Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik Żeglugi Szczecińskiej. – Szczecinianie i turyści ze sprzętu korzystać będą mogli do 5 października w godzinach otwarcia gmachu, to jest od 10 do 21 (z wyjątkiem poniedziałku, gdyż obiekt jest wtedy zamknięty). Obsługa sprzętu jest intuicyjna i wymaga od zainteresowanych jedynie nałożenia na głowę gogli wraz z słuchawkami oraz wybrania konkretnego filmu za pomocą kontrolera. To wystarczy, by na kilka minut znaleźć się w zupełnie innym miejscu i czasie.

Jak dodaje, do wyboru będą trzy filmy nagrane w technologii 360°. Pierwszy zabierze użytkownika na teren tegorocznych Dni Morza_Sail Szczecin, drugi pozwoli popływać razem z przewodnikiem kajakiem, żaglówką i motorówką, ostatni zaś przeniesie… na koncert w holu filharmonii, a więc po prostu otoczy użytkownika muzykami. Filmy zostały nagrane w taki sposób, by po założeniu okularów widz czuł się jak element wirtualnego świata.
 
Z możliwości wirtualnego odwiedzenia Szczecina skorzystali już wrocławianie i Czesi. W czerwcu okulary pojechały razem ze stoiskiem Szczecina do stolicy Dolnego Śląska, gdzie podczas obchodów Europejskiej Stolicy Kultury pomagały zachęcić do uczestnictwa w przyszłorocznym finale TTSR. Kilka tygodni później, w czasie Dni Polskich w Pradze, z gogli korzystali Czesi.
 
Po 5 października ci, którzy nie zdążą skorzystać z gogli w filharmonii, będą mogli obejrzeć filmy na ekranach swoich smartfonów. Opublikowane zostaną w mediach społecznościowych na profilach poświęconych finałowi The Tall Ships Races 2017. (ek)
 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA