niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Świąteczne objazdy i blokady

Świąteczne objazdy i blokady

Świąteczne objazdy i blokady
Data publikacji: 2015-11-10 14:20
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 1886 36594

W związku z obchodami Święta Niepodległości, które odbędą się w środę, 11 listopada, na Placu Szarych Szeregów w Szczecinie wprowadzone zostaną czasowe zmiany w komunikacji miejskiej. Dotyczyć one będą tramwajów linii, których trasy przez plac przebiegają: 1, 5, 11, 12 oraz autobusów linii 87. Jak informuje szczeciński ZDiTM,zZmiany będą obowiązywać w godz. 12.30 – 16.30.

Tramwaje linii 1 kursować będą na trasie Potulicka – Głębokie w obu kierunkach objazdem al. Bohaterów Warszawy – ul. Krzywoustego (tak jak tramwaje linii 9). Tramwaje linii 5 (Krzekowo – Stocznia Szczecińska) w obu kierunkach będą miały wyznaczony objazd porzez al. Bohaterów Warszawy do Turzyna przez Bramę Portową, al. Niepodległości, plac Rodła i dalej stałą trasą. Tramwaje linii 11 (Ludowa – Pomorzany) oraz 12 (Dworzec Niebuszewo – Pomorzany) pojadą w obu kierunkach objazdem od pl. Rodła w kierunku Bramy Portowej przez pl. Zwycięstwa i ul. Krzywoustego do pl. Kościuszki i dalej stałymi trasami.

Komunikację na wyłączonym z ruchu tramwajów odcinku (ul. Piłsudskiego – al. Piastów) między pl. Rodła i pl.  Kościuszki zapewnią autobusy zastępczej linii 811. Na pl. Rodła autobus zatrzyma się na przystanku dla linii 70 w kierunku urzędu miasta. W kierunku pl. Kościuszki autobus pojedzie trasą: ul. Piłsudskiego – pl. Grunwaldzki – al. Papieża Jana Pawła II – ul. Niedziałkowskiego – al. Wojska Polskiego – pl. Szarych Szeregów – al. Piastów. Na pl. Kościuszki autobus zatrzyma się na przystanku linii 61, 62, 81, 83 w kierunku ul. Mieszka I, który znajduje się w al. Piastów na wysokości skweru im. Janiny Szczerskiej. Trasa powrotna do pl. Rodła ul. Pułaskiego – ul. Sikorskiego – al. Piastów – pl, zarych Szeregów – al. Wojska Polskiego – ul. Jagiellońska – pl. Grunwaldzki – ul. Piłsudskiego. Odjazdy autobusów linii 811 odbywać się będą na polecenie służb nadzoru ruchu ZDiTM.

Zmieniona zostanie także trasa autobusu linii 87 (Dworzec Główny - Podbórz). W kierunku dworca PKP od ul. Wielkopolskiej trasa przebiegać będzie al. Jana Pawła II – ul. Niedziałkowskiego – al. Wojska Polskiego do pl. Szarych Szeregów i dalej stałą trasą. Przystanek „św. Jana Pawła II” zostanie przeniesiony przed skrzyżowanie z al. Jana Pawła II. W kierunku Podóbrza autobus pojedzie od al. Wojska Polskiego ul. Jagiellońską przez pl. Grunwaldzki, al. Jana Pawła II do ul. Wielkopolskiej. Nieczynny będzie przystanek „Plac Szarych Szeregów”.

(isz)

Fot.: Mirosław WINCONEK

Świąteczne objazdy i blokady

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie