poniedziałek, 14 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Z Filharmonii na regaty

Z Filharmonii na regaty

Z Filharmonii na regaty
Data publikacji: 2016-10-01 06:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:16
Wywietleń: 591 157066

Przez kilka dni, odwiedzając Filharmonię w Szczecinie, można będzie się przenieść m.in. na pokład żaglowca cumującego przy Wałach Chrobrego. Taką możliwość da mieszkańcom oraz turystom wirtualna rzeczywistość i filmy w technologii 360°. Akcja ma zachęcić do uczestnictwa w przyszłorocznym finale The Tall Ships Races.
 
– Gogle HTC Vive staną w holu głównym filharmonii w sobotę (1 października) – zapowiada Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik Żeglugi Szczecińskiej. – Szczecinianie i turyści ze sprzętu korzystać będą mogli do 5 października w godzinach otwarcia gmachu, to jest od 10 do 21 (z wyjątkiem poniedziałku, gdyż obiekt jest wtedy zamknięty). Obsługa sprzętu jest intuicyjna i wymaga od zainteresowanych jedynie nałożenia na głowę gogli wraz z słuchawkami oraz wybrania konkretnego filmu za pomocą kontrolera. To wystarczy, by na kilka minut znaleźć się w zupełnie innym miejscu i czasie.

Jak dodaje, do wyboru będą trzy filmy nagrane w technologii 360°. Pierwszy zabierze użytkownika na teren tegorocznych Dni Morza_Sail Szczecin, drugi pozwoli popływać razem z przewodnikiem kajakiem, żaglówką i motorówką, ostatni zaś przeniesie… na koncert w holu filharmonii, a więc po prostu otoczy użytkownika muzykami. Filmy zostały nagrane w taki sposób, by po założeniu okularów widz czuł się jak element wirtualnego świata.
 
Z możliwości wirtualnego odwiedzenia Szczecina skorzystali już wrocławianie i Czesi. W czerwcu okulary pojechały razem ze stoiskiem Szczecina do stolicy Dolnego Śląska, gdzie podczas obchodów Europejskiej Stolicy Kultury pomagały zachęcić do uczestnictwa w przyszłorocznym finale TTSR. Kilka tygodni później, w czasie Dni Polskich w Pradze, z gogli korzystali Czesi.
 
Po 5 października ci, którzy nie zdążą skorzystać z gogli w filharmonii, będą mogli obejrzeć filmy na ekranach swoich smartfonów. Opublikowane zostaną w mediach społecznościowych na profilach poświęconych finałowi The Tall Ships Races 2017. (ek)
 

Z Filharmonii na regaty

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Czy fotopułapki przy pojemnikach na śmieci to dobry sposób na wyegzekwowanie segregowania odpadów?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie