Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Świętowanie na Wałach Chrobrego (film, galeria)

Data publikacji: 11 listopada 2015 r. 11:52
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:33
Świętowanie na Wałach Chrobrego (film, galeria)
 

W środę na Wałach Chrobrego czekają na szczecinian atrakcje związane z obchodami Dnia Niepodległości. Od godz. 10 można obejrzeć sprzęt wojskowy, zrobić sobie zdjęcie z marszałkiem Piłsudskim, harcerze malują dzieciom buzie w biało- czerwone barwy, rozdają kotyliony i chorągiewki.

Atrakcje dla najmłodszych przygotował II Szczeciński Szczep Brzask Hufiec ZHP Szczecin. Na ul. Szczerbcowej stanęło Niepodległościowe Miasteczko Harcerskie. Dużą atrakcją jest możliwość zrobienia sobie zdjęcia z marszałkiem Piłsudskim.

- To już drugi rok, kiedy wcielam się w tę postać podczas Święta Niepodległości - mówi pan Tomasz, instruktor harcmistrz (na co dzień jest menadżerem). - Będziemy tu do godziny 13. Zainteresowanie jest bardzo duże, zdjęcia robią sobie całe rodziny. Często jestem pytany o to, gdzie leży serce marszałka.

Pani Karina i pan Paweł przyszli na Wały Chrobrego razem z 6-letnią córką Martą i 1,5 rocznym synkiem Bartkiem.

- Idziemy na warsztaty do Muzeum Narodowego, chcemy zobaczyć sprzęt wojskowy, a potem wybieramy się na marsz - mówi pan Paweł. - Jest dużo atrakcji, warto wyjść z domu.

Anna Piasecka- Grzegorek, komendantka Kręgu Instruktorskiego Czterolistnej Koniczyny w Szczepie Brzask mówi, że miasteczko harcerskie na Wałach zostało zorganizowane, by świętowanie Dnia Niepodległości kojarzyło się dzieciom z radością.

- One fantastycznie reagują na te propozycje - przyznaje.

Harcerze z drużyny reprezentacyjnej o godz. 15 będą pełnić wartę przy pomniku Piłsudskiego na pl. Szarych Szeregów. Po godz. 15 na obrzeżach ronda zapalą biało - czerwone lampiony z najważniejszymi datami z historii Polski.

(gan)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA