środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Świętowanie na Wałach Chrobrego (film, galeria)

Świętowanie na Wałach Chrobrego (film, galeria)

Świętowanie na Wałach Chrobrego (film, galeria)
Data publikacji: 2015-11-11 11:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 1963 36783

W środę na Wałach Chrobrego czekają na szczecinian atrakcje związane z obchodami Dnia Niepodległości. Od godz. 10 można obejrzeć sprzęt wojskowy, zrobić sobie zdjęcie z marszałkiem Piłsudskim, harcerze malują dzieciom buzie w biało- czerwone barwy, rozdają kotyliony i chorągiewki.

Atrakcje dla najmłodszych przygotował II Szczeciński Szczep Brzask Hufiec ZHP Szczecin. Na ul. Szczerbcowej stanęło Niepodległościowe Miasteczko Harcerskie. Dużą atrakcją jest możliwość zrobienia sobie zdjęcia z marszałkiem Piłsudskim.

- To już drugi rok, kiedy wcielam się w tę postać podczas Święta Niepodległości - mówi pan Tomasz, instruktor harcmistrz (na co dzień jest menadżerem). - Będziemy tu do godziny 13. Zainteresowanie jest bardzo duże, zdjęcia robią sobie całe rodziny. Często jestem pytany o to, gdzie leży serce marszałka.

Pani Karina i pan Paweł przyszli na Wały Chrobrego razem z 6-letnią córką Martą i 1,5 rocznym synkiem Bartkiem.

- Idziemy na warsztaty do Muzeum Narodowego, chcemy zobaczyć sprzęt wojskowy, a potem wybieramy się na marsz - mówi pan Paweł. - Jest dużo atrakcji, warto wyjść z domu.

Anna Piasecka- Grzegorek, komendantka Kręgu Instruktorskiego Czterolistnej Koniczyny w Szczepie Brzask mówi, że miasteczko harcerskie na Wałach zostało zorganizowane, by świętowanie Dnia Niepodległości kojarzyło się dzieciom z radością.

- One fantastycznie reagują na te propozycje - przyznaje.

Harcerze z drużyny reprezentacyjnej o godz. 15 będą pełnić wartę przy pomniku Piłsudskiego na pl. Szarych Szeregów. Po godz. 15 na obrzeżach ronda zapalą biało - czerwone lampiony z najważniejszymi datami z historii Polski.

(gan)

Świętowanie na Wałach Chrobrego (film, galeria) Świętowanie na Wałach Chrobrego (film, galeria) Świętowanie na Wałach Chrobrego (film, galeria) Świętowanie na Wałach Chrobrego (film, galeria) Świętowanie na Wałach Chrobrego (film, galeria) Świętowanie na Wałach Chrobrego (film, galeria) Świętowanie na Wałach Chrobrego (film, galeria) Świętowanie na Wałach Chrobrego (film, galeria) Świętowanie na Wałach Chrobrego (film, galeria) Świętowanie na Wałach Chrobrego (film, galeria) Świętowanie na Wałach Chrobrego (film, galeria) Świętowanie na Wałach Chrobrego (film, galeria)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie