Poniedziałek 05 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Sukces „I Love Poland” w pierwszych regatach [FILM] (akt. 1)

Data publikacji: 2019-03-01 18:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:34
Sukces „I Love Poland” w pierwszych regatach
 

Jacht „I Love Poland”, którego portem macierzystym jest Szczecin, zwyciężył w swoich pierwszych zawodach – St. Maarten Heineken Regatta. Polscy żeglarze ze skipperem Jarosławem Kaczorowskim na czele zajęli pierwsze miejsce w swojej klasie w czasie rzeczywistym, pozostawiając konkurentów daleko w tyle. Łódka „I Love Poland” to część projektu o tej samej nazwie, stworzonego przez Polską Fundację Narodową. 

W ostatnich dniach lutego załoga intensywnie trenowała, żeby mieć jak najlepszą sprawność przed pierwszymi zawodami. Wielomiesięczne przygotowania zaprowadziły ją do zwycięstwa.

– Nasi żeglarze ciężko trenowali – mówił Darek Pękala, doradca ds. projektów żeglarskich w Polskiej Fundacji Narodowej. – To ogromne wyróżnienie być częścią teamu, który jako pierwszy przekroczył line honours już w swoich pierwszych regatach. „I Love Poland” jest projektem szkoleniowym i już sam udział w regatach był wielkim wyzwaniem. Cieszę się, że Polska Fundacja Narodowa zdecydowała się na jego realizację, bo widoczne są już efekty licznych treningów – pierwsze zwycięstwo, które przywieziemy do Polski. Tak się buduje polską przyszłość żeglarstwa regatowego!

Polską załogę tworzą: Jarosław Kaczorowski, Grzegorz Baranowski, Zbigniew Gutkowski, Jakub Marciniak, Jan Chudzik, Adam Kominek, Maksymilian Pawłowski, Bartosz Nowicki, Marek Gałkiewicz, Jacek Piasecki, Maciej Gnatowski, Darek Pękala i Bartosz Biliński. Regaty St. Maarten Heineken trwają do 3 marca, zaś kolejne już niedługo w Hawanie i Miami. W drodze powrotnej z kontynentu amerykańskiego załoga zawita do Nowego Jorku.

Zawody St. Maarten Heineken Regatta tradycyjnie odbywają się w pierwszy weekend marca. W tym roku to już 39. edycja. Uczestniczy w nich ponad 120 jachtów. Jacht „I Love Poland” wystartował w klasie Ocean Racing 1. I ostatecznie odniósł w 4 wyścigach 4 zwycięstwa. 

(ek)

Fot. i film: I Love Poland

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA