Piątek, 22 września 2023 r. 
17 szczecin
REKLAMA

Mieszkańcy pokazują policji, gdzie piją i łamią przepisy

Data publikacji: 12 października 2016 r. 18:49
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:17
Mieszkańcy pokazują policji, gdzie piją i łamią przepisy
 

Policjanci z powiatu goleniowskiego każdego dnia sprawdzają sygnały naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od chwili uruchomienia aplikacji do 7 października odczytali z niej już ponad 130 zdarzeń, które mieszkańcy uznali za wymagające policyjnej interwencji.

W ciągu niespełna trzech tygodni na mapę naniesiono 131 zagrożeń. 17 procent zgłoszeń zostało potwierdzonych. Najwięcej, bo 64 zgłoszenia odnotowano na terenie gminy Nowogard. Na terenie gminy Goleniów było 59 zgłoszeń, w rejonie podległym maszewskiej policji – 4 zgłoszenia, 3 zgłoszenia odnotowano w gminie Osina i jedno w Przybiernowie.

– Mieszkańcy naszego powiatu wskazali, że największą uciążliwością jest spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz łamanie przepisów ruchu drogowego. Chodzi przede wszystkim o przekraczanie przez kierowców dozwolonej prędkości i nieprawidłowe parkowanie. Równie uciążliwa jest niewłaściwa infrastruktura drogowa oraz zła organizacja ruchu drogowego – wymienia st. asp. Julita Filipczuk z komendy policji w Goleniowie.

Mieszkańcy uważają za niebezpieczne również miejsca, gdzie grupuje się młodzież oraz te, gdzie występuje bezdomność i żebractwo.

Od kilku dni kontrole w miejscach wskazanych za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa prowadzą dodatkowe policyjne patrole. Pojawiły się na ulicach Goleniowa i Nowogardu dzięki finansowemu wsparciu samorządów.

(reg.)

 

Na zdjęciu: Policjanci weryfikują każde zgłoszenie naniesione na mapę zagrożeń bezpieczeństwa. W Goleniowie i Nowogardzie pojawiły się dodatkowe patrole.

Fot. Archiwum policji

 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA