środa, 15 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Powstaje mapa zagrożeń w Zachodniopomorskiem

Powstaje mapa zagrożeń w Zachodniopomorskiem

Powstaje mapa zagrożeń w Zachodniopomorskiem
Data publikacji: 2016-09-20 10:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:15
Wywietleń: 1627 155680

Pilotażowe programy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wdrożone zostały w Pomorskiem, Podlaskiem i Mazowieckim. We wtorek (20 września) planowane uruchomienie systemu w Zachodniopomorskiem.

Dzień wcześniej, 19 września, w auli Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie funkcjonariusze przekonywali do idei przedstawicieli samorządów lokalnych z miasta i powiatu ziemskiego. Kom. Krzysztof Rosiak, naczelnik wydziału prewencji, twierdzi, że po konsultacjach społecznych i analizie statystyk policyjnych zdefiniowanych zostało 25 zagrożeń, choć katalog wcale nie jest zamknięty. Najczęstsze to np. nieprawidłowe parkowanie, wandalizm, niebezpieczne kąpieliska czy spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych. Internauta za pomocą komputera lub smartfona może kliknięciem zasygnalizować nieprawidłowości na mapie w swoim miejscu zamieszkania. Nie częściej niż raz dziennie. Jeśli zdarzenia się powtórzą, to efektem będą częstsze patrole mundurowych albo montaż kamery monitorującej. System obejmuje też przestępstwa najbardziej uciążliwe społecznie, jak nadmierna prędkość na drogach, kradzieże, rozboje, gwałty czy oszustwa „na wnuczka”.

– Ideą naszego spotkania jest poznanie i upowszechnianie mapy jako środka pomocniczego w eliminowaniu zagrożeń – uważa kom. Krzysztof Rosiak.
Weryfikacja zgłoszenia nastąpi w ciągu 5 dni, więc samorządowcy mieli wątpliwości. Np. Krystyna Kościńska, szefowa koszalińskiej Rady Miejskiej, uważa za konieczne wzmocnienia kadrowe operacji. Jednak mundurowi nie przewidują zwiększenia etatów przy obsłudze systemu. Padały też hasła, że wdrażana w Zachodniopomorskiem mapa zagrożeń powinna dotyczyć też innych służb, choćby straży pożarnej.  ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: kom. Krzysztof Rosiak przedstawił Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa na podstawie programu pilotażowego w Pomorskiem.

Powstaje mapa zagrożeń w Zachodniopomorskiem

Komentarze

gryfice
Zagrożenie - rowerzyści MUSZĄ jeżdzić po chodnikach , bo bruk w centrum miasta nie nadajesię do jazdy dobrej jakości autem , a co dopiero rowerem !
2016-09-22 16:14:38
Wandale
W Szczecinie czerwone punkty na takiej mapie byłyby zlokalizowane na wszystkich wiatach przystankowych. To co się z nimi dzieje woła o pomstę do nieba. Nie może być tak, że miasto wydaje niemałe pieniądze na wstawianie szyb, a już wieczorem są one zbite. Dlaczego nie można montować tafli pleksi, a nie szkła?
2016-09-20 11:25:05

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie