Wśród możliwych do oznaczenia problemów występują nie tylko te w ruchu drogowym, czy dotyczące wykroczeń uciążliwych społecznie, ale też szereg innych zdarzeń, które negatywnie wpływają na poczucie naszego bezpieczeństwa. Każde zgłoszenie naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jest szczegółowo weryfikowane przez policjantów. Te potwierdzone mają dalszy ciąg i konsekwencje przewidziane prawem.
– Ostatnio dzielnicowi z Niebuszewa podjęli czynności zmierzające do ustalenia czy w ich rejonach służbowych dochodzi do spożywania alkoholu, wybryków chuligańskich, zakłócenia porządku. Sygnały te otrzymali od mieszkańców poprzez wskazanie ich w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Współpraca policji i społeczności lokalnej w tym zakresie skutkowała podejmowanymi interwencjami i niejednokrotnie kończyła się nakładaniem mandatów na sprawców najbardziej uciążliwych wykroczeń – informuje kom. Emil Ubych.
W ostatnim czasie policjanci z tej dzielnicy podjęli kilkadziesiąt interwencji, ujawnili 40 wykroczeń z czego 12 zakończyło się nałożeniem mandatów karnych. Funkcjonariusze skontrolowali też 64 miejsca wskazane przez mieszkańców na mapie. Dodatkowo zatrzymali dwie osoby poszukiwane oraz ujawnili nietrzeźwego rowerzystę.
– Przedmiotowe działania będą realizowane cyklicznie w celu wyeliminowania zagrożeń odnotowanych w KMZB – dodaje podkom. Mirosława Rudzińska.
(p)
Fot. policja