czwartek, 23 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Świąteczne objazdy i blokady

Świąteczne objazdy i blokady

Świąteczne objazdy i blokady
Data publikacji: 2015-11-10 14:20
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 1760 36594

W związku z obchodami Święta Niepodległości, które odbędą się w środę, 11 listopada, na Placu Szarych Szeregów w Szczecinie wprowadzone zostaną czasowe zmiany w komunikacji miejskiej. Dotyczyć one będą tramwajów linii, których trasy przez plac przebiegają: 1, 5, 11, 12 oraz autobusów linii 87. Jak informuje szczeciński ZDiTM,zZmiany będą obowiązywać w godz. 12.30 – 16.30.

Tramwaje linii 1 kursować będą na trasie Potulicka – Głębokie w obu kierunkach objazdem al. Bohaterów Warszawy – ul. Krzywoustego (tak jak tramwaje linii 9). Tramwaje linii 5 (Krzekowo – Stocznia Szczecińska) w obu kierunkach będą miały wyznaczony objazd porzez al. Bohaterów Warszawy do Turzyna przez Bramę Portową, al. Niepodległości, plac Rodła i dalej stałą trasą. Tramwaje linii 11 (Ludowa – Pomorzany) oraz 12 (Dworzec Niebuszewo – Pomorzany) pojadą w obu kierunkach objazdem od pl. Rodła w kierunku Bramy Portowej przez pl. Zwycięstwa i ul. Krzywoustego do pl. Kościuszki i dalej stałymi trasami.

Komunikację na wyłączonym z ruchu tramwajów odcinku (ul. Piłsudskiego – al. Piastów) między pl. Rodła i pl.  Kościuszki zapewnią autobusy zastępczej linii 811. Na pl. Rodła autobus zatrzyma się na przystanku dla linii 70 w kierunku urzędu miasta. W kierunku pl. Kościuszki autobus pojedzie trasą: ul. Piłsudskiego – pl. Grunwaldzki – al. Papieża Jana Pawła II – ul. Niedziałkowskiego – al. Wojska Polskiego – pl. Szarych Szeregów – al. Piastów. Na pl. Kościuszki autobus zatrzyma się na przystanku linii 61, 62, 81, 83 w kierunku ul. Mieszka I, który znajduje się w al. Piastów na wysokości skweru im. Janiny Szczerskiej. Trasa powrotna do pl. Rodła ul. Pułaskiego – ul. Sikorskiego – al. Piastów – pl, zarych Szeregów – al. Wojska Polskiego – ul. Jagiellońska – pl. Grunwaldzki – ul. Piłsudskiego. Odjazdy autobusów linii 811 odbywać się będą na polecenie służb nadzoru ruchu ZDiTM.

Zmieniona zostanie także trasa autobusu linii 87 (Dworzec Główny - Podbórz). W kierunku dworca PKP od ul. Wielkopolskiej trasa przebiegać będzie al. Jana Pawła II – ul. Niedziałkowskiego – al. Wojska Polskiego do pl. Szarych Szeregów i dalej stałą trasą. Przystanek „św. Jana Pawła II” zostanie przeniesiony przed skrzyżowanie z al. Jana Pawła II. W kierunku Podóbrza autobus pojedzie od al. Wojska Polskiego ul. Jagiellońską przez pl. Grunwaldzki, al. Jana Pawła II do ul. Wielkopolskiej. Nieczynny będzie przystanek „Plac Szarych Szeregów”.

(isz)

Fot.: Mirosław WINCONEK

Świąteczne objazdy i blokady

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie